Skromna, lojalna i lepsza niż kiedykolwiek, Ellie Black to skarb narodowy

Oto ona, toczy się i zmierza do stratosfery w prawdopodobnie najbardziej niemożliwym sporcie na świecie.

W wieku 27 lat gimnastyczka Ellie Black wciąż jest silna.

Przeciwstawia się upływowi czasu, a niektórzy twierdzą, że jest lepszy niż kiedykolwiek. Co najważniejsze, wznosi ten kraj na nowe wyżyny na arenie międzynarodowej w pościgu dostosowanym do młodszych sportowców.

„Ona nie boi się być zbyt wielka”, wykrzyknęła Elfie Schlegel, mistrzyni Igrzysk Wspólnoty Narodów Kanady w 1978 roku. Być pochwalonym za wszystko, co zrobiła i nadal robi”.

To, co Black zrobiła od czasu swojego międzynarodowego debiutu na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, jest po prostu niesamowite.

Kiedy miała 16 lat, po raz pierwszy w historii pomogła poprowadzić Kanadyjki do finału drużynowego tych Igrzysk. Zajęli piąte miejsce, co jest niespotykane, biorąc pod uwagę głębokość rywalizacji.

Jako wykonawca singli, Black jest dwukrotnym mistrzem Igrzysk Panamerykańskich, mistrzem Igrzysk Wspólnoty Narodów i srebrnym medalistą Mistrzostw Świata w kategorii wszechstronnej, wymagającym wszystkich umiejętności gimnastycznych w książce. Wymienienie wszystkich jej międzynarodowych medali byłoby wyczerpującym ćwiczeniem, ponieważ jest ich zbyt wiele, by je policzyć.

Długowieczność jest rzadkością w gimnastyce damskiej. Czarny startował już w trzech igrzyskach olimpijskich, każda z wybitnymi kanadyjskimi wynikami. W Londynie nastąpił przełom. W 2016 roku w Rio była piąta we wszystkim, a w Tokio właśnie straciła medal, kiedy w finale równoważni zajęła czwarte miejsce z ciężko kontuzjowaną kostką.

Wszystkie te wyniki są lepsze niż kiedykolwiek wcześniej przez Kanadyjkę.

Oglądaj | Lwy zdobyły srebrny medal w świecie gimnastyki artystycznej:

Kanadyjka Ellie Black zdobywa srebro w światach gimnastyki artystycznej

Urodzony w Halifax zdobył srebro na równoważni dla kobiet w Liverpoolu.

Niedawno, rywalizując w swoich siódmych mistrzostwach świata w Liverpoolu w Anglii, przypięła obecną, pełną debiutantów drużynę do historycznego brązowego medalu i zakwalifikowała się do tego, co może być jej czwartą olimpiadą. Podążyła za tym srebrnym medalem na równoważni.

READ  Buffalo Cypress Montreal Canadiens Zymgos Jergensons

To rzadkie powietrze dla gimnastyczki.

„To, co sprawia, że ​​Eli jest tak wyjątkowa, to jej niezachwiane pragnienie i dążenie do postawienia zespołu na czele sukcesu” – powiedziała olimpijska koleżanka Black z drużyny, Brittany Rogers. „Ona jest doskonałym opisem gracza zespołowego. Jest fenomenalną liderką nie tylko dla innych członków zespołu i zawodników reprezentacji narodowej, ale jest doskonałym przykładem ciężkiej pracy i poświęcenia całej kanadyjskiej gimnastyki”.

Oglądaj | Ellie Black zdobywa historyczny medal na Mistrzostwach Świata w Kanadzie:

Ellie Black zdobywa historyczny medal dla drużyny Kanady na Mistrzostwach Świata w Gimnastyce

Beam rutyna Eli Black zdobyła brązowy medal dla Kanady, swój pierwszy w historii medal na świecie w zawodach drużynowych oraz miejsce w zawodach podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Pasja Blacka pozwoliła sobie na śledzenie wyniku zespołu w Liverpoolu. Wybuchł radosny ruch lassem, gdy spadł z równoważni. Potem wybuchły łzy i uściski, gdy dowiedziałam się o medalu.

W sporcie, który zawsze wyróżniał i nagradzał poszczególnych aktorów, to wynik zespołu miał dla czarnych pierwszorzędne znaczenie.

„Od ponad dekady Ellie prowadzi zespół kanadyjskiej gimnastyki kobiet do przytłaczającego sukcesu, ale to tylko część historii” – powiedział mistrz olimpijski i analityk sportowy CBC Kyle Scheufelt. „Reprezentuje wartości kanadyjskie – jest skupiona i zdeterminowana, zawsze widzi jasną stronę, traktuje innych z życzliwością i szacunkiem, jest zaciekłą rywalką na arenie zawodów.

„Elie jest dokładnie takim ambasadorem, jakiego chcesz reprezentować swój kraj na arenie światowej”.

Jej fenomenalny sukces i błyskotliwa międzynarodowa reputacja sprawiły, że Black wystąpił z amerykańską mistrzynią olimpijską Simone Biles w 35-miejskiej trasie po Tokio zatytułowanej „Gold Over America”, która miała zainspirować następne pokolenie zawodniczek.

Ikona amerykańskiej gimnastyki Simone Biles, tło, ściska Ellie Black podczas finału balansu kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020. (Plik/Getty Obrazy)

Była jedną z zaledwie dwóch nieamerykańskich sportowców, które pojawiły się w programie łączącym gimnastykę i koncert popowy, a rezultatem był spektakl, który stawia silne kobiety na pierwszym miejscu przed ukochaną publicznością.

Wszystko to było pozytywnym dowodem na status Blacka jako trwałej gwiazdy gimnastyki. Wyróżnia ją jednak zarówno skromność, jak i niewątpliwy talent.

„Najlepszy Ambasador” tego sportu

„W tej prowincji jesteśmy dumni, że wierzymy, że największa gimnastyczka w historii Kanady mieszka w Halifax i nadal trenuje w Alta Gymnastics” – powiedział Bruce Renny, prezes i dyrektor generalny Galerii Sław Nowej Szkocji.

W 2018 roku ta organizacja uznała Blacka za jednego z 15 najlepszych sportowców w historii hrabstwa, obok ikony hokeja Sidneya Crosby’ego.

„Elie jest bardzo miła i cierpliwa w stosunku do młodszych dzieci, które wyraźnie ją uwielbiają. Odpowiada na każde pytanie z uśmiechem, nigdy nie zrywa kontaktu wzrokowego, nigdy nie zapomina imienia i nigdy nie spieszy się z rozmowami. Jest jedną z najlepszych ambasadorów sportu i powiatu. kiedykolwiek zobaczyć.”

„Ona wyraźnie wie, dokąd chce iść w swojej karierze, ale jasne jest, że nigdy nie zapomniała, gdzie to wszystko się zaczęło”.

Eli Black, tak, pozuje z koleżanką z drużyny Brittany Rogers po tym, jak Kanadyjczycy nie zakwalifikowali się do finału drużynowego na Igrzyskach Olimpijskich w Rio 2016. Black jest kochany przez wielu młodych gimnastyków i jest uważany za jednego z najlepszych kanadyjskich ambasadorów sportu. (Plik/Getty Obrazy)

W niesamowitej gimnastycznej podróży Blacka może być więcej medali. Ale biorąc pod uwagę obecną sytuację, nie można zaprzeczyć, że umieściło to kanadyjskie kobiety na mapie jednego z głównych sportów Igrzysk Olimpijskich.

Ma legiony lojalnych zwolenników i na nowo zdefiniowała granice tego, do czego kobiety mogą dążyć w tym trudnym przedsięwzięciu. Krótko mówiąc, aura Blacka ma trwałą moc i stała się inspiracją nie tylko dla niezliczonych młodych mężczyzn, ale także dla pokoleń sportowców, którzy byli przed nią.

„Chcę być w jej zespole”

W erze nowożytnej, kiedy wysportowane kobiety i mężczyźni są coraz bardziej zajęci marketingiem siebie i budowaniem swoich marek, Elle Black wydaje się być spokojna, odpuszczając to, co robi io kim mówi.

„Za każdym razem, gdy jestem w jej towarzystwie, czuję, że chcę być w jej zespole” – powiedział Schlegel.

„To nie jest łatwy sport i jej ciało nie poddałoby jej się temu, gdyby nie czuła radości w swojej gimnastyce. Ma szczere i czyste spojrzenie na życie. Gimnastyka stała się jej życiem. Kocham ją jako bieganie ludzkie, proste i proste.

„Fakt, że jest wyjątkową sportowcem, to bonus i myślę, że potrzebujemy więcej sportowców takich jak ona, którzy nie tylko gonią za wypłatą”.

Jest rodowitą Kanadyjką, zasługą dla lokalnej społeczności i nosicielką standardów kobiet w sporcie na całym świecie.

Ellie Black wciąż jest w grze, ale naprawdę jest rzadkim klejnotem gimnastycznym, który będzie podziwiany przez wiele lat.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top