Skoncentruj się na zasadach potencjalnych zmian na rynku, gdy menedżerowie giełdy spotykają się na konferencji Piper

Gary Gensler, przewodniczący Commodity Futures Trading Commission (CFTC), słucha spotkania Rady Nadzoru Stabilności Finansowej (FSOC) w Ministerstwie Skarbu USA w Waszyngtonie, USA, poniedziałek, 9 grudnia 2013 r.

Andrzej Harrier | Bloomberg | Obrazy Getty

Żyjemy w środę na Global Exchange Conference Piper Sandler, na której spotkają się szefowie głównych giełd, biur handlowych, fintechów i kryptowalut (zarówno fizycznie, jak i zdalnie).

Wśród prelegentów są Thomas Peterffy, dyrektor generalny Interactive Brokers, Robinhood CEO Vlad Tenev, CEO Virtu Doug Sevo, Karol Schwab Dyrektor Generalny Walt Bettinger, CME krzesło frotte, Wymiana międzykontynentalna Szef Jeffrey Sprecher i Nasdaq Dyrektor Generalny Adina Friedman.

Dostawcy usług kryptograficznych, tacy jak Galaxy Digital Holdings Przemawia również CEO Michael Novogratz, który coraz bardziej poszukuje większego wpływu na giełdy.

Przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Gary Gensler Będzie to nagłówek i oczekuje się, że przedstawi nowe propozycje dotyczące przetwarzania płatności dla przepływu zamówień.

Ale szefowie giełdy mają większy problem: czy czekają nas trudne czasy dla biznesu?

Czy gigantyczne wolumeny handlowe będą kontynuowane?

Gensler chce zmian

Gensler podaje słowo kluczowe Pierwszego dnia skorzysta z okazji, aby zasugerować zmiany w istniejącym systemie płatności przepływu zleceń, w którym brokerzy wysyłają swoje zlecenia animatorom rynku w zamian za płatności. Dzięki temu niektórzy brokerzy mogą pobierać zerowe prowizje. Gensler powiedział, że może istnieć konflikt interesów dla brokerów, a nadmiar władzy jest skoncentrowany w garstce animatorów rynku. Gensler Propozycje są prawdopodobne Zmniejszyłoby to wpływ animatorów rynku hurtowego, takich jak Virtu i Citadel Securities.

Jednak branża prawdopodobnie będzie opierać się poważnym zmianom. Poproszą o dane od Genslera wskazujące, że obecny system nie działa, a detaliści są w naprawdę niekorzystnej sytuacji.

„Ci sami hurtownicy mają bardzo dobry argument, że płacenie za przepływ zamówień sprowadziło prowizje do zera” – powiedziała CNBC Amy Lynch, prezes FrontLine Compliance i były specjalista ds. zgodności z SEC.

„SEC może z powodzeniem zrestrukturyzować sposób, w jaki działa płatność za przepływ zleceń i sposób jej ujawniania, ale nie wyeliminuje jej całkowicie, ponieważ jest tak integralną częścią źródła dochodu dla brokerów” – powiedziała.

Wysoka zmienność prowadzi do większego handlu elektronicznego

Prawdopodobnie będzie dużo dyskusji na temat płynności rynku obligacji.

Wysoka zmienność jest dobrodziejstwem dla platform internetowych, takich jak Oś Rynku A Tradeweb, który w ostatnich latach odnotował wzrost udziału w obrotach obligacjami. Jednak spready na obligacjach korporacyjnych wzrosły, a amerykańskie firmy płacą więcej za pożyczanie pieniędzy. Nowości są niższe, a ceny pod presją.

Uregulowanie kwestii regulacji szyfrów

Dostawcy kryptowalut przemawiali na tej konferencji kilka lat temu, ale giełdy niechętnie sięgają po kryptowaluty w dużej mierze ze względu na sceptycyzm regulacyjny i wojny o wpływy między CFTC a Komisją Papierów Wartościowych i Giełd.

ale, projekt prawniczy Zgłoszone we wtorek przez senatorów Kirsten Gillibrand Cynthia Loomis jest o krok bliżej rozwiania tego podejrzenia. Będzie klasyfikować aktywa cyfrowe jako towar i przyznać CFTC wstępną kontrolę regulacyjną, co prawdopodobnie przyjmą z zadowoleniem prelegenci kryptowalut na konferencji.

Wielu członków społeczności kryptograficznej było tak zdenerwowanych Genslerem, który odmówił zatwierdzenia czystego Bitcoin ETF. Doszli do przekonania, że ​​regulacja w ramach CFTC będzie znacznie tańsza niż w ramach SEC.

READ  Europejski Bank Centralny wzywa do „paniki” na nieplanowanym spotkaniu na rynku obligacji

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top