Sklep Microsoft Store dla konsoli Xbox dodaje tagi funkcji ułatwień dostępu do gier

Najnowsza oferta ułatwień dostępu dla konsoli Xbox ujawniła dużą zmianę, która nadchodzi w sklepie Microsoft Store dla konsoli Xbox. Według firmy, gracze Xbox będą mogli łatwo znaleźć funkcje ułatwień dostępu oferowane przez gry bezpośrednio w Microsoft Store dla Xbox. Szczegółowe informacje znajdują się w nazwach, które Xbox nazywa tagami funkcji ułatwień dostępu do gier, które są teraz udostępniane niektórym niejawnym testerom.

Microsoft skupił się głównie na funkcjach ułatwień dostępu dla graczy Xbox, w tym Xbox Adaptive Controller dla graczy, którzy mogą nie być w stanie korzystać ze zwykłych kontrolerów bezprzewodowych dołączonych do konsoli. Niedawno ogłoszona zmiana w sklepie Microsoft Store ułatwi tym użytkownikom znalezienie gier, które oferują to, czego potrzebują, zanim dokonają zakupu.

Zgodnie z ogłoszeniem, Dyskusja Microsoft Największym pytaniem zadanym przez społeczność graczy i osób niepełnosprawnych jest to, w jaki sposób ci gracze mogą dowiedzieć się, które gry najlepiej odpowiadają ich potrzebom. Członkowie Xbox Accessibility Insiders League mogą teraz zobaczyć te szczegółowe informacje o grach w Microsoft Store na Xbox, a ta funkcja dotrze do wszystkich innych w przyszłości.

Firma planuje ulepszyć tę funkcję w oparciu o opinie, które otrzymuje od wtajemniczonych, chociaż obecnie Xbox twierdzi, że tagi będą oferować 20 różnych funkcji ułatwień dostępu, których gracze najczęściej szukają. Te funkcje zostały wybrane na podstawie rozmów ze społecznością i badań na ten temat, zauważa firma.

Przykłady wymienionych funkcji ułatwień dostępu obejmują między innymi to, czy gra oferuje napisy, możliwość zmiany danych wejściowych, czy obsługiwana jest rozgrywka za pomocą jednego drążka i czy gracze mogą używać pełnej klawiatury z tytułem. Każdy wydawca gry będzie miał również możliwość powiązania informacji o dostępności dla swojego produktu.

Gracze zobaczą oznaki dostępu do aplikacji Xbox na PC, Xbox.com i Xbox Game Pass „w nadchodzących miesiącach”.

READ  5 najlepszych gier z Upload VR na E3 2021

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top