Skamieniałe jaja zostały znalezione w Brazylii przez mięsożernego dinozaura około 60 milionów lat temu

Gniazdo skamieniałych jaj dinozaurów zostało znalezione w Brazylia Wylęgłby się z dzikich drapieżników 60 milionów do 80 milionów lat temu, gdyby jaja nie zostały zakopane przez masowy osad.

Pięć jaj, które są dobrze zachowane, pierwotnie uważano za jaja starożytnych krokodyli – skamieniałe ekskrementy należące do krokodyli zostały wcześniej odkryte na tym stanowisku.

Po głębszej analizie przeprowadzonej przez zespół paleontologów pod kierownictwem Williama Roberto Nava stwierdzono, że jaja są większe i mają grubszą skorupę niż skorupa w kształcie krokodyla. g 1.

Nava, który jest odpowiedzialny za większość znalezisk, w Muzeum Paleontologicznym w Marilia, powiedział G1, że jaja dinozaurów miały od 4 do 5 cali długości i 2 do 3 cali szerokości, podczas gdy starożytne jaja krokodyli miały nie więcej niż 3 cale długości. .

Wyjaśnił dalej, że skorupa skamieniałych jaj krokodyli ma porowatą lub gładką teksturę, podczas gdy skorupa dinozaurów ma teksturę w kształcie fali.

Przewiń w dół, aby zobaczyć wideo

W Brazylii znaleziono krople skamieniałych jaj dinozaurów, które wyklułyby się z okrutnych drapieżników 60-80 mln lat temu, gdyby jaja nie zostały zagrzebane w luźnych osadach.

„Wyglądają jak małe falujące dżdżownice, które różnią się od tekstury aligatora” – powiedział g1.

Jaja dinozaurów, odkryte w President Prudente, we wnętrzu São Paulo, zostały zachowane dzięki przemianie gleby w piaskowiec z biegiem czasu.

Materiał działa jak naturalny obrońca, tworząc kilka warstw piasku przez miliony lat, które chroniły jaja do niedawna, paleontolodzy wyciągnęli je z ziemi w zeszłym roku – dopiero w tym miesiącu ustalili, że jaja pochodzą od dinozaura.

Nava powiedział g1: „Kto wie, czy jest w jednym z tych [five] Nasze jaja to skamieniały zarodek. Byłoby fajnie, byłoby to coś nowego dla Brazylii.

Paleontolog William Roberto Nava (na zdjęciu) znalazł jaja w prezydent Prudente, we wnętrzu São Paulo

Paleontolog William Roberto Nava (na zdjęciu) znalazł jaja u prezydenta Prudente, we wnętrzu São Paulo

Oświadczenie podkreślało odkrycie doskonale zachowanego embrionu dinozaura znalezionego w Chinach.

Zarodek, nazywany „Baby Yingliang”, został znaleziony zawinięty w skamieniałe jajo i znaleziony w skałach „formacji Hekou” w parku przemysłowym Shahe w mieście Ganzhou w prowincji Jiangxi.

Okaz jest jednym z najbardziej kompletnych i dobrze znanych embrionów dinozaurów, zwłaszcza że ma postawę bliższą tej obserwowanej u embrionalnych ptaków niż normalnie spotykanej u dinozaurów.

Jaja uratowano, zmieniając z czasem glebę w piaskowiec

Jaja uratowano, zmieniając z czasem glebę w piaskowiec

Materiał pełni rolę naturalnego obrońcy, tworząc kilka warstw piasku przez miliony lat, które do niedawna chroniły jaja, paleontolodzy wyciągnęli je z ziemi w zeszłym roku.

Materiał działa jak naturalny obrońca, tworząc kilka warstw piasku przez miliony lat, które chroniły jaja do niedawna, paleontolodzy wyciągnęli je z ziemi w zeszłym roku.

W szczególności Baby Yingliang był bliski wyklucia, jego głowa była niżej niż jego ciało, jego plecy były zwinięte do ostrego końca jaja, a jego stopy były po obu stronach.

Paleontolodzy pod kierunkiem Uniwersytetu w Birmingham powiedzieli, że dziecko Yingliang należało do gatunku dinozaura z bezzębnym dziobem, czyli „owiraptorozaurów”.

Baby Yingliang bierze swój przydomek od Muzeum Historii Naturalnej Yingliang Stone w Xiamen, które posiada wśród swoich kolekcji skamielin.

Naukowcy uważają, że embrionalny owiraptorozaur miałby około 27 cm długości od głowy do ogona, ale rozwijał się wewnątrz 17 cm jaja.

„Ten embrion dinozaura został pozyskany przez dyrektora Grupy Yingliang, pana Liang Liu, jako skamieniałość jaja, co do której istnieje podejrzenie, około 2000 roku” – powiedziała autorka artykułu i paleontolog Lida Xing z Chińskiego Uniwersytetu Nauk o Ziemi w Pekinie.

Podczas budowy Muzeum Historii Naturalnej w Yingliang w 2010 roku pracownicy muzeum przeszukali magazyn i odkryli okazy.

Okazy te zostały zidentyfikowane jako skamieliny jaj dinozaurów. Wykonano preparację skamieniałości i ostatecznie ujawniono zarodek ukryty w jaju.

W ten sposób wydobyto na światło dzienne „Baby Yingliang”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top