Siostra Kim Jong Una mówi, że Korea Północna jest otwarta na rozmowy z Południem, jeśli Seul okaże „szacunek” | Korea Północna

Wpływowa siostra przywódcy Korei Północnej powiedziała, że ​​szczyt międzykoreański może się odbyć, ale tylko pod warunkiem zagwarantowania wzajemnego „szacunku” i „uczciwości”.

Oświadczenie wydane w sobotę jest drugim tego typu od dwóch dni Kim Yoo JongSiostra i główny doradca Kim Jong-un.

W piątek wezwał Seul do zakończenia „wrogiej polityki” wobec Phenianu po tym, jak prezydent Korei Południowej Moon Jae-in wezwał do oficjalnego zakończenia stanu wojny z Koreą Północną.

Wojna między dwiema Koreami w latach 1950-53 zakończyła się zawieszeniem broni, a nie traktatem pokojowym, i technicznie pozostawiła Seul i Phenian w stanie wojny na ponad pół wieku.

Analitycy twierdzą, że Korea Północna wykorzystuje pragnienie Moona do międzykoreańskiego zaangażowania, aby wywrzeć nacisk na Seul, aby przekonał do tego administrację Bidena Złagodzenie surowych sankcji kierowanych przez USA nad programem broni nuklearnej Korei Północnej lub zawieszeniem wspólnych ćwiczeń wojskowych USA i Korei Południowej.

szczyt międzykoreański Kim Dzong Un W oświadczeniu wydanym przez oficjalną koreańską Centralną Agencję Informacyjną w Pjongjangu Kim Yo Jong powiedział, że Moon i Moon mogą zostać zatrzymani „tylko wtedy, gdy gwarantowana jest bezstronność i wzajemny szacunek”.

Powiedziała też, że szczyt, jak również dyskusje na temat ogłoszenia końca wojny, mogą się odbyć „na wczesnym etapie dzięki konstruktywnym dyskusjom”.

„Nie ma potrzeby, aby Północ i Południe traciły czas na wzajemne krytykowanie i angażowanie się w wojnę na słowa” – dodała.

Powtórzył również piątkowy apel do Południa o porzucenie „nierównych podwójnych standardów”, co jest oczywistym odniesieniem do krytyki żołnierzy Moona. Niedawny start rakiety Northa.

W zeszłym tygodniu Korea Południowa z powodzeniem przetestowała pocisk balistyczny wystrzeliwany z okrętów podwodnych (SLBM), co czyni ją jednym z niewielu krajów z zaawansowaną technologią.

Tylko w tym miesiącu Korea Północna przeprowadziła dwa wystrzelenia pocisków rakietowych, jeden związany z pociskiem manewrującym dalekiego zasięgu, a drugi z pociskiem balistycznym krótkiego zasięgu.

Komunikacja między Północą a Południem została w dużej mierze przerwana w ciągu sekundy Szczyt USA-Korea Północna w Hanoi w lutym 2019 r., który upadł po tym, jak ówczesny prezydent Donald Trump i Kim Dzong Un nie byli w stanie uzgodnić warunków porozumienia.

Z Associated Press i Agence France-Presse

READ  Koronawirus: Nowa Zelandia odnotowuje najwyższy wzrost liczby przypadków od kwietnia 2020 r.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top