Siły Kosmiczne przygotowują się do zamówienia wąskopasmowej łączności satelitarnej

WASZYNGTON – Siły Kosmiczne USA spodziewają się na początku przyszłego roku wydać zamówienie na dwa satelity dla systemu Mobile User Target System, wielomiliardowego wysiłku, którego celem jest zapewnienie użytkownikom wojskowym dostępu do bezpiecznej komunikacji.

Usługa obsługuje cztery aktywne statki kosmiczne MUOS i jeden na orbicie w rezerwie, wszystkie zbudowane przez Lockheed Martin w ramach programu zapoczątkowanego przez marynarkę wojenną, ale przeniesionego do sił kosmicznych w marcu. Satelity do komunikacji wąskopasmowej działają w zakresie częstotliwości od 300 MHz do 3 GHz, dzięki czemu są mniej podatne na trudne warunki pogodowe i idealnie nadają się do bezpiecznego przesyłania informacji.

Barbara Baker, wicedyrektor wykonawczy ds. programów w Dyrekcji ds. Pozycjonowania, Nawigacji i Czasu Dowództwa Kosmicznego, potwierdziła C4ISRNET plany usługi dotyczące ubiegania się o oferty od firm na wczesne łagodzenie ryzyka i prace projektowe na początku 2023 roku.

Siły Kosmiczne ujawnione w budżecie finansowym na 2023 r., o który wnioskują Planuje wydać 3,7 miliarda dolarów Opracowanie dwóch kolejnych satelitów, które zostaną wystrzelone do końca dekady. Obejmuje to 165 milionów dolarów w roku podatkowym 2023 i 1,4 miliarda dolarów w ciągu następnych pięciu lat.

Akwizycja ma na celu przedłużenie żywotności konstelacji i jest wynikiem serii badań zainicjowanych przez Marynarkę Wojenną i przeprowadzonych przez Siły Kosmiczne. Lockheed, Northrop Grumman i Boeing – trzech z czterech największych na świecie kontrahentów wojskowych, według Analiza wiadomości obronnych 2022 Wszyscy uczestniczyli w tych badaniach. Space Force może wybrać do pierwszego etapu więcej niż jedną firmę, po której nastąpi konkurencja między tymi firmami.

Baker powiedział w e-mailu z 14 października, że ​​usługa nie określiła harmonogramu udzielenia zamówienia. Powiedział, że satelity będą miały wspólne interfejsy użytkownika z innymi systemami na orbicie i mogą mieć nowe możliwości, ale nie podał szczegółów.

READ  Dlaczego atmosfera słoneczna jest setki razy cieplejsza niż jego powierzchnia?

„Satelity… spełnią lub przekroczą obecne wymagania dotyczące wydajności systemu i będą miały kompatybilne interfejsy, aby zapewnić bezproblemową integrację z naziemnymi systemami MUOS i ciągłość działania.

Dzisiejsze satelity MUOS, które zastąpiły UltraFrequency Follow-up System, przenoszą dwa ładunki – jeden do utrzymania starej sieci UHF i drugi do zapewnienia wielokrotnego dostępu do nowego segmentu szerokopasmowego. System został zaprojektowany tak, aby zapewnić 10-krotnie większą pojemność niż jego poprzednik.

Justin Keeler, dyrektor Lockheed ds. zaawansowanych programów i przestrzeni wojskowej, powiedział C4ISRNET 9 października, że ​​firma wzięła udział we wrześniu w dniu branżowym wraz z Space Force i innymi potencjalnymi dostawcami. Powiedział, że wiadomość od służby jest taka, że ​​chcą rozwiązania o niskim ryzyku, które nadałoby priorytet harmonogramowi.

„Najpierw skupiają się na harmonogramie i niskim ryzyku, a my jesteśmy w 100% za tym” – powiedział. „Myślę, że rząd, Siły Kosmiczne, opracował naprawdę dobry plan, aby nas tam dostać”.

Nadaj priorytet elastyczności

Oprócz zarządzania harmonogramem i ryzykiem, Space Force traktuje priorytetowo odporność, przeprowadzając krótkoterminowe aktualizacje systemów takich jak MUOS i planując przyszłe wersje tych wież. Usługa ma rozpocząć analizę w przyszłym roku, aby przyjrzeć się długoterminowym potrzebom w zakresie komunikacji wąskopasmowej.

Keeler zauważył, że w przypadku satelitów takich jak ten, które nie są zaprojektowane tak, aby były odporne na cyberzagrożenia i zagłuszanie wroga, zrównoważenie tych wymagań może być wyzwaniem. Siły Kosmiczne nie ujawniły środków o ograniczonej elastyczności, których potrzebowałyby w przypadku szóstego i siódmego statku kosmicznego MUOS, ponieważ możliwości te są często oznaczane etykietami.

Mają nadzieję ich wyleczyć [threats] Nie będzie kolidować z ich harmonogramem. „Zrobiliśmy nad tym dużo pracy”.

Ponieważ siły kosmiczne posuwają się naprzód z planami zakupu większej liczby satelitów MUOS, ustawodawcy wyrazili obawy dotyczące wydajności istniejącej pojemności. Doświadczony program Znaczne opóźnienia w terenie, zwłaszcza z terminalami i urządzeniami, które umożliwiają użytkownikom łączenie się z systemem. a 2021 Rządowe Biuro Odpowiedzialności Raport wykazał, że ludzie na Ziemi nie byli w stanie w pełni wykorzystać bardziej zaawansowanych funkcji satelity.

READ  Jak złapać Gemini, najpotężniejszy deszcz meteorów roku?

W senackiej wersji Ustawy o polityce obronnej na rok fiskalny 2023 ustawodawcy zwrócili uwagę na prace Biura Odpowiedzialności Rządu i wezwali do wykazania zdolności „instrumentu pokonywania wąskich luk” do stycznia 2025 r. Senacka Komisja Sił Zbrojnych również chce raportu o statusie kontynuacji prac MUOS.

Keeler zauważył, że chociaż program doświadczył niepowodzeń, opinie użytkowników poprawiły się, ponieważ wysłano więcej terminali.

„Teraz, gdy mają terminale, wszystko, co słyszeliśmy, to globalne pochwały dla jakości usług w porównaniu do tego, co było wcześniej” – powiedział.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top