Silny wyciek iPhone’a 15 Pro, aktualizacja Apple Music Shock, Apple potwierdza iPhone’a USB-C

Patrząc na kolejny tydzień wiadomości i nagłówków z Cupertino, w tym tygodniu Apple Loop zawiera wyciek specyfikacji iPhone’a 15 Pro, Apple potwierdza przyszłość USB-C, premierę macOS 13, niespodziankę 16-calowego iPada Pro, wzrost cen Apple Music i ujawnienie Apple Niesamowite liczby Q4.

Apple Loop jest tutaj, aby przypomnieć niektóre z wielu dyskusji, które miały miejsce wokół Apple w ciągu ostatnich siedmiu dni (Możesz przeczytać cotygodniowe podsumowanie nowości Androida tutaj na Forbes).

Specyfikacja iPhone’a 15 Pro do ulepszeń

Ponieważ produkcja elektroniki użytkowej trwa tak długo, nie powinno dziwić, że dostępne są szczegóły dotyczące następnego iPhone’a. I nie powinno być wielką niespodzianką, że specyfikacje się zderzą. I nic dziwnego, że wąski limit 6 GB w iPhone 14 Pro został rozszerzony do 8 GB:

TrendForce spodziewa się, że modele 15 Pro będą wyposażone w 8 GB więcej pamięci RAM, aby uzupełnić układ A17, w porównaniu z 6 GB w przypadku modeli iPhone 14 Pro. Standardowe modele prawdopodobnie nadal będą miały 6 GB pamięci RAM.

(plotki o Macu).

Odbiornik USB-C dla iPhone’a

To może nie być jedyna duża zmiana, jaka pojawi się w iPhonie 15. Zgodnie z prawodawstwem w Unii Europejskiej Apple będzie musiało dostarczyć przynajmniej jedną wersję iPhone’a 15 z USB-C zamiast portu błyskawicy, aby można go było sprzedawać w Europie…chociaż może to nie wymuszać zmiany całego portfolio:

„…Greg Joswiak, wiceprezes Apple ds. globalnego marketingu, potwierdził, że Apple będzie postępować zgodnie z nowym prawem UE nakazującym stosowanie USB-C we wszystkich smartfonach sprzedawanych w krajach członkowskich od jesieni 2024 roku. Ale to może nie być koniec portu Oświetlenie w iPhonach.

(Forbes).

Oto Apple macOS 13

Być może nie mamy nowego MacBooka Pro (jeszcze), ale właściciele MacBooków otrzymują aktualizację wraz z wydaniem następnej wersji macOS, gotowej do zainstalowania na całym świecie, po zwykłym okresie testów po WWDC. Na uwagę zasługują nie postępy, ale kroki podjęte w celu ujednolicenia ekosystemu Apple:

Co istotne, nowe funkcje systemu macOS pomagają nadążyć za tym, co dzieje się na iPhonie i iPadzie. I to jest podwójnie prawdziwe na Ventura, gdzie aplikacja platformy została napisana od podstaw, aby odzwierciedlić jej odpowiednik w systemie iOS, w którym zaimplementowano zarządzanie oknami w ten sam sposób. Na iPadzie, ponieważ nowe aplikacje i aktualizacje starszych aplikacji są coraz częściej po prostu aplikacjami na iPada działającymi w oknach systemu macOS”.

(Ars Technica).

Ciesz się dużym iPadem i ruszaj

Czy Apple powiększy ofertę iPada Pro i zaoferuje 16-calowy tablet do końca przyszłego roku? Z pewnością wiele wskazuje na to, że takie urządzenie jest w planach. Podobnie jak w przypadku każdego urządzenia, istnieje wiele iteracji i nie wszystkie z nich trafiają na rynek, ale jeśli Apple chce, aby Twój następny komputer nie był komputerem PC, ale iPadem, bardzo duży ekran byłby świetnym (choć drogim) wyborem :

„Samsung zaskoczył branżę na początku tego roku, ogłaszając 14,6-calowy tablet Galaxy Tab S8 Ultra. Byłby idealnym zamiennikiem laptopa, gdyby nie One UI, system operacyjny przeznaczony dla smartfonów. Włącz Samsunga i większy iPad w przyszłym roku.Według raportu The Information, 16-calowy iPad zostanie wprowadzony na rynek w czwartym kwartale 2023 r. Tablet może zostać ujawniony wraz ze wspomnianym w przeciekach 14-calowym iPadem Pro. ”.

(Sprawdzenie notebooka).

Ceny subskrypcji Apple gwałtownie rosną

Apple ogłosiło podwyżkę cen dla użytkowników Apple Music, Apple TV + i Apple One, powołując się na opłaty licencyjne, które muszą być płacone posiadaczom praw. Mimo to wszystkie swoje listy odtwarzania, wykresy nastrojów i ulubionych wykonawców są zablokowane w Apple Music. Nie zostawiłbyś swoich wyselekcjonowanych menu na małą podwyżkę cen, prawda?

Apple powołał się na niedawny wzrost opłat licencyjnych: Apple Music i jego konkurenci będą musieli płacić 15,35 proc. przychodów z muzyki autorom piosenek i właścicielom praw autorskich od przyszłego roku, czyli o 0,25 proc. 10,99 USD Za 9 USD usługa Apple jest teraz droższa niż Amazon Music, która kosztuje 8,99 USD miesięcznie, i Spotify, który utrzymywał się na 9,99 USD miesięcznie od ponad dekady.

(Hot Pod / Krawędź).

Wreszcie…

Raport przychodów Apple za czwarty kwartał jest tutaj. Pokazuje 8-procentowy wzrost przychodów rok do roku do 90 miliardów dolarów, a dochód netto wzrósł o 1 procent do 20,7 miliarda dolarów. W przeciwieństwie do innych wyników z Doliny Krzemowej, Apple utrzymuje stabilność swoich statków:

Daniel Morgan, starszy menedżer ds. portfela w Synovus Trust Co. , którego Apple jest jednym z jego największych udziałów: „Apple nie ucierpiało tak bardzo, jak początkowo obawialiśmy się, jeśli chodzi o popyt konsumencki”. „Możesz udowodnić, że popyt konsumencki jest solidny w oparciu o te wskaźniki wzrostu”.

(Dziennik Wall Street).

Apple Loop zapewnia polecane wydarzenia przez siedem dni w każdy weekend w Forbes. Nie zapomnij za mną podążać, aby nie przegapić żadnej relacji w przyszłości. Apple Loop z zeszłego tygodnia można przeczytać tutajlub W tym tygodniu wydanie siostrzanej kolumny Loop, Android Circuit, jest również dostępne na Forbes.

READ  Darmowe Pokémon MOBA pojawi się na Nintendo Switch w lipcu

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top