Silne trzęsienie ziemi w pobliżu Acapulco w Meksyku, wstrząsające budynkami w Mexico City

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło południowy Meksyk w pobliżu kurortu Acapulco we wtorek wieczorem, powodując wstrząsy i kołysanie budynków w Meksyku oddalonym o ponad 300 kilometrów.

US Geological Survey powiedział, że trzęsienie miało początkową siłę 7,0 w skali Richtera, z epicentrum 17 km na północny wschód od kurortu.

„Słyszeliśmy głośne odgłosy z budynku, odgłosy z okien, rzeczy wpadły do ​​domu, a prąd zgasł” – powiedział Sergio Flores, mieszkaniec Acapulco, do którego dotarł telefon. „Słyszeliśmy wyciek wody, woda wypływała z basenu i słyszałeś krzyki ludzi, ludzie są bardzo zdenerwowani”.

Wszystko, co mógł zrobić, kiedy zaczął się trząść, to przytulić swoją żonę, powiedział Flores. Widział, jak ludzie opuszczają hotele wokół zatoki, a niektórzy biegną w kierunku podłóg parkingowych, aby oczyścić swoje samochody, bojąc się, że się rozbiją.

Urzędnicy stanowi Guerrero powiedzieli, że trzęsienie spowodowało osuwanie się skał i osuwisk na drogi.

Burmistrz Acapulco, Adela Roman, powiedziała w oświadczeniu dla telewizyjnego serwisu informacyjnego Milenio, że jak dotąd „nie było naprawdę poważnej sytuacji” i nie było doniesień o obrażeniach.

„Są załamania nerwowe, a ludzie martwią się wstrząsami wtórnymi” – powiedziała, dodając, że „w wielu miejscach było wiele wycieków gazu”, a także osuwiska i spadające ściany.

Ziemia trzęsie się w Meksyku

Prezydent Andres Manuel Lopez Obrador powiedział za pośrednictwem Twittera, że ​​władze w czterech stanach, które w większości odczuły trzęsienie ziemi, powiedziały mu, że nie było ofiar ani poważnych szkód poza zapadającymi się ścianami i spadającymi skałami.

„Na szczęście nie było znaczących szkód” – powiedział. „Na szczęście nie mamy jeszcze informacji na temat utraty życia”.

Narodowa Obrona Cywilna Meksyku poinformowała, że ​​przeprowadza przeglądy w 10 stanach, ale nie otrzymała doniesień o ofiarach lub poważnych uszkodzeniach.

W Mexico City ziemia trzęsła się przez około minutę w niektórych częściach stolicy, ale drżenie było mniej wyraźne w innych częściach. Niektórzy ludzie ewakuowali się na chwilę ze swoich budynków, ale w deszczową noc szybko wrócili do środka.

READ  Głęboko podzielone Peru czeka na ostateczne wyniki głosowania prezydenckiego | Wiadomości wyborcze

Władze Meksyku poinformowały, że nie było wczesnych doniesień o poważnych zniszczeniach w mieście, chociaż w niektórych dzielnicach nie było elektryczności.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top