Siatkówka: Polska z drugą porażką Japonii, Brazylia zatrzymuje USA

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 – Siatkówka – Men’s Pool A – Japonia v Poland – Ariak Arena, Tokio, Japonia – 30 lipca 2021. Bartos Krak z Polski świętuje z graczami. (Właściciele / Carlos Garcia Ravins)

TOKIO – Mistrzyni świata Polski w siatkówce mężczyzn pokonał Japonię w równych setach.

Wilfredo Lyon, który wygrał z Wenezuelą, wrócił do złota i przesunął się na 10 punktów w czołówce polskiej puli A, ponieważ był trzecim najlepszym strzelcem z 17 punktami i dwoma asami w Tokio.

Kapitanowie Yuki Ishikawa i Yuji Nishita zdobyli najwyższe noty Japonii, odpowiednio 16 i 13, ale doświadczenie i obrona Polski utworzyły 12 bloków, co dało Japonii drugą porażkę.

– Zaczęliśmy dobrze serwować, ale pogorszyliśmy się w ostatnich dwóch setach. Nasz szybki atak nie był dobry – powiedział trener Japonii Yuichi Nakaichi. „Ich Libero (Pavel Jadersky) naprawdę kontrolował mecz”.

Brazylia, numer jeden na świecie i złota medalistka z 2016 roku, była oszołomiona w secie otwierającym, chociaż Stany Zjednoczone uratowały cztery sety, zdobywając kolejne trzy punkty 30-32, 25-23, 25-21, 25-20, aby zająć drugie miejsce. B. w basenie.

Brazylijski zapolowy Ricardo Lucarelli z 19 punktami był na szczycie tabeli, wspierany przez Yondi Leala (18 punktów) i Wallace de Souza (17 punktów), gdy spadł z setów z rzędu Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

„Mieliśmy spotkanie zespołowe po porażce i wczoraj trenowaliśmy na wakacjach” – powiedział kapitan Bruno Resente. „Myślę, że pomogło to oczyścić nastrój po tej stracie i przywrócić naszą pewność siebie”.

Trener Brazylii Renan Doll Soto pochwalił swojego kapitana, który miał w turnieju 51 setów.

„Bruno jest bardzo sprytny w swoich setach. Zawsze śledzi liczby i procenty w zestawieniach w każdym secie i dokonuje mądrego wyboru, aby ustawić nasz atak” – powiedział Dol Jotto.

Kanada pokonała Wenezuelę 25-13, 25-22, 25-12 i wywalczyła trzy punkty straty do Polski. -21 wygrywa z Iranem. Włochy są na drugim miejscu z ośmioma punktami.

Argentyna pokonała dolną Tunezję w grupie B w pięciu setach i na krótko awansowała na czwarte i ostatnie kwalifikacje.

ROC była ostatnią drużyną, ale Francja, prowadzona przez Jean Party 20 punktów, wygrała 25-21, 20-25, 25-17, 25-20, spychając Stany Zjednoczone na czwarte miejsce, a Argentynę na piąty mecz grupowy. finał.

Sprawozdania Rohita Naira w Bangalore; Edytowanie przez Toby’ego Davisa i Christiana Ratnetza

Zdjęcia

Więcej historii, które mogą Cię zainteresować

READ  Borisu traci prezydenturę. Piotr Lisecci nie żyje

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top