Siatkówka olimpijska: Polska wraca na zwycięskie drogi, Iran miażdży Wenezuelę

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 – Siatkówka – Pula mężczyzn A – Iran v Wenezuela – Ariak Arena, Tokio, Japonia – 26 lipca 2021 r. Członkowie zespołu irańskiego świętują po turnieju. REUTERS / Walentyn Ogirenko

TOKIO – Mistrzyni świata Polska położyła za sobą rozczarowanie swoją szokującą porażką na starcie, pokonując Włochy w równych setach w męskiej olimpijskiej siatkówce w poniedziałek na stadionie Ariak.

Polska, prowadzona przez zapolowego Wilfredo Lyon (18 punktów) i Bardos Curac (14 punktów), wygrała 25-20 26-24 25-20, aby otworzyć swoje konto w puli A.

Włoski duet Alessandro Michelito i Osmani Juventorena, którzy odegrali kluczową rolę w pasjonującym zwycięstwie nad Kanadą, mieli po dziewięć punktów, ale polska obrona okazała się bardzo skuteczna.

Lyon powiedział, że Polska jest druga na świecie i jest szczęśliwa, że ​​wygrała swój pierwszy mecz na Igrzyskach.

“Od zera do 10 myślę, że (nasz występ) jest 8. To nie jest najlepsze” – powiedział dziennikarzom Leon. “Ale wygraliśmy i to jest najważniejsza część”.

Po epickim pięciosetowym zwycięstwie nad Polską Iran odbył stosunkowo wygodną podróż w drugim meczu z Wenezuelą, wygrywając 25-17 25-20 25-18, a następnie tymczasowo przewyższając grupę A.

Iran zdominował serwis, tworząc 10 tomów w sieci, a Amir Kafor z 16 punktami i Meesam Salehi z 13 punktami stworzyli mnóstwo okazji do skoków.

„Dzisiaj kontrolowaliśmy grę i popełniliśmy mniej błędów” – powiedział Kafor.

W puli B Taylor Sander ponownie zaimponował Stanom Zjednoczonym 17 punktami, ale wylądowali w czterech setach dla drużyny Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego (ROC).

Z 16 punktami Dmitrija Wołkowa, czterej Rosjanie zakończyli w dwucyfrowej liczbie, podczas gdy Stany Zjednoczone wykonały 48 kopnięć, pokonując ROC 25-23 27-25 21-25 25-23.

Powiązane historie

Czytaj

Nie przegap najnowszych wiadomości i informacji.

Subskrybuj Dowiedz się więcej Aby uzyskać dostęp do filipińskiego Daily Inquirer i innych 70+ tematów, udostępnij do 5 gadżetów, słuchaj wiadomości, pobieraj przed 4 nad ranem i udostępniaj artykuły w mediach społecznościowych. Zadzwoń pod numer 896 6000.

READ  Hyundai Engineering wybrany jako preferowany oferent na „Projekt rozbudowy polskich olimpijczyków PKN”
W przypadku opinii, skarg lub zapytań, Skontaktuj się z nami.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top