Siakam błyszczy w meczu, w którym trzeba wygrać, gdy Raptorzy wychodzą z eliminacji, pokonując 76 graczy

Pod koniec czwartej kwarty w sobotę, sfrustrowane serce Sixersa złapało Joela Embiida w niewytłumaczalny sposób szarpnęło Pascala Siakama.

Siakam był na najlepszej drodze do 34 punktów w swoim najlepszym występie w play-off w swojej karierze i ciężko pracował dla każdego z nich, atakując Embiida przez całą noc.

Po bezbramkowym meczu w drugiej połowie, Siakam zakłócił harmonogram meczów w pierwszej rundzie play-offów, doprowadzając Toronto do zwycięstwa 110:102, aby uniknąć dyskwalifikacji i wymusić grę 5.

„Elastyczność. Zawsze był elastycznym graczem” – powiedział kolega z drużyny Thaddeus Young. „Zawsze będzie walczył w przeciwnościach losu. Zna swoją grę. Wie, jak wrócić i wrócić ze słabej gry.

OBEJRZYJ l Siakam osiąga wysoki wynik play-off z 34 punktami, gdy Toronto unika 76-osobowego zamachu:

Siakam występuje w Raptors 4 i wygrywa ponad 76 graczy

Pascal Siakam zdobył 34 punkty w fazie play-off, gdy Toronto uniknął zamiatania, wygrywając 110-102. 2:32

Gary Trent Jr. zdobył 24 punkty, Young 13, a OG Anunoby wykończył 11 punktów dla Raptors, którzy rozegrali ponad połowę meczu bez kontuzji bramkarza All-Star Freda Vanfleeta.

Scotty Barnes, nowy debiutant NBA w Toronto, zakończył z sześcioma punktami i 11 zbiórkami po powrocie po opuszczeniu dwóch meczów z powodu skręcenia lewej kostki.

Oglądaj | Barnes został nagrodzony Nowicjuszem Roku:

Scotty Barnes został nagrodzony Rookie of the Year przez Masai Ujiri

Barnes został uhonorowany na korcie centralnym przed czwartym meczem meczu Toronto z 76ers. 0:57

James Harden zdobył dla Philly 22 punkty, a Embiid, który doznał kontuzji kciuka, zakończył z 21 punktami.

Siakam, który w tych rundach kwalifikacyjnych spotkał się z krytyką fanów, powiedział, że w sobotę jest zdeterminowany, aby być bardziej agresywnym.

„Mam posiadanie piłki i wiem, że muszę grać i nie chodzi tylko o zdobywanie bramek, to wszystko” – powiedział Siakam.

READ  NHL Trade plotki Minnesota Wild Shea Weber

Podczas gdy Raptors awansowali aż o 17 punktów w środę, zanim przegrali bolesną porażkę w dogrywce, mecz 4 był zaciętym pojedynkiem od samego początku. Raptors razem zdobyli 12-punktową przewagę w drugiej kwarcie, ale Sixers stracili przewagę i Raptors przeszli do czwartego trzymania z przewagą 80-77.

Sixers zmniejszyli prowadzenie do punktu, ale Raptors odpowiedziało 6:0, a kiedy Young podał piłkę do Embiida i Precious Achiuwę, a zakończyli go koszem, Raptors awansowali o siedem z 9:11 do gry.

Sixers upadli w ostatnich minutach, a kiedy Achiuwa przełamał obronę, by zdobyć lewy kosz na 1:28 do gry, Raptors awansowali z radości o czternaście dla hałaśliwej publiczności na Scotiabank Arena, w której znajdowała się piosenkarka Avril Lavigne.

Trener Raptors, Nick Norse, opróżnił swoje miejsce z wynikiem 1:19 do gry, gdy publiczność skandowała „Rap in Seven!”

Żadna drużyna w historii NBA nie wróciła po spadku 3:0, aby wygrać serię, którą pielęgniarka nazwała „wyzwaniem Hekovy”, mówiąc „ktoś powinien to zrobić”. Trzynaście drużyn NBA wróciło z przegranej 3-1, aby wygrać serię, w tym Denver Nuggets, które zrobiły to dwa razy w play-off 2020.

Siakam, amortyzowane tarcie

Z pewnością nie było żadnej miłości utraconej w sobotę między Sicam i Embiid, obaj z Kamerunu. Embiid zagwizdał na technikę po niedźwiedzim uścisku. W pewnym momencie Siakam upadł i musiał podnieść rękę, aby zapobiec wyprzedzeniu go przez dwumetrowego środkowego, gdy przechodził obok niego.

„Jestem zawodnikiem. Uwielbiam rywalizować. To play-offy, najwyższy poziom” – powiedział Siakam. „Jestem świetny w mówieniu, po prostu nie chcę tych brudnych gier. Nie lubię tego. Utrzymuję to w koszykówce. Pod koniec dnia to wszystko to udawana twardość”.

Embiid szyderczo oklaskiwał sędziego pod koniec meczu.

„Dla mnie czułem się, jakby mieli jedną pracę, przyjechali tu dziś wieczorem. I zrobili to. Więc gratulacje dla nich” – powiedział Embiid.

READ  Nieznani bohaterowie Montreal Canadiens dostają zasłużony moment chwały

Zapytany, czy sugerował, że stewardzi starają się zapewnić 5 meczów, odpowiedział: „Nie wiem… ale możesz powiedzieć”.

W międzyczasie Barnes otrzymał owację na stojąco, gdy szef zespołu Masai Ujiri przed napiwkiem wręczył nagrodę debiutanta roku. Były Raptor, wielki Vince Carter, przekazał wiadomość 20-latkowi za pośrednictwem łącza wideo podczas treningu grupowego.

„To duża nagroda, to duża nagroda” – powiedziała pielęgniarka. „Nie wiem, ilu ma, mniej niż 100, prawda? Więc to stawia cię w całkiem fajnej kategorii”.

Vanfleet odpada z meczu z powodu kontuzji

Status VanVleeta w grze 5 jest nieznany; Przewiduje się dalsze obrazowanie przeciążenia lewego biodra. Opuszczając grę pod koniec drugiej kwarty, ciężko kulejąc na boisku, chwycił obiema rękami za kołnierz swojej koszulki iz frustracją rozdarł ją do przodu.

Embiid, który zdobył trzy punkty w środowym wygranym 104-101 dogrywce, grał z kontuzją kciuka, której obawiano się, że jest ścięgnem. W sobotę wielokrotnie ponuro chwycił zaklejoną taśmę dłoń. Wkrótce zostanie poddany rezonansowi magnetycznemu.

„To boli. Więc w koszykówce trzeba dużo używać ręki” – powiedział.

Serial wyglądał jak wojna na wyniszczenie z wieloma ofiarami.

„[Today] Trener Sixers, Doc Rivers, żartował: „Nick i ja zagramy jeden na jednego, aby zakończyć mecz. Pokocham to. Jestem w tym całkowicie dobry, nawet sposób, w jaki się poruszam”.

Po porażkach w meczu 1 i 2 oraz niewielkiej przegranej w meczu 3, w sobotę Raptors rozpoczęli mocny start. Siakam prowadził z 10 punktami w huśtawce w pierwszej kwarcie, w której żadna z drużyn nie prowadziła z więcej niż czterema punktami. Raptors strzelił tylko 2 za 9 z zasięgu trzech punktów, ale zrobili wystarczająco dużo, aby awansować na drugie miejsce, które zremisowało z Philly przy 24-24.

Trent Jr. zdobył 12 punktów w drugiej połowie, zaliczył trzy punkty na około cztery minuty przed końcem wyścigu Raptors 26-11 i odnotował wzrost o 12 punktów. Raptors prowadzili 54-49 w pierwszej połowie.

READ  Bianca Andreescu Rebecca Marino Felix Auger-Aliassime Leela Annie Fernandez US Open

Seria powróci do Toronto na mecz 6, jeśli będzie to konieczne.