„Shatner in Space” przedstawia podróże w Covid 2022 w perspektywie

Najpierw musisz się z tym pogodzić Shatner w kosmosie, 46-minutowy oryginalny dokument Amazon, który miał premierę w Amazon Prime w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii dwa tygodnie temu, jest kością PR dla założyciela Amazon i Blue Origin, Jeffa Bezosa.

W końcu William Shatner, 90-letni aktor, który grał kapitana Kirka Star Trek Przez wiele lat był osobowością reklamową The Negotiator Priceline i 13 października dostał darmowy lot w kosmos z trzema innymi pasażerami, dwoma płacącymi, na pokładzie statku kosmicznego Blue Origin New Shepard, a wideo jest czasami wypełnione bardzo złymi momentami z Bezosem.

Na przykład przed premierą Bezos pokazał Shatnerowi niektóre z nich Tresorder i grafiki komunikacyjne, które są replikami tych używanych w Star Trek, które napisał jako czwartoklasista w Teksasie, a Shatner został poproszony o zabranie na subtropikalny lot.

Bezos rozmawia z kosmicznym turystą przed startem, a założyciel Amazon zamyka właz New Shepard przed startem. Wszystko w ciągu dnia pracy i zmian za 200 miliardów dolarów.

Istnieją również niewypowiedziane porównania między Blue Origin, braćmi Wright i pierwszymi astronautami, którzy chodzili po Księżycu.

Ale podczas filmu dokumentalnego oraz w sylwestrowym wywiadzie, który nie był częścią filmu, Shatner w odniesieniu do swoich doświadczeń w kosmosie podsumowuje magię, która podróżuje w najlepszym wydaniu, stara się być i rzuca światło na część powodów, dla których podróżowanie odzyskuje, jeśli tak się stanie, może wybuchnąć na bezprecedensowych poziomach.

Shatner cały czas jest samokrytyczny. Na kilka tygodni przed premierą powiedział, że „jest tajemnicza piękność w kosmosie, na którą chciałbym spojrzeć”, ale przyznał się o Star Treku Andersonowi Cooperowi z CNN w wywiadzie zamieszczonym w filmie dokumentalnym Wszyscy udają.

Nazywa się „kapitanem Doofusem” podczas rozmowy z córkami i żoną, kiedy informuje ich o swoich planach lotu w kosmos.

William Shatner pojawia się na zrzucie ekranu strony głównej Priceline.com na pulpicie, zrobionym 6 kwietnia 2010 r. Archive.org

„W małym stopniu”, powiedział im, że chce być „jego częścią”, co oznacza eksplorację kosmosu, ale w filmie kilka razy odnosi się do siebie jako astronauty z „małym a”.

READ  Nasienie myszy przechowywane na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej daje zdrowe potomstwo

W innym punkcie, nieumyślnie podsumował, co jest niewątpliwie głównym motorem dążenia dzisiejszych młodych pokoleń do nowych doświadczeń i nieustającej chęci podróżowania, zwłaszcza przy całym tym nieugaszonym zapotrzebowaniu w kontekście dwóch lat skażonych koronawirusem blokad podróży.

„Chcę się tam dostać bez żadnych wcześniej ułożonych pomysłów” – mówi Shatner. „Chcę, żeby mi się to przydarzyło i żeby to się stało”.

„Chcę mieć perspektywę, której nie pokazano mi wcześniej” – dodaje.

Ludzie mają różne motywacje, jeśli chodzi o podróżowanie. Ale czy nie zyskujesz nowych perspektyw i nie poznajesz spójnych wątków, które przewijają się przez wiele najlepszych podróży i doświadczeń?

Sam lot trwa od 13 do 14 minut, z około czterema minutami nieważkości na wysokości 350 000 stóp w przestrzeni suborbitalnej.

Gdy pasażerowie okrążali kapsułę, Shatner wyjrzał przez okno, mówiąc: „Nic, żaden opis nie może się z tym równać”.

Wracając na Ziemię, Shatner powiedział Bezosowi, widział, jak błękit Ziemi „kołysze się”, ale został przytłoczony spojrzeniem na ogromną „czerń” kosmosu.

„Mam nadzieję, że nigdy nie wyzdrowieję z tego”, mówi Shatner, jego emocje wydają się być pod kontrolą. „Mam nadzieję, że utrzymam to, jak się teraz czuję. Nie chcę jej stracić.” (Cóż, Shatner jest znakomitym aktorem.)

Ile razy czułeś się w ten sposób, kiedy wracałeś z podróży, która Twoim zdaniem zmieniła Twoje życie? Jesteś zdesperowany, aby dalej się czuć i zachować energię i pasję do nowych doświadczeń i niesamowitych ludzi, których spotkałeś po drodze – zanim wszystko zniknie w dziewiątej do piątej z codziennego życia, pracy i innych obowiązków.

Dla Shatnera, który jako 90-latek stał się najstarszy z setek ludzi, którzy wędrowali w kosmosie, lot przywołał obrazy jego śmierci i zagłady zniszczonej przez klimat planety.

Opisał to doświadczenie w sylwestrowym wywiadzie w CNN, który nie był częścią filmu dokumentalnego.

READ  Samolot Roc firmy Stratolaunch wygrywa siódmy lot testowy

„Cóż, patrzyłem wstecz, gdzie zniknęła ziemia, kiedy patrzyłem w górę i zobaczyłem tę czerń i pomyślałem, że to jest śmierć (czerń) i to jest życie (ziemia)” – powiedział Shatner. „A potem byłam tak zasmucona tym, co robimy prostytutkom, Matko Ziemi. Więc jedną z decyzji lub rewolucji, jeśli chcesz, którą wszyscy powinniśmy podjąć, jest zrobienie czegoś, aby pomóc planecie, pomóc Matce Ziemi ”.

Temat śmierci trafił w okolice domu. Wśród pasażerów lotów kosmicznych, oprócz Shatnera, byli prawnik Blue Origin i dyrektor linii lotniczych, Audrey Powers, dwie pasażerki opłacające opłatę, oraz Chris Buchwezen, założyciele startupu. Współczynnik planety i Glenn de Vries z Rozwiązania MedidataFirma programistyczna. De Vries zginął w katastrofie lotniczej W New Jersey niecały miesiąc po podróży do New Shepherd.

Zmiany klimatyczne były już głównym tematem filmu. Bezos przekonuje, że umożliwienie milionom ludzi pracy i życia w kosmosie pewnego dnia zmniejszyłoby presję środowiskową na Ziemi i otworzyłoby możliwości odkrywania nowych technologii w celu powstrzymania zmian klimatycznych.

Ślad węglowy Blue Origin i statków kosmicznych, takich jak New Shepard, nie jest poruszany w filmie dokumentalnym. Ale kto może powiedzieć, czy eksploracja kosmosu może pewnego dnia skorzystać z niektórych środków uspokajających lub innych metod leczenia gazów cieplarnianych?

Na razie firmy zajmujące się turystyką kosmiczną, takie jak Blue Origin i SpaceX Elona Muska, rezerwują swoje miejsca dla super-elitarnych i połączonych. Od 1957 roku, kiedy Związek Radziecki wystrzelił swojego satelitę Sputnik, który rozpoczął wyścig kosmiczny ze Stanami Zjednoczonymi, krytycy argumentowali, że eksploracja kosmosu była marnotrawstwem zasobów, podczas gdy było tak wiele problemów naziemnych do rozwiązania.

Ta debata nie zostanie tutaj rozstrzygnięta, a po obu stronach istnieją bardzo uzasadnione argumenty.

Ale co można z tego wyciągnąć? Shatner w kosmosie Jest to głęboka tęsknota, jaką miliony podróżnych mają do doświadczania ludzi, miejsc i przygód, które obalają ich uprzedzenia i światopogląd, oraz w jaki sposób będzie to czynnikiem przyczyniającym się do tego, że ich powrót do zdrowia w podróży zostanie w końcu uwolniony, biorąc pod uwagę cały stres związany z Covid.

READ  Astronomowie odkryli, jaka może być najodleglejsza jak dotąd galaktyka

Te zmieniające życie doświadczenia nie zawsze muszą mieć miejsce po locie, wycieczce samochodowej lub krótkiej 14-minutowej podróży w kosmos nielicznych uprzywilejowanych osób. Crosstown może wystąpić lub w swobodnej rozmowie. Ale – na chybił trafił – najlepsze firmy turystyczne starają się to ułatwić i wywołać najgłębsze uczucia podróżnych.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top