Shapovalov wygrywa ekscytujący 5-setowy mecz i ustawia Wimbledon w półfinale z Djokoviciem

Kanadyjczyk Denis Shapovalov dobrze finiszował, pokonując Karen Khachanov w pięciu setach i awansując do półfinału Wimbledonu w środę, najgłębszego w jego karierze w turnieju wielkoszlemowym.

Mecz ćwierćfinałowy wydawał się odwracać od eleganckiego 22-latka, gdy przegrywał dwa sety do jednego, ale wrócił, aby wygrać 6-4, 3-6, 5-7, 6-1, 6- 4. .

Shapovalov, który znokautował dwukrotnego zwycięzcę Andy’ego Murraya w trzeciej rundzie, zagra w piątek obrońcą tytułu i najlepszym rozstawionym Novakiem Djokoviciem, gdy będzie starał się zostać drugim Kanadyjczykiem, który awansował do finału Wielkiego Szlema.

Rozstawiony z 10. rozstawionym Shapovalov i rozstawiony z 25. Khachanov obaj zagrali w ćwierćfinale Wielkiego Szlema dopiero po raz drugi i zaowocowali imponującym meczem w zatłoczonym numerze.

Kanadyjczyk Shapovalov zakwalifikował się do półfinału swojego pierwszego Wielkiego Szlema w karierze:

22-letni Denis Shapovalov pokonał Rosjankę Karen Khachanov 6-4, 3-6, 5-7, 6-1, 6-4 i po raz pierwszy w karierze awansował do półfinału Wimbledonu. 3:21

Shapovalov zachował formę, którą pokazał w czwartej rundzie Hiszpana Roberta Bautisty Aguta w swoim drugim meczu z Khachanovem i zdobył seta otwierającego dzięki jednej przerwie w dziewiątym meczu.

Ale twardy jak skała Khachanov odpowiedział prowadzeniem 4:0 w drugim secie i chociaż Shapovalov skupił się na tym, było już za późno na uratowanie seta. Khachanov następnie rzucił się na atak Shapovalova przy 5-5 w trzecim secie, trzymając serw w następnej grze, aby przejść do jednego zakresu wygranych.

Shapovalov trafił fioletową łatkę, aby zdominować czwartego seta, a kiedy w fazie playoff pojawił się 25-letni Khachanov wydawał się czuć tempo.

Zrobił ponury postój, wpychając się do dołu, gdy przegrał 0-40 przy serwisie 2-2. Shapovalov ponownie zwiększył presję na 4-4 i obserwował, jak trzy punkty przełamują się, zanim Khachanov posłał długi, zmęczony forhend na czwartego.

READ  Jets rozpoczyna erę post-Morris ze stratą, gdy spadają do Ovishkins Capitals

Serwując największe zwycięstwo w swojej karierze, Shapovalov pokonał nerwowy podwójny błąd i zdobył dwa punkty meczowe forhendem, po czym przypieczętował zwycięstwo, gdy Chachanov wpadł do siatki z bekhendu.