Sezon 5, Odcinek 7, „Sen to nie ja”

Yellowstone

Yellowstone
obrazek: Sieć Paramount

Wiesz, że jesteś w specjalnym odcinku Yellowstone Kiedy zaczyna uderzać małego Ripa w czaszkę jakiegoś kowboja.

Sposób, w jaki John robił rzeczy w przeszłości, nadal nie pasuje do teraźniejszości, ponieważ przyszłość farmy Johna Duttona osiąga ważny punkt zwrotny w „The Dream Is Not Me”. W tym przełomowym odcinku Beth nie tylko mówi o tym, jak przestarzały (czytaj: gówniany) jest model biznesowy jej ojca, ale także John gorzko przyznaje, że ma rację. Mimo całej wrzawy Jona w sezonie 4, kiedy ogłaszał się skałą, której można się przeciwstawić, okazuje się, że jego duma bardziej szkodzi rodzinnemu dziedzictwu niż je ratuje.

Oto, co wydarzyło się w tym tygodniu

Jimmy bez koszuli urządza u siebie koncert dla manipulującej Sarah, grając dla siebie i swojego ojca na najmniejszych skrzypcach świata, aby usprawiedliwić swój najnowszy plan obalenia Johna.

Wszystko, czego Jimmy chce, to trochę wdzięczności od ojca, który planuje go obalić. W końcu to John chciał, żeby Jimmy został prawnikiem, a Jimmy marzył o tym, żeby nauczyć się prowadzić farmę. Zamiast tego John załatwił Jimmy’emu studia na Harvardzie, a Beth prawdopodobnie napisałaby esej. Teraz Jimmy chce szacunku i pochwały za to, że stał się narzędziem biznesowym, którego potrzebował jego ojciec. (Jeśli szukasz akceptacji ojca, być może nie planujesz sabotować go i/lub zabić?)

Jest za późno, by mówić o tym, dlaczego Jimmy tam jest najgorsze; Nikt nie będzie współczuł temu entuzjaście Ivy League. Zwłaszcza gdy Sarah informuje go, że jej szefowie przygotowują się do pozwania jego ojca, co może doprowadzić stan Montana do bankructwa. Sarah twierdzi, że to jest powód zwolnienia, a arogancki, jednooki osioł Jimmy’ego łapie przynętę.

Naprawdę smutne jest to, że wszystko to dzieje się równolegle z Johnem niechętnie, boleśnie świadomym swoich błędów. A przynajmniej daremność uporczywego trzymania się tego. Wstrzymanie budowy lotniska w celu ratowania Yellowstone wydaje się być jego upadkiem, wraz z możliwym wirusem wśród jego bydła, który może kosztować Johna całe stado. Beth zwraca uwagę, że farmy nie stać na miliony dolarów, które by kosztowały lub miesiąc potrzebny na przeniesienie niektórych krów do nowego miejsca, w którym mogłyby być wypasane. Nie mając opłacalnych opcji – i mając na uwadze krytykę Beth dotyczącą tego, jak wadliwa jest przedsiębiorczość Johna – John zdaje sobie sprawę, że być może mógłby wykorzystać tytuł gubernatora, aby naprawić swoje błędy. Ale lepiej, żeby zrobił to szybko, ponieważ Sarah oczyszcza legalną piłkę Jimmy’ego.

Yellowstone

Yellowstone
obrazek: Sieć Paramount

Gracz tygodnia

Sekretarka Jimmy’ego. My też jesteśmy zaskoczeni, ale tak jak wszyscy inni w tym programie – poza jej szefem – widzi dokładnie długie shenanigany Sary. Wie, że Sarah to bardzo zła wiadomość i nic dobrego nie wyniknie z bycia z nią związanym. Ale Jimmy jest zbyt głupi i zbyt naćpany w swoim nowym życiu jako gwiazda erotycznego thrillera z lat 90., by go słuchać. Ale hej, przynajmniej próbowałem.

Pilne pytania do następnego odcinka

1. Jaki byłby zdecydowanie zabójczy czynnik retrospekcji w tym wszystkim?

Wspomnienia z przeszłości Yellowstone Mają tendencję do wypełniania środowiska wykonawczego bardziej niż posuwania narracji do przodu w znaczący sposób. Serial wykorzystał już przeszłość Ripa, aby ustalić, dlaczego mężczyzna jest lojalny wobec Jona, ale tym razem… wygląda na to, że coś jest inaczej. Po co pokazywać nam tak kształtujące zabójstwo w życiu młodego Ripa, jeśli on i Jon nie ugryzą go tak szybko w dupę?

2. Co stanie się z Jimmym, gdy Beth dowie się o Operacji: Impeachment Papa Johna?

Sądząc po zwiastunie następnego odcinka (który, nawiasem mówiąc, nie zostanie wyemitowany przed 1 stycznia), wygląda na to, że Beth lub ktokolwiek, kto nienawidzi swojego brata, zasłużył na skopanie tyłka Jimmy’emu. Jimmy wydaje się również nie tracić czasu na wszczynanie procedury impeachmentu, co oznacza, że ​​John i Beth będą musieli zdjąć rękawiczki i stoczyć wojnę na dwóch frontach: ocalić farmę i powstrzymać Jimmy’ego. Właściwie to trzy fronty. Nie zapomnij o Sarze. Ponieważ ona i jej nikczemni pracodawcy nie spoczną, dopóki w biurze nie pojawi się nowy Dutton, który pomoże im zamienić Yellowstone w asfalt.

READ  Tydzień w zdjęciach gwiazd 19 grudnia 2021 | Galeria

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top