Setki pracowników TTC zostaną zawieszone po tym, jak związek przegrał proces sądowy w celu wstrzymania mandatu na szczepionki dla agencji tranzytowej w Toronto

TTC ma zawiesić setki pracowników począwszy od niedzieli, po tym, jak związek pracowników transportu przegrał próbę uniemożliwienia agencji egzekwowania jej mandatu dotyczącego szczepień przeciwko COVID-19.

113- Masud Zastosować Z Sądem Najwyższym w Ontario w dniu 4 listopada z prośbą o nakaz zakazujący TTC dyscyplinowania członków, którzy nie przestrzegali polityki obowiązkowych szczepień, która wchodzi w życie 21 listopada. Związek argumentował, że egzekucja powinna zostać zawieszona do czasu, aż arbiter ogłosi skargę związkową na mandat.

W orzeczeniu wydanym w sobotę sędzia Yasmin Akbarali odrzuciła wniosek związku, stwierdzając, że komórka nr 113, która reprezentuje około 12 000 pracowników TTC, nie wykazała, że ​​brak nakazu wyrządzi członkom nieodwracalną szkodę. Stwierdzono również, że TTC doznałoby bardziej negatywnych reperkusji ze strony związku, gdyby nakaz został wydany przez sąd.

W oświadczeniu odpowiadającym na orzeczenie dyrektor generalny TTC Rick Leary powiedział, że bezpieczeństwo „jest podstawową wartością w TTC” i „zapewnienie bezpieczeństwa naszym pracownikom i klientom jest powodem, dla którego wprowadziliśmy obowiązkową politykę szczepień przeciwko COVID-19”.

„Wiemy, że szczepienie jest jedną z najważniejszych rzeczy, które ludzie mogą zrobić, aby powstrzymać epidemię. Jako niezbędna usługa, potrzebujemy TTC, aby było bezpiecznym miejscem dla wszystkich.”

113-letni prezydent, Carlos Santos, nazwał orzeczenie rozczarowującym, ale obiecał nadal kwestionować mandat.

„Uważamy, że polityka TTC dotycząca zawieszania i zwalniania nieszczepionych pracowników jest niesprawiedliwa i zostanie unieważniona w wyniku arbitrażu. Chociaż miałem nadzieję, że sąd położy kres tej polityce, gdy walczyliśmy w arbitrażu, jestem przekonany, że ostatecznie zwyciężymy, – powiedział w oświadczeniu.

Sąd wysłuchał wniosków w sprawie w trybie pilnym w środę, a prawnicy komórki nr 113 twierdzili, że jeśli nakaz nie zostanie wydany, jego członkowie wyrządzą nieodwracalną szkodę, ponieważ „albo zostaną zmuszeni do poddania się niechcianej procedurze medycznej, albo stracą”. dochód’.”

READ  Akcje spadają, Dow idzie piąty dzień strat z rzędu

Sędzia Akbarali odrzucił ten argument, zgadzając się ze stanowiskiem TTC, że umożliwienie nieszczepionym pracownikom dalszego uczęszczania do pracy stanowiłoby zagrożenie dla jej siły roboczej i pasażerów.

„Zasadniczo nie zgadzam się z tym, że polityka autoryzacji szczepionek TTC zmusi kogokolwiek do otrzymania szczepionki. Zmusi to pracowników do wyboru między dwiema alternatywami, gdy nie podoba im się żadna z nich”, napisała, dodając, że „potencjał dla nieszczepionych pracowników do rozprzestrzeniania COVID-19 Dla współpracowników lub pasażerów jest to ryzyko, którego TTC nie powinno podejmować. Zaakceptuj.

Sędzia podkreśliła, że ​​jej orzeczenie nie przesądza o tym, czy zezwolenie na szczepionkę jest słuszne, czy nie, i to od procesu arbitrażowego w sprawie skarg będzie zależeć, czy narusza układ zbiorowy między związkiem a agencją tranzytową.

TTC wydał pozwolenie na szczepionkę 7 września. Z nielicznymi wyjątkami ze względów praw człowieka, pracownicy, którzy nie przedstawią dowodów szczepień do końca soboty, zostaną zawieszeni bez wynagrodzenia. Ci, którzy nie oddadzą strzału, zostaną zwolnieni od 31 grudnia.

Według dokumentów sądowych na dzień 26 października około 15% ze 113 członków krajowych nie ujawniło jeszcze TTC statusu szczepień. Adwokat związku powiedział sądowi, że 1200 do 1700 członków grozi dyscyplina za nieprzestrzeganie mandatu.

Duża liczba potencjalnie dotkniętych pracowników skłoniła TTC do ogłoszenia tego zmniejszyć usługi O około 8 procent, począwszy od niedzieli.

Ben Spur jest reporterem z Toronto, który zajmuje się transportem dla Star. Możesz skontaktować się z nim przez e-mail pod adresem [email protected] lub śledzić go na Twitterze: @BenSpurr

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top