Senat USA nie zapewnia środków rządowych i środków dotyczących pułapu zadłużenia | Aktualności

Stany Zjednoczone stoją przed dwoma zbliżającymi się terminami finansowania rządowego i pułapu zadłużenia kraju, które mogą zdestabilizować gospodarkę.

Senat USA nie przeforsował środka mającego na celu uniknięcie częściowego zamknięcia rządu i zawieszenia federalnego pułapu zadłużenia, po tym, jak Republikanie odmówili poparcia tej propozycji w głęboko podzielonym Kongresie.

Demokraci z Senatu nie byli w stanie uchwalić w poniedziałek przepisów, które miałyby stawić czoła dwóm szybko zbliżającym się terminom, a jeśli pozostaną bez rozwiązania, zagrożą destabilizacją amerykańskiej gospodarki, gdy walczy ona o wyjście z pandemii COVID-19.

Republikanie otrzymali wystarczającą liczbę głosów „nie”, aby uniemożliwić postępowanie zgodnie z przepisami Senatu, które wymagają 60 członków 100. izby do zatwierdzenia większości aktów prawnych.

Demokraci, którzy wąsko kontrolują obie izby Kongresu, mają tylko trzy dni, aby znaleźć inny sposób, aby rząd działał poza czwartek – kiedy obecne finansowanie się skończy.

Ustawodawcy będą również musieli wymyślić, jak podnieść limit zadłużenia, aby uniknąć ryzyka niewypłacalności, a niezależni analitycy ostrzegają, że Departament Skarbu USA prawdopodobnie w pełni wykorzysta swoją zdolność kredytową między 15 października a 4 listopada.

Heidi Cho Castro z Al Jazeery, relacjonująca z Kapitolu, powiedziała, że ​​nieudane głosowanie w Senacie oznaczało, że „zegar tyka”.

Chu Castro dał jasno do zrozumienia, że ​​prawodawcy z obu głównych partii amerykańskich chcą zapobiec zamknięciu rządu i chronić Stany Zjednoczone przed niewypłacalnością, ale różnią się sposobem osiągnięcia tych celów.

Przywódca większości w Senacie, Chuck Schumer, oskarżył w poniedziałek Republikanów o „bardziej prawdopodobną niewypłacalność” [File: Alex Edelman/EPA]

„Ustawa zredagowana przez Demokratów, która nie przeszła do Senatu, starała się rozwiązać zarówno pułap zadłużenia, jak i zawieszenie rządu… Problem polega na tym, że Republikanie zgodzili się na kontynuowanie finansowania rządu w minionym tygodniu, ale powiedzieli, że nie pomogłoby podnieść pułapu zadłużenia.

„Demokraci muszą szukać innego rozwiązania w coraz węższym oknie”.

Przed poniedziałkowym głosowaniem przywódca większości w Senacie Chuck Schumer ostrzegł, że niewypłacalność zaszkodzi gospodarce. „Republikanie celowo czynią niewypłacalność bardziej prawdopodobną”, powiedział na posiedzeniu Senatu.

READ  Za 10 dni Indie przygotowują się do drugiego silnego cyklonu

Zamknięcie rządu – lub, co gorsza, niewypłacalność – byłoby poważnym ciosem dla Demokratów pod rządami prezydenta Joe Bidena, którzy po chaotycznej prezydenturze republikańskiego Donalda Trumpa pozycjonowali się jako partia odpowiedzialnego rządu.

Przywódca republikanów w Senacie Mitch McConnell powiedział, że będzie próbował zmusić izbę do głosowania nad przedłużeniem finansowania, niezależnie od postanowienia, które zawiesiłoby limit długu publicznego w wysokości 28,4 biliona dolarów do końca 2022 roku. Nie oczekuje się, że to zadziała.

„Moglibyśmy mieć dziś ponadpartyjne głosowanie, by sfinansować rząd, gdyby nie dziwne metody przywódcy senackich demokratów” – powiedział na posiedzeniu Senatu.

Republikanie powiedzieli, że chcą, aby demokraci sami podnieśli limit zadłużenia, twierdząc, że nie popierają nadchodzących planów wydatków. Demokraci wskazują, że duża część długu nowego narodu została zaciągnięta za administracji Trumpa.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top