Sędzia odrzuca ofertę sojuszników Trumpa o oddalenie pozwu o zniesławienie, wniesionego przez byłego dyrektora generalnego Dominium, fałszywie oskarżonego o oszustwo wyborcze

Piątkowy ruch sędziego okręgowego Mary Avery Moses oznacza, że ​​sprawa o zniesławienie będzie zmierzać w kierunku procesu, otwierając drzwi do bardziej wszechstronnych odkryć, które mogą rzucić światło na narrację „wielkiego kłamstwa”, która skłoniła Trumpa do unieważnienia wyborów.

Sprawę wniósł Eric Kommer, były dyrektor generalny Dominion Voting Systems, po tym, jak kilku sojuszników Trumpa fałszywie twierdziło, że Kommer był zamieszany w spisek mający na celu sfałszowanie wyborów w 2020 roku.

W piątek sędzia sądu stanowego w Denver Odrzuć prośby przez oskarżonych — w tym kampanię Trumpa i sprzymierzonych z Trumpem prawników Sidneya Powella i Rudy’ego Giulianiego oraz inne prominentne postaci po prawej stronie — oddalając sprawę.

Powiedział, że w oparciu o dowody przedstawione do tej pory w sprawie, Comer będzie „w stanie przedstawić ławie przysięgłych następujące wiarygodne dowody, które będą wystarczające, aby spełnić standard jasnych i przekonujących dowodów” jego roszczeń prawnych.

Na tym etapie postępowania sędzia musi uznać dowody i zarzuty przedstawione przez Comera za prawdziwe. Mając to na uwadze, powiedziała, że ​​Comer przedstawił dowody, które wykazały „prawdziwą złośliwość” – standard, który Comer musiałby udowodnić, aby odnieść sukces na procesie.

„Istnieją dowody na to, że zarzuty Giulianiego przeciwko Comerowi są zgodne z wcześniej przyjętą historią oszustwa, biorąc pod uwagę jego zarzuty o oszustwo po wyborach” – napisał sędzia. Co więcej, istnieją dowody na to, że Giuliani miał motywację do zdyskredytowania Comera za wspieranie byłego prezydenta Trumpa i podtrzymywanie interesu narodowego. Ten dowód jest wystarczający, aby potwierdzić odkrycie obecności rzeczywistego nowotworu złośliwego.

Sędzia powołuje się na minimalną kontrolę sojuszników Trumpa nad zarzutami oszustwa wyborczego

Sprawa już ujawniła, że ​​sojusznicy Trumpa niewiele zrobili, aby zbadać niepotwierdzone zarzuty oszustwa wyborczego, zanim zostaną one powtórzone na scenie publicznej. Odkrycie Comera na etapie odmowy doprowadziło do opublikowania notatki z kampanii Trumpa – napisanej na kilka dni przed niesławną konferencją prasową Giulianiego i Powella, na której promowali zarzuty oszustwa wyborczego – które obaliło wiele zarzutów prawników Trumpa. poszedł zrobić.

W ramach wniosku o zwolnienie Powell, Giuliani i inni, którzy wzmocnili kłamstwa Trumpa na temat fałszerstw wyborczych, zasiedli do zeznań, w których powiedzieli, że Po prostu przejrzyj minimalne roszczenia dotyczące Kumer przed promowaniem tych zarzutów wśród odbiorców krajowych.

„Kampania Trumpa nadal przyjmuje stanowisko, że wybory były wynikiem oszustwa, ale nigdy nie dostarczyły żadnych faktów na poparcie tego twierdzenia i nie ma pojęcia, w jaki sposób Kommer pomógł w rzekomym oszustwie wyborczym” – napisał sędzia, odnosząc się do oświadczenie pod przysięgą. Sprawę przedstawił przedstawiciel kampanii.

Próbując zakwestionować porażkę wyborczą Trumpa w 2020 r., Powell i Giuliani wskazali na bezpodstawne twierdzenie – po raz pierwszy wygłoszone przez konserwatywnego przedstawiciela mediów z Kolorado, Joe Oltmana – że Comer chwalił się telekonferencją zorganizowaną przez Antifę w spisku mającym na celu sfałszowanie wyborów do Prezydent Joe Biden.

Sędzia napisał: „Giuliani miał wystarczające powody, by wiedzieć, że jego informacje o Komerze były niewiarygodne i fałszywe. Przed wygłoszeniem oświadczeń dotyczących Komera na konferencji prasowej 19 listopada 2020 r. Giuliani prawie nie poświęcił czasu na dochodzenie w sprawie Komera lub wezwania Antify” pisał, jak napisał sędzia, odnosząc się do uwag Giulianiego. Wyciągi w depozycie.

READ  Justin Trudeau obiecuje większą ochronę praw do aborcji w Kanadzie

Sędzia zauważył, że Powell „nadal twierdził, że oświadczenia były w dużej mierze prawdziwe”, ale „nie dostarczył żadnych dowodów na poparcie wniosku, że którekolwiek z tych stwierdzeń było prawdziwe”.

W oświadczeniu dla CNN po orzeczeniu Powell powiedziała, że ​​zamierza odwołać się od „złego” orzeczenia.

„Moje wypowiedzi na temat pana Comera powstały z oświadczenia pod przysięgą pod rygorem krzywoprzysięstwa i zostały wykorzystane w sprawach, które wnosiłam” – powiedziała. „Prawo stanu Kolorado i przywileje procesowe muszą mieć zastosowanie, aby chronić moją mowę. Prawnicy i sędziowie codziennie podejmują decyzje w oparciu o zaprzysiężone informacje”.

Ultman jest współoskarżonym w tej sprawie, podobnie jak prawicowy komentator Michael Malkin, który prowadził wywiady z Ultmanem i Jimem Hooftem z Bondette Gate. Comer pozwał również skrajnie prawicową sieć One America News i jej reporterkę Chanel Rion, która przedstawiła zarzuty w programie telewizyjnym OAN zatytułowanym „Dominion-izing the Vote”.

Wnioski o oddalenie powództwa wniesione przez tych pozwanych również zostały odrzucone.

Inne wysiłki polegają na pociągnięciu do odpowiedzialności tych, którzy bronili wyborów w 2020 r.

Sprawa Comera jest jednym z kilku wysiłków prawnych, które mają na celu pociągnięcie do odpowiedzialności tych, którzy służyli jako rzecznicy kłamstw Trumpa na temat oszustw wyborczych w 2020 roku.

Sędzia federalny w Michigan nałożył sankcje na Powella i kilku innych prawników, którzy pracowali nad procesami podważającymi wyniki wyborów w 2020 roku, w celu „niepoważny” proces Przynieśli tę sprawę. Powell i inni, którym groziły kary, odwołali się od nakazu sędziego.

Podobna próba w Wisconsin domagania się sankcji za sprawę o odwrócenie wyborów wniesioną przez Trumpa nie powiodła się.

Pozew Comera jest odrębny od spraw Dominion o zniesławienie, które obejmują pozwy w Waszyngtonie przeciwko Powellowi, Giulianiemu i CEO MyPillow Mike’owi Lindellowi, a także pozew złożony przez Dominion w sądzie Delaware przeciwko Fox.

READ  Jill Biden spotka się w tym tygodniu z Kate Middleton w Anglii

Smartmatic, kolejna firma zajmująca się systemami wyborczymi, która była celem teorii spiskowej o oszustwach wyborczych, złożyła pozwy o zniesławienie przeciwko wielu prezenterom tych zarzutów.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe szczegóły w piątek.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top