Schultz mówi, że Putin nie może już wygrywać na Ukrainie – DW – 23.11.2022

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz powiedział w środę, że prezydent Rosji Władimir Putin „nie może już wygrywać na polu bitwy, a to wydaje się zbyt oczywiste”.

Schultz na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Cypru Nicosem Anastasiadesem w Berlinie wezwał do natychmiastowego zakończenia rosyjskiego „terroryzmu wobec ludności cywilnej”.

„To nie tylko nie do zniesienia, ale rażące naruszenie prawa międzynarodowego, że Rosja od tygodni zrzuca bomby na infrastrukturę cywilną na Ukrainie” – powiedział Schultz.

Kanclerz powiedziała również, że działania Rosji po raz kolejny pokazały, jak „bezwzględny i brutalny” był Putin w wojnie, która rozpoczęła się dziewięć miesięcy temu.

„Dlatego pozostaje mój apel do Putina: powstrzymajcie bezsensowne zabijanie, całkowicie wycofajcie swoje wojska z Ukrainy i zgódźcie się na rozmowy pokojowe z Ukrainą” – dodał. — powiedział Schulz.

Czy Rosja atakuje ukraińskie szpitale?

Aby obejrzeć ten film, włącz JavaScript i rozważ uaktualnienie do przeglądarki internetowej Obsługuje wideo HTML5

Macron chce ponownie skontaktować się z Putinem

Tymczasem prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że chce wkrótce porozmawiać z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. „Zamierzam skontaktować się z nim bezpośrednio w najbliższych dniach” – powiedział Macron dziennikarzom w Paryżu.

Według Macrona przywódcy będą rozmawiać o „cywilnej energetyce jądrowej” i elektrowni jądrowej w Zaporożu.

Często dochodziło do ataków na rozrastającą się elektrownię jądrową na południu Ukrainy. Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej mówiła o „ukierunkowanych atakach”, za które obwinia się zarówno Kijów, jak i Moskwę.

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej poinformowała w środę, że elektrownia jądrowa w Zaporożu została ponownie odcięta od zewnętrznych dostaw energii. Zakład był teraz zależny od awaryjnych generatorów diesla.

Elektrownia znajduje się w obwodzie zaporoskim, który Rosja ogłosiła aneksją, niedaleko linii frontu. W październiku prezydent Rosji Władimir Putin wydał dekret o oddaniu elektrowni atomowej pod administrację rosyjską.

dh / dj (AFP, dpa)

READ  Ukraina domaga się „konkretnych obrażeń” rosyjskiej jednostce wojskowej w okupowanym Chersoniu

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top