Sasnovic oszałamia Radocano w Indian Wells, wygrywa Kvitova i Fernandez

Indian Wells, Kalifornia – Światowa numerka 100 Aleksandra Sasnovic zakończyła zwycięską passę Emmy Radocano w 10 meczach w piątek wieczorem, pokonując mistrzynię US Open 6-2, 6-4 w drugiej rundzie BNP Paribas Open. Sasnovich zmierzy się w niedzielę z mistrzynią 2015 Simoną Halep o miejsce w 1/8 finału.

Rozpoczynając swój pojedynek w drugiej rundzie, Radocano odniosła 10 zwycięstw z rzędu w swojej historycznej karierze US Open, wygrywając 20 kolejnych setów w play-offach i głównym losowaniu, aby zostać pierwszą Brytyjką, która od tego czasu wygrała major. Virginia Wade w 1977 roku. Z kolei Sasnovich, który trafił do pierwszej trzydziestki w karierze w 2018 roku, ma tylko jedno zwycięstwo w pierwszej pięćdziesiątce w ukończonym meczu w tym sezonie.

Jednak pomimo słabszego sezonu 2021, Białorusin ma za sobą historię bycia śmiertelnym zagrożeniem we wczesnych rundach ważnych wydarzeń. 27-latek ma już na swoim koncie 15 zwycięstw w pierwszej dwudziestce kariery, w tym zwycięstwa nad Petrą Kvitovą na Wimbledonie 2018, Eleną Svitoliną na Brisbane 2018 i Karoliną Pliskovą na Tokyo 2016.

– Oglądałem dla niej kilka meczów, kiedy grała także w US Open i Wimbledonie – powiedział Sasnovich. „Jest naprawdę utalentowaną dziewczyną. Ma silny forhend i bekhend. Zawsze stara się być agresywna”.

„To był dla mnie naprawdę dobry mecz. Gram naprawdę dobrze. Wiem, że właśnie wygrała US Open. Przegrałem tam w pierwszej rundzie. Więc było trochę inaczej. To prawda i jestem zadowolony z tego wynik oczywiście.”

Raducanu rozpoczął mecz dokładnie tam, gdzie został przerwany w Nowym Jorku, po cichu tracąc pierwsze sześć punktów w czystym tenisie od pierwszego uderzenia. Ponieważ obaj gracze chcieli grać w ofensywny tenis, Sasnovic przeżył wczesny wzrost i zaczął znajdować stabilną głębokość z dala od linii bazowej. Białorusin złamał prowadzenie 3-1 i ponownie pokonał Raducanu, prowadząc 5-2 i po 30 minutach zakończył seta otwarcia.

READ  Koszt obrony Niebieskie sójki walczą, gdy upuszczają serię Strażników

Obaj gracze mieli po 8 zwycięzców w pierwszym secie, ale Sasnovic był czystszy, strzelając tylko 4 niewymuszone faule w porównaniu do 12. Raducanu. Była także najbardziej oportunistyczna, wykorzystując swoją szansę na przełamanie, jednocześnie nie dając Brytyjczykowi spojrzenia na jej przełamanie. Służy raz.

Sasnovich złamała się po przedłużonym otwarciu drugiego seta, przebijając swój czwarty breakpoint w meczu, aby uzyskać natychmiastową przewagę. Ale Radocano włączył się do meczu i nie pozwolił Sasnovićowi na ucieczkę z meczu. Brytyjka zdobyła swój pierwszy break point w następnej grze i natychmiast złamała remis 1:1.

Radocano wciąż naciskał na Sasnovica, by stamtąd wysłał. Sasnovic zdołał obronić trzy punkty przełamania i utrzymać wynik 2-2, ale Raducano ponownie złamał, tym razem z 0-40, by awansować 4-2.

punkt zwrotny: Przywództwo Raducanu będzie krótkotrwałe. Po przerwie, która dała awans 4-2 w drugim secie, Raducanu rozegrał słabą grę i spadł do 0-40. Najpierw znalazła dwa duże podania, aby zbliżyć się do 30-40, ale strzeliła backhand w regulaminie, aby odzyskać swoją ciężko zapracowaną przewagę.

Sasnovich wykorzystał moment i od tego momentu odzyskał rozpęd, po raz piąty przełamując Raducanu do 5-4, a następnie służąc meczowi, aby wygrać jeden po drugim godzinę i 25 minut później.

Przeczytaj: Raducanu głodny, by wypełnić lukę w doświadczeniu po wyjściu z Indian Wells – „Muszę sobie trochę poluzować”

Statystyki meczu: Sasnovich utrzymywał presję na zagrywce Radocano przez całą noc, wykorzystując drugi serwis Brytyjczyka. Podczas gdy obaj mieli dość podobne wskaźniki sukcesu w porównaniu z pierwszym serwisem, Sasnovich zdobył 76,2% punktów za drugi serwis, podczas gdy Radocano wygrał 57,1%. Jej umiejętność wyciskania serwu Raducanu przyniosła jej 11 punktów przerwy w grze, podczas gdy Raducanu zdobyła 5.

Sasnovic zakończył mecz jako czystszy zawodnik. Zdobyłem 17 zwycięzców za 19 łatwych błędów, a Raducanu 15 zwycięzców za 31 łatwych błędów.

READ  W nowym czwartkowym meczu gwiazd NHL odbędzie się draft zawodników, PWHL 3 na 3

Zwycięstwo Petry Kvitovej rozpoczyna konfrontację z Victorią Azarenka

Siódma rozstawiona Petra Kvitova z Czech awansowała do trzeciej rundy BNP Paribas Open po raz siódmy w swojej karierze, wygrywając 6-2 6-2 z Holenderką Arantexą Ross.

W pierwszym starciu swoich doświadczonych lewych obrońców Kvitova przeszła przez bardzo konkurencyjny patch na początku drugiego seta, aby odnieść całkowite zwycięstwo w ciągu 1 godziny 16 minut.

Kvitova objęła początkowe prowadzenie 4:0 i skompletowała pierwszego seta w ciągu pół godziny, ale 68. na świecie Ross, poprawiła swoją grę na początku drugiego seta. Zmusiła Holenderkę Kvitovą do sześciouderzowego meczu przy 1:0, a następnie obroniła cztery punkty przerwy i wyprowadziła 2:1.

Mimo to Kvitova swoim potężnym forhendem zapewniła sobie decydującą przerwę 3:2, a Czeszka zobaczyła tam zwycięstwo, kończąc ostatnie pięć meczów.

Kvitova zmierzy się następnie z 27. rozstawioną, Victorią Azarenką z Białorusi, w ekscytującym starciu między dwukrotnymi mistrzami Wielkiego Szlema. Kvitova prowadzi konfrontację 5-3.

Laila Fernandez wygrywa swój debiut w Indian Wells

Zrób swój pierwszy rysunek w głównym przeciągu, Finalistka US Open Leila Fernandez pokonała Alizee Cornet 6-2, 6-3 i awansowała do trzeciej rundy.Zmierzy się z rozstawioną na 9 miejscu Anastasią Pavlyuchenkova.

Na 23. miejscu Fernandez grał w tenisa bez wytchnienia przez pierwsze pięć meczów meczu, zanim Cornet przegrał dwa mecze. Fernandez nie wykazywała śladów rdzy i w swoim pierwszym meczu od Nowego Jorku odniosła 24 zwycięstwa przeciwko 16 niewymuszonym błędom.

– Daje mi to dużo pewności siebie, ponieważ Alizee jest bardzo silnym przeciwnikiem – powiedział Fernandez. „Obserwowałem jej grę na trasie. Walczy o każdy punkt. Też z nią trenowałem. Mieliśmy kilka ciężkich meczów treningowych. Wiedziałem, że dzisiaj będzie ciężko.

„Cieszę się, że udało mi się wygrać. To daje mi pewność, że mogę iść naprzód”.

READ  Larkin strzela dwa gole, Red Wings pokonują Sabres po raz trzeci z rzędu

Jessica Pegula zatrzymała Sloane’a Stephensa, aby nadal pokazywał WTA Finals

19. rozstawiona Jessica Pegula przyjechała do Indian Wells 14. w wyścigu Porsche do finałów WTA i jeśli Amerykanka zdoła powtórzyć swój sukces w 2021 roku na poziomie WTA 1000 w ciągu dwóch tygodni, może znaleźć się w kwalifikacjach do Akron WTA Guadalajara Finals . W meczu otwierającym z rodakiem Sloane Stephens, Pegula kontrolowała swój serwis, wygrywając 6-2, 6-3.

Pegula wygrała 88% swojego pierwszego serwisu i 79% swojego drugiego serwisu, aby nie dopuścić do niebezpiecznego rewanżu Stephensa. Pegula nie trafił w meczu na break point. Następnie Pegula została poproszona o opisanie swoich myśli, kiedy wchodzi do sezonu domowego. Żartowała, że ​​ledwo mogą ich trzymać razem.

„Obecnie przyklejam teraz swoje nieznośne paznokcie super klejem i na tym właśnie jestem” – powiedział Pegula. Wylałem rzeczy na moją koszulkę. Tam właśnie jestem. Ostatnie mistrzostwa w tym roku, wraz z Billie Jean King Cup, zaczynam przegrywać.

„Nie, miałem pewien dyskomfort, ale między US Open a Chicago musiałem trochę zresetować. Grałem tam dwie dobre gry. Przegrałem z Onnes, która grała naprawdę dobrze. Przegrałem z nią w trzech setach Przyjechałem tutaj bardzo pewny siebie. Wychodzę za mąż w wieku 22 lat. Szczerze mówiąc, po prostu chcę naprawdę dobrze rywalizować i chodzić dzień w dzień. Naprawdę nie poddawaj się, po prostu walcz, na zewnątrz jest naprawdę ciężko.