Samsung wychodzi poza Galaxy S23, aby tworzyć urządzenia „rozszerzonej rzeczywistości”.

Zawieszenie

SAN FRANCISCO — W większości firma Samsung Electronics organizuje wydarzenie z okazji premiery produktu Unpacked w Północnej Kalifornii, aby zaprezentować trzy nowe smartfony Galaxy S23, a także kilka laptopów. ale to nie wszystko.

Oprócz odświeżenia niektórych swoich podstawowych linii produktowych, firma ujawniła również Planuje opracować nowe produkty i doświadczenia „rozszerzonej rzeczywistości” z pomocą kluczowych partnerów, w tym Google i Qualcomm.

Czy nadszedł czas, aby zaktualizować swój smartfon? Nasz test może pomóc w podjęciu decyzji.

Rzeczywistość rozszerzona lub XR to ogólny termin opisujący kilka powiązanych technologii, które obejmują rzeczywistość wirtualną, rzeczywistość rozszerzoną i rzeczywistość mieszaną. A ponieważ te technologie odzwierciedlają różne sposoby faktycznego patrzenia na twoje oprogramowanie, usługi i otaczający cię świat, oświadczenie Samsunga potwierdza, że ​​firma opracowuje nowy ekran lub zestaw słuchawkowy do noszenia.

„Wiele różnych firm… tworzyło te reklamy o różnych realiach” – powiedział w wywiadzie dla The Washington Post TM Roh, prezes firmy Samsung zajmującej się doświadczeniami mobilnymi. „Więc poczyniliśmy podobne przygotowania, najmniej ze wszystkich”.

Roh nie rozwinął tematu pierwszego produktu XR firmy Samsung, który nie pojawi się na środowej premierze. – Docieramy do celu, ale nie jesteśmy zbyt daleko – powiedział.

„Jeśli chodzi o chipset, będzie to strategiczna współpraca z Qualcomm. Oprogramowanie dostarczy Google” – powiedział Roh. Dodał, że oprogramowanie dostarczy Google.

„W przypadku ekosystemu próbowaliśmy zdefiniować, z którą platformą pracujemy” – powiedział Roh. „Ostatecznie zdecydowaliśmy, że będzie to Google” – dodał, odnosząc się do nowej, niezapowiedzianej wcześniej wersji systemu operacyjnego Android przeznaczonej do zasilania urządzeń takich jak ekrany ubieralne.

Google i Qualcomm osobno potwierdziły partnerstwo w XR.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z naszymi partnerami w celu stworzenia nowej generacji wciągających doświadczeń komputerowych, które podnoszą poprzeczkę dla tego, co użytkownicy mogą zrobić z Google” – powiedziała rzeczniczka Google, Kaori Miyake.

READ  Apple świętuje dumę dzięki tęczowym paskom i tarczom zegarków

„Opierając się na naszej dotychczasowej współpracy z Samsungiem i Google, mamy znaczące plany wspólnego rozwijania naszych urządzeń i doświadczeń XR” – powiedział Qualcomm w oświadczeniu. „Mamy podstawy, aby urzeczywistnić te możliwości i napędzać przyszłość przestrzennego Internetu”.

Roh powiedział również, że projekt rozszerzonej rzeczywistości Samsunga będzie obejmował partnerstwa serwisowe z Meta i Microsoft, choć odmówił rozwinięcia.

Ustalenie powodów, dla których warto używać — i nadal używać — tego typu urządzeń rozszerzonej rzeczywistości jest prawdopodobnie ważniejsze niż wieść o nowym gadżecie, dlatego Samsung prowadził współpracę partnerską, a nie ogłaszał konkretny produkt podczas premiery.

„Uważamy, że ekosystem musi być w pewnym stopniu gotowy na wprowadzenie produktu na rynek, a także na sukces produktu” – powiedział Roh. „I jak wiecie, do tej pory inne firmy podejmowały wiele prób, ale nie były one tak skuteczne, jak oczekiwano, ponieważ być może ekosystem nie był tak gotowy, jak powinien”.

Prace Samsunga nad przenośnym urządzeniem komputerowym nie powinny dziwić — mają tam długą historię. W 2015 roku dała ludziom pierwszy kontakt z wirtualną rzeczywistością w przystępnej cenie dzięki zestawowi słuchawkowemu Gear VR, ponieważ użytkownicy wkładali do niego swoje smartfony. (Firma okresowo aktualizowała projekt zestawu słuchawkowego, aż kilka lat później przestała opracowywać nowe projekty). Następnie w 2017 roku wypuściła Odyssey – zestaw słuchawkowy przeznaczony do użytku z komputerami z systemem Windows – i wypuścił poprawiony model w następnym roku.

Następnie Samsung wycofał się z tworzenia takich produktów, podczas gdy firmy, w tym właściciel Facebook Meta, uczyniły immersyjne urządzenia komputerowe kamieniem węgielnym swoich strategii korporacyjnych. Od tego czasu nastąpiły jednak ostatnie zwolnienia meta Oraz inne firmy, m.in Microsoftuaby zmniejszyć swoje zespoły rozszerzonej rzeczywistości, w procesie podając w wątpliwość ich wizje Metaverse.

Tymczasem powszechnie oczekuje się, że Apple zaprezentuje swój pierwszy XR już tej wiosny. Mówi się, że ten produkt – drogi zestaw słuchawkowy rzeczywistości mieszanej – śledzi ruchy dłoni i ciała, a także dostarcza wciągające obrazy, które mogą wtopić się w rzeczywistą scenę. Wiadomości Bloomberga. Apple nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

READ  Sony Xperia Pro-I to telefon za 1800 USD z 1-calowym czujnikiem aparatu

Chociaż większość szumu związanego z rozszerzoną rzeczywistością skupiła się na Meta i Apple, partnerstwo trzech firm ze wspólną wiedzą w zakresie ekranów, oprogramowania i projektowania układów scalonych może pomóc temu nowemu przedsięwzięciu szybko znaleźć przyczółek na zatłoczonym rynku. A to może oznaczać większy wybór dla konsumentów, ponieważ urządzenia, których używamy do produktywności i pozostawania w kontakcie, zmieniają się pod względem formy i zakresu.

Ale to pierwsze spojrzenie na kolejną granicę Samsunga pojawia się w krytycznym momencie dla firmy. Dostawy smartfonów skurczyły się o 12 procent na całym świecie w 2022 r Firma badawcza CanalysOstatnio niższy popyt na urządzenia konsumenckie doprowadził do najniższego kwartalnego zysku Samsunga w latach.

Roh przyznał, że popyt rynkowy na smartfony może pozostać słaby w pierwszej połowie tego roku, ponieważ konsumenci zachowują ostrożność przy zakupach.

Nawet gdy Samsung przygotowuje się do kolejnego przedsięwzięcia, Roh powiedział, że nie postrzega tego biznesu jako egzystencjalnego ryzyka dla reszty mobilnego biznesu Samsunga. Powiedział, że chociaż popyt się zmniejszył, wierzy, że bardziej wymagający konsumenci będą nadal inwestować w produkty „premium” ze względu na dodatkowe korzyści, jakie zapewniają.

W przypadku tegorocznych nowych smartfonów Galaxy S23 obejmuje to poprawę wydajności procesora i kontynuację skupienia się na aparatach. Na przykład Galaxy S23 Ultra za 1199,99 USD zawiera nowy czujnik 200 MP, który według firmy zapewni lepsze zdjęcia nocne.

„[Smartphones] Będzie nadal rozwijany w oparciu o funkcje i potrzeby konsumentów oraz zapewni więcej nowych doświadczeń” – powiedział Roh. Wśród nich są immersyjne doświadczenia, które mogą zmienić sposób, w jaki patrzymy na nasze telefony i wchodzimy w interakcje z nimi.

Jeśli chodzi o rzeczywistość rozszerzoną i rzeczywistość mieszaną, „Oczywiście są też urządzenia do tego” – powiedział Roh. „Ale może można je podłączyć do smartfona i dalej ewoluować”.

READ  Google Pixel Watch Teardown firmy iFixit ujawnia obietnice i obawy dotyczące naprawy

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top