Samsung pozyskuje eksperta od półprzewodników od Apple, aby ulepszyć swoją technologię chipową

SAMSUNG Zatrudnił eksperta od półprzewodników z firmy Apple, aby ulepszyć technologię chipową. Według Business Korea, Kim Woo-pyeong opuścił firmę iPhone z Cupertino po dziewięciu latach, aby dołączyć do koreańskiego giganta. Będzie pełnił funkcję dyrektora nowo utworzonego Centrum Rozwiązań Opakowań w ramach działu Device Solutions America (DSA).

Kim ma duże doświadczenie w dziedzinie półprzewodników. Ukończył Koreański Instytut Nauki i Technologii (KAIST) i pracował wcześniej dla Texas Instruments i Qualcomm łączący Apple w 2014 roku. Podczas swojej dziewięcioletniej kadencji w Apple Kim podobno pracował nad procesorami Bionic tej firmy.

Samsung chce teraz wykorzystać doświadczenie Kim w zakresie półprzewodników, aby opracować własną technologię chipową. Firma historycznie walczyła o konkurowanie z Qualcommem w projektowaniu układów, przy czym układy tego drugiego zawsze przewyższały konkurencyjne rozwiązania tego pierwszego. Odlewnia koreańskiej firmy zawsze pełniła rolę drugich skrzypiec TSMC ze względu na słabą technologię produkcji.

Jednak Samsung się nie poddaje i wprowadza pewne strategiczne zmiany, aby skierować swój biznes z chipami na właściwe tory. Przestał tworzyć niestandardowe rdzenie procesorów, a także zintegrował procesor graficzny AMD ze swoimi procesorami Exynos. To kłusownictwo eksperta od półprzewodników z jego arcy-rywala Apple jest kolejnym ważnym krokiem dla firmy w kierunku lepszych przenośnych procesorów.

Niewiele jest dostępnych informacji na temat obowiązków Kim jako dyrektora Samsung Packaging Solutions Center. Wydaje się, że nadzoruje innowacje w technologiach hermetyzacji foliowej. Gdy wkraczamy w erę 3 nm (Samsung zaczął niedawno Produkcja masowa 3 nm), operacje produkcyjne są utrudnione przez mały fizyczny rozmiar chipa. Firmy starają się przezwyciężyć te ograniczenia dzięki zaawansowanym technologiom pakowania. Wygląda na to, że Samsung powierzył Kim wykonanie tej pracy za nią.

Tego rodzaju ruchy ludzi między Apple i Samsung są rzadkie

Samsung i Apple to dwie największe firmy technologiczne na świecie. Ich związek jest dość nietypowy w branży. Pierwszy z nich jest dostawcą różnych komponentów do drugiego, mimo że konkurują one bezpośrednio ze sobą. W związku z tym między nimi było wiele gorzkich chwil. W przeszłości starli się ze sobą w procesach o naruszenie patentów. Chociaż problemy zostały rozwiązane, niektórzy dyrektorzy Apple nadal nosić urazy przeciwko Samsungowi.

READ  2023 Porsche America to hołd dla ciemnoniebieskiego 1953

Wszystko to sprawia, że ​​jest to niezwykle rzadkie w przypadku tego rodzaju zatrudnienia między nimi. Ludzie rzadko odchodzą od jednej firmy do drugiej. Jak zauważa nowy raport, ostatnia godna uwagi zmiana z Apple na Samsunga nastąpiła w 2012 roku, kiedy Luc Julia, który nadzorował rozwój Siri, dołączył do koreańskiej firmy.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top