Samsung Bixby został pokonany przez Asystenta Google w teście asystenta głosowego

Ostatnia aktualizacja: 27 grudnia 2022 r. o 09:17 UTC + 01:00

Cyfrowi asystenci głosowi ewoluowali z biegiem czasu i mogą teraz obsługiwać wiele bardziej zaawansowanych zadań, zamiast tylko odpowiadać na pytania dotyczące pogody i dokonywać trywialnych konwersji. W najnowszym porównaniu asystenta głosowego autorstwa Popular YouTube MKBHDi asystent google Okazał się najlepszym bijącym asystentem głosowym jabłka Siri, SAMSUNG BixbyI Amazonka Alexa.

Nieskrywanym faktem jest, że Google Asystent to najbardziej dojrzały dostępny asystent głosowy, jeśli chodzi o dokładność i ogólne funkcje/funkcjonalność. Cóż, nie powinno to dziwić, ponieważ jest zasilany przez potężną sztuczną inteligencję Google i wszystkie dane, które zbiera od wszystkich użytkowników (Tak, twoje dane), aby zapewnić lepszą spersonalizowaną obsługę.

Bixby radził sobie całkiem nieźle, ale przegrał z Siri z niewielkim marginesem

Co więc jest ciekawego w teście przeprowadzonym przez MKBHD? Cóż, na początek wszyscy ci asystenci są całkiem dobrzy, jeśli chodzi o ogólne zapytania, takie jak pogoda, ustawienie timera itp. Z jakiegoś powodu Siri nie może ustawić więcej niż jednego timera, co Bixby może z łatwością zrobić. Porównania wykazały, że Asystent Google i Samsung Bixby mają „Największa kontrola nad urządzeniem użytkownika.Obejmuje to możliwość interakcji z aplikacjami, robienia zdjęć, rozpoczynania nagrywania głosu i nie tylko.

Ze wszystkich konkurentów Amazon Alexa radzi sobie najgorzej, ponieważ kilka rzeczy nie idzie po jej myśli. Po pierwsze, Alexa nie jest wbudowana w smartfon, więc nie wydaje się tak osobista, jak inni asystenci głosowi. Po drugie, i to jest najważniejsze, słaba dokładność Alexy w znajdowaniu faktów, niemożność interakcji z innymi aplikacjami i kiepskie modele konwersacyjne sprawiają, że korzystanie z niej na telefonie jest poniżej normy. Reklama Amazon pomiędzy to kolejne rozczarowanie.

Chociaż Asystent Google jest mistrzem, zależy to tylko od używanego narzędzia. Zależy to głównie od tego, w jakim ekosystemie czujesz się komfortowo i w który inwestujesz.

READ  iPhone 14 Pro i Galaxy Z Fold pokazują, jak ewoluują telefony

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top