Saanich zwraca się do Victorii w Oak Bay o pomoc w zakupie miejskiej zieleni

VICTORIA – Burmistrz Saanich napisał listy do burmistrzów i rad sąsiednich Victoria and Oak Bay, aby pomóc w finansowaniu ochrony Kings Park.

Saanich kupił nieruchomość od BC Hydro w 2019 roku za 5,5 miliona dolarów, aby na zawsze zachować ją jako zieloną przestrzeń. Zieleń graniczy z trzema gminami w okolicy niedaleko Królewskiego Szpitala Jubileuszowego.

„Napisałem list do burmistrza Oak Bay, Oak Bay Council, burmistrza i rady wiktoriańskiej, prosząc o pomoc w uzyskaniu tej zielonej przestrzeni z korzyścią dla ich mieszkańców i przyszłych pokoleń” – powiedział Fred Haynes, burmistrz Saanich. w poniedziałek. „To była ważna część procesu, aby określić, gdzie trafią fundusze wspólnotowe”.

Haynes twierdzi, że okręg wykorzystał 1,7 miliona dolarów zebranych ze sprzedaży nieruchomości w Regional Capital District (CRD) w Wallace Drive na zakup BC Hydro. Kings Park jest uważany przez CRD za park podprowincjonalny, a zatem nie został uwzględniony w finansowaniu przez Fundusz Przejęć Parków Regionalnych Prowincji (Provincial Area Parks Acquisition Fund).

„Zbiorowe zrozumienie w zarządzie CRD było takie, że Kings (Park) pomaga Oak Bay, Victoria i Sanic” – powiedział Haynes. „Zapłaciliśmy 5,5 miliona dolarów i powiedzieliśmy w radzie:„ Czy społeczność może zebrać połowę?” „Społeczność powiedziała, że ​​spróbuje”.

Haynes mówi, że po wybuchu pandemii w marcu 2020 r. wstrzymał zbiórkę funduszy na tereny zielone. Z powodu COVID-19 społeczność była w stanie zebrać tylko 36 000 dolarów z 2,75 miliona dolarów potrzebnych na ziemię.

Ponieważ termin zebrania wymaganych środków minął, Rada Saanich głosowała za przedłużeniem go do kwietnia 2022 r. Rada głosowała również za zwróceniem się do sąsiednich gmin o zobowiązanie się do sfinansowania części zakupu powierzchni parkowej.

„Powiedzieliśmy: »Uzyskajmy potwierdzenie od Victorii i Oak Bay, co konkretnie mogą wnieść«” – powiedział Haynes. „Prosimy o 60-90 000 dolarów od Oak Bay i 250 000-400 000 dolarów od Victorii”.

READ  Właścicielka publikuje listę „pomieszczeń biurowych” w łazience

Haynes mówi, że dzięki współfinansowaniu parku przez trzy gminy, istnieje możliwość stworzenia zielonej drogi, która zaczyna się u ujścia Bowker Creek w Oak Bay przez Victorię i Saanich i która łączy się z Regionalnym Szlakiem Galopujących Gęsi.

„Gdy potwierdzi, ile Victoria i Oak Bay mogą wnieść, Rada (Saanich) ponownie rozważy możliwość zdobycia tych pieniędzy wraz ze sprzedażą zebranych pieniędzy (poprzez własność Wallace Drive) i zobaczy, ile pozostało (aby zwiększyć ) „Może się okazać, że w przyszłym roku będzie tylko 500 000 dolarów do zebrania” – powiedział Haynes.

Haynes mówi, że chociaż Saanich nie otrzymał jeszcze żadnego zobowiązania od Oak Bay ani Victorii do finansowania, istnieje zobowiązanie, że Saanich może poprosić gminy o finansowanie terenów zielonych Kings Park.

„To ważne przesłanie, aby zapytać Oak Bay i Victorię, czy pomogłyby zachować tę zieloną przestrzeń z korzyścią dla ich mieszkańców i naszych” – powiedział Haynes. „Musimy zebrać 2,75 miliona dolarów, co stanowi połowę ceny zakupu wynoszącej 5,5 miliona dolarów”.

W swoich listach do sąsiednich gmin Hines poprosił o możliwość spotkania się z Oak Bay i Victoria Councils w celu odpowiedzi na pytania dotyczące wniosku o dofinansowanie. Mówi, że ma nadzieję odbyć spotkania przed końcem lipca.

„Odpowiada to dekadzie odbudowy ekologicznej, która jest spójna ze zmianą klimatu i jest spójna z spojrzeniem na dwa pokolenia w przyszłości, aby powiedzieć„ Jak najlepiej wykorzystać tę ziemię?” – powiedział Hines. „Mam nadzieję, że Victoria i Oak Bay wesprą zakup tej zielonej przestrzeni dla jej mieszkańców”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top