Rzut oka na wojnę rosyjsko-ukraińską: co wiemy w 273. dniu inwazji | Ukraina

 • Grupa Siedmiu Narodów ma wkrótce ogłosić pułap cenowy dla rosyjskiego eksportu ropy Koalicja prawdopodobnie będzie korygować poziom kilka razy w roku, a nie co miesiąc, powiedział we wtorek wysoki urzędnik Departamentu Skarbu USA. G7, w tym Stany Zjednoczone, wraz z Unią Europejską i Australią mają wprowadzić pułapy cenowe dla morskiego eksportu rosyjskiej ropy 5 grudnia w ramach sankcji mających na celu ukaranie Moskwy za inwazję na Ukrainę.

 • Ukraińcy, którzy potrzebują podstawowych usług, jeśli Rosja zamknie elektrownie i inne obiekty tej zimy, mogą zwrócić się do specjalnych „ośrodków niezwyciężoności”, — powiedział we wtorek prezydent Wołodymyr Zełenski. Tysiące ośrodków zlokalizowanych w całym kraju zapewni bezpłatny prąd, ogrzewanie, wodę, internet, telefonię komórkową i aptekę przez całą dobę. „Jeśli masowe rosyjskie uderzenia powtórzą się, a zasilanie oczywiście nie zostanie przywrócone przez wiele godzin,„ centra odporności ”zaczną współpracować ze wszystkimi głównymi służbami” – powiedział Zełenski.

 • Ukraińcy prawdopodobnie będą żyć bez prądu co najmniej do końca marca, Główny dostawca energii Powiedział, Podobnie jak rząd Rozpoczęły się bezpłatne ewakuacje Dla ludzi w Chersoniu do innych regionów.

 • Kijów wzywa ambasadora Węgier, aby zaprotestować przeciwko temu, że premier Viktor Orban poszedł na mecz piłki nożnej w szaliku przedstawiającym niektóre ukraińskie ziemie należące do Węgier.— poinformowało we wtorek ukraińskie MSZ. Ukraińskie media opublikowały zdjęcia Orbana spotykającego się z węgierskim piłkarzem w szaliku, który według Ukraińskiej Prawdy przedstawiał mapę „Wielkich Węgier” obejmującą terytoria, które są obecnie częścią sąsiedniej Austrii, Słowacji, Rumunii, Chorwacji, Serbii i Ukrainy.

 • Rosyjski Gazprom zagroził odcięciem w przyszłym tygodniu dostaw gazu do Europy przez Ukrainę. W oświadczeniu rosyjski państwowy gigant energetyczny Powiedział Część przepływów gazu utrzymywanych na Ukrainie była faktycznie przeznaczona do Mołdawii, a Kijów został oskarżony o utrudnianie dostawy 52,52 mln m3 tranzytu do Mołdawii.

  READ  Negujący Holokaust Trump gościł klub Mar-a-Lago wraz z Yi, tydzień po ogłoszeniu wyścigu w 2024 roku
 • A na Krymie rosyjska obrona powietrzna została aktywowana i we wtorek odparła dwa ataki dronówGubernator regionu powiedział, że jeden z nich celował w elektrownię niedaleko Sewastopola. Sewastopol jest głównym portem rosyjskiej Floty Czarnomorskiej. Rosyjski gubernator Michaił Razwojew zaapelował o spokój i powiedział, że nie ma szkód.

 • Kancelaria Prezydenta RP przyznała, że ​​rozmawiała z fałszywym rozmówcą podającym się za Francuza Emmanuela Macrona tej nocy, kiedy pocisk uderzył w wioskę w pobliżu granicy z Ukrainą. „Emmanuel, uwierz mi, jestem bardziej ostrożny” – powiedział Duda dzwoniącemu o godz Nagranie rozmowy opublikowane w Internecie. „Nie chcę iść na wojnę z Rosją i wierzcie mi, jestem bardziej ostrożny i ostrożny”.

 • Dodatkowe raporty Reuters i Associated Press

 • Ned Windrow

  "Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Back to top