Rynki w Azji spadają po ciężkim tygodniu na Wall Street; Jen japoński spadł do najniższego poziomu od dwóch dekad

Japoński Nikkei spadł o 2,9%, ponieważ japoński jen osłabił się do najniższego poziomu od ponad 20 lat. Japońska waluta gwałtownie spadła w ostatnich miesiącach z powodu silnego dolara i wyjątkowo luźnej japońskiej polityki pieniężnej.

Bank Japonii i rząd ostrzegły w rzadkim wspólnym oświadczeniu w piątek, że obawiają się gwałtownych spadków, wskazując na możliwą interwencję Tokio w celu powstrzymania spadku.

Hang Seng w Hongkongu również spadł w poniedziałek o 3%. Koreański indeks Kospi spadł o 2,8%. Chiński Shanghai Composite Index spadł o 0,5%.

W USA kontrakty terminowe na Dow spadły w niedzielę wieczorem o 1,1%. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o około 1,4%, a kontrakty terminowe na Nasdaq o około 2,1%.

piątek, Dow Spadł Po tym, jak raport o inflacji zasadniczej pominął szacunki i pokazał wyższy niż oczekiwano wzrost cen konsumpcyjnych, zamknął dzień o 880 punktów, czyli 2,5%. S&P 500 spadł o 2,7%, a Nasdaq o około 3%.

Majowy CPI wzrósł o 8,6% rok do roku, najwyższy poziom od 1981 roku. Ekonomiści spodziewali się wzrostu o 8,3%. Indeks bazowy, który nie uwzględnia cen żywności i energii, wzrósł o 6%, nieco powyżej szacunków 5,9%.

Nicole Goodkind z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu

READ  Uniknięto złotego krzyża śmierci, a badania techniczne sugerują możliwe dno

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top