Rynek mieszkaniowy w Vancouver był mniej intensywny w maju, ale sprzedaż i oferty pozostają silne: GVREB – BC News

Rynek mieszkaniowy jest mniej gęsty

Prasa kanadyjska – | Historia: 335 776

Upalny rynek mieszkaniowy w metro Vancouver odnotował w maju lekki chłód, ale Rada Nieruchomości Greater Vancouver twierdzi, że sprzedaż jest nadal aktywna.

Oświadczenie rady dyrektorów mówi, że 4268 domów zostało sprzedanych w całym regionie w zeszłym miesiącu, co oznacza spadek o 13 procent w porównaniu z kwietniem.

Chociaż maj nie dorównał rekordowej aktywności obserwowanej wcześniej wiosną, rada twierdzi, że transakcje są nadal o 187,4 procent wyższe niż te zarejestrowane w maju ubiegłego roku podczas pandemii.

Sprzedaż w zeszłym miesiącu była o 27,7 procent wyższa niż średnia z 10 lat w maju, a zarząd twierdzi, że aktywność giełdowa utrzymuje się powyżej średniej długoterminowej.

Mniej gęsty rynek oznacza, że ​​sprzedawcy domów muszą współpracować ze swoimi agentami, aby upewnić się, że ceny nieruchomości są oparte na aktualnych warunkach rynkowych, mówi ekonomista zarządu Keith Stewart.

Standardowa cena za dom jednorodzinny wynosi nieco ponad 1,8 miliona dolarów, co oznacza wzrost o 22,8 procent rok do roku i 1,7 procent od kwietnia, podczas gdy Stewart twierdzi, że ceny mieszkań i mieszkań wzrosły odpowiednio o 1,2 i 1,8 procent w kwietniu.

Analitycy będą również mierzyć zrewidowany test warunków skrajnych dla kredytów hipotecznych, który zmniejsza maksymalne kwoty pożyczek o około 4,5 procent i monitorować średnie pięcioletnie oprocentowanie stałych kredytów hipotecznych, które po raz pierwszy w tym roku wzrosną o ponad 2 procent, mówi Stewart.

„Będziemy zwracać szczególną uwagę na te czynniki prowadzące do lata, aby zrozumieć ich wpływ na obecny cykl rynkowy” – mówi w oświadczeniu.

Rynek sprzedawców trwa, mówi Stewart, a dane rady pokazują, że liczba sprzedaży na oferty pozostaje od 30 do 53 procent dla wszystkich rodzajów nieruchomości, znacznie powyżej 12 procent, które generalnie prowadzą do niższych cen.

READ  Prawdziwy powód wzrostu cen benzyny i oleju napędowego

To podkreśla potrzebę zwiększenia ilości i rodzaju mieszkań dostępnych w Metro Vancouver, mówi.

„Wykonywanie tego wymaga bardziej zdyscyplinowanego skupienia się na planowaniu, obniżeniu kosztów budowy, zrozumieniu zmian demograficznych i przyspieszeniu procesu zatwierdzania budynku” – mówi Stewart.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top