Rynek IPO w USA przygotowuje się w tym tygodniu do 17 transakcji, z których przynajmniej dwie są warte ponad 1 miliard USD

Pierwsza oferta publiczna w USA szykuje się na kolejny pracowity tydzień z 17 transakcjami, z których co najmniej dwie spodziewa się zebrać ponad 1 miliard dolarów.

Największą transakcją jest chińska firma logistyczna Full Truck Alliance YMMA
Wyceniając na początku wtorku i pozyskując 1,56 miliarda dolarów, firma sprzedała 82,5 miliona amerykańskich akcji depozytowych w swojej ofercie publicznej, wycenione na 19 dolarów za ADS, czyli na szczycie oczekiwanego przedziału cenowego od 17 do 19 dolarów.

Każdy ADS reprezentuje 20 akcji zwykłych. Przy 21,73 miliarda pozostających w obrocie akcji zwykłych, ceny IPO firmy szacuje się na 20,64 miliarda dolarów. Inwentarz Oczekuje się, że handel rozpocznie się we wtorek na giełdzie nowojorskiej Pod symbolem wskaźnika „YMM”. Głównymi ubezpieczycielami są Morgan Stanley, CICC i Goldman Sachs.

W kwartale zakończonym 31 marca firma odnotowała stratę netto w wysokości 197,0 mln juanów (30,2 mln USD) przy przychodach w wysokości 867,2 mln juanów (132,9 mln USD), po stracie 63,3 mln juanów w przychodach w wysokości 438,6 mln juanów. Ten sam okres rok temu.

„To szybko rozwijająca się firma, prawie jak Uber Trucks” – powiedział dr Joseph Schuster, założyciel IPOX Schuster LLC i główny architekt IPOX Indexes.

Spójrz teraz: Figs Medical Exfoliator podąża śladami marek takich jak Nike i Lululemon

Dodał, że firma cieszy się wsparciem inwestora instytucjonalnego z Zarządu Planu Emerytalnego Nauczycieli Ontario oraz podmiotu Mubadala Investment Company PJSC, suwerennego inwestora z siedzibą w Abu Zabi, który zgodził się działać jako inwestor podstawowy.

„To zawsze jest dobre dla początkowego uczucia” – powiedział Schuster. “To nie jest tanie – wszystkie firmy logistyczne sprzedają 10-20 razy więcej, więc inwestorzy muszą płacić, ale to jest na szczycie naszej listy.”

READ  Kanadyjska Agencja Graniczna pilnie opracowuje plany biometryczne w odpowiedzi na COVID-19

nie przegap: Krispy Kreme IPO: 5 rzeczy, które trzeba wiedzieć o producencie pączków, zanim wejdzie na giełdę

Drugą największą ofertą tygodnia jest oferta dyrektora zdrowia Bright Health Group BHG,
A
który ma na celu zebranie 1,38 miliarda dolarów w górnej części przedziału cenowego. Firma złożyła wniosek o notowanie na nowojorskiej giełdzie pod symbolem „BHG”.

Firma produkująca oprogramowanie do danych Confluent Inc. CFLT,

Ma na celu zebranie do 759 milionów dolarów w górnej części swojego przedziału cenowego. Firma złożyła wniosek o notowanie na giełdzie NASDAQ pod symbolem „CFLT”.

„Stworzyliśmy nową klasę infrastruktury danych zaprojektowanej do łączenia wszystkich aplikacji, systemów i warstw danych firmy wokół centralnego układu nerwowego w czasie rzeczywistym” – mówi firma w swoich dokumentach dotyczących składania IPO. „Ten nowy program infrastruktury danych stał się jedną z najbardziej strategicznych części pakietu technologii nowej generacji, a wykorzystanie tego stosu do wykorzystania danych mobilnych ma kluczowe znaczenie dla sukcesu nowoczesnych firm, które dążą do konkurowania i wygrywania w cyfryzacji. świat.”

Zobacz też: Bogate wypłaty IPO Airbnb, prezesi DoorDash prowadzą wpływowe firmy doradcze, aby dotrzeć do kadry kierowniczej na ich pierwszych zgromadzeniach akcjonariuszy

Pan myjnia samochodowa mcw,
A
Największa marka myjni samochodowych w Stanach Zjednoczonych zamierza zebrać 600 milionów dolarów o wartości rynkowej 5,3 miliarda dolarów, według Stolica Renesansu, Dostawca badań instytucjonalnych i gwarantowania funduszy ETF. Firma ma 344 lokalizacje w 21 stanach. Złożył wniosek o notowanie na nowojorskiej giełdzie pod symbolem „MCW”.

Sieć lekarzy cyfrowych Doximity DOCS,

Planuje pozyskać 501 milionów dolarów przy wycenie 4,5 miliarda dolarów. Złożył wniosek o notowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku pod symbolem „DOCS”. Pod transakcją podpisało się dziewięć banków, na czele z Morganem Stanleyem i Goldman Sachs. Wpływy z transakcji mają być przeznaczone na kapitał obrotowy i inne ogólne cele korporacyjne.

READ  Pasażerowie zgłaszali w sobotę duże opóźnienia na lotnisku Pearson

„Jesteśmy wiodącą platformą cyfrową dla lekarzy w Stanach Zjednoczonych, mierzoną liczbą członków amerykańskich lekarzy, z ponad 1,8 milionami członków specjalizujących się w medycynie na dzień 31 marca 2021 r.” . „Nasi członkowie to ponad 80% lekarzy we wszystkich 50 stanach i każdej specjalizacji medycznej”.

Zobacz też: Akcje 23andMe wzrosły o 21% w pierwszej transakcji po fuzji z firmą SPAC wspieraną przez Richarda Bransona

„To bardziej jak transakcja private equity weterana”, powiedział Schuster. „Myślę, że zostanie dobrze przyjęty, biorąc pod uwagę tempo wzrostu. Ponownie, nie jest tani, w środku przedziału cenowego, to około 19-krotność sprzedaży przy wycenie, więc nie ma miejsca na błąd po zgłoszeniu”.

Tej wiosny wejdą na giełdę dwa wina kalifornijskie, pierwsze duże winnice, które to zrobiły od późnych lat 90-tych. Winiarze wyjaśniają wnioski z wcześniejszych ofert akcji takich winnic, jak Mondavi i Ravenswood, i wyjaśniają, dlaczego uważają, że nadszedł czas, aby przyłączyć się do bitwy na IPO. Zdjęcie: Sean Heaney dla The Wall Street Journal

Dopełnieniem listy: producent oprogramowania do obsługi klienta Sprinklr CXM,
A
który ma na celu zebranie 361 milionów dolarów przy wycenie 5,5 miliarda dolarów; platforma HR First Advantage FA,
A
według Al-Nahdy, która ma na celu zebranie 298 milionów dolarów przy wycenie 2,1 miliarda dolarów; Grafit Bio GRPH,
A
Biotechnologia edycji genów ma na celu zebranie 200 milionów dolarów przy wycenie 915 milionów dolarów; chińska platforma społecznościowa Soulgate SSR,
A
Ma na celu zebranie 185 milionów dolarów przy wycenie 1,8 miliarda dolarów; Biotechnologia Monte Rosa Therapeutics KLEJ,
A
Z celem zebrania 176 milionów dolarów. Irlandzka biotechnologia GH Research GHRS,
A
w celu zebrania 125 milionów dolarów; AMTD cyfrowy HKD,
A
Firma świadcząca cyfrowe usługi finansowe z siedzibą w Hongkongu chce zebrać 120 milionów dolarów; Podwyższona Onkologia, ELEV,

W celu zebrania 100 milionów dolarów; Biopharma Alpha Technova TKNO,
A
w celu zebrania 75 milionów dolarów; Firma bioinżynieryjna Miromatrix Medical, której celem jest zebranie 32 milionów dolarów; Jednostopniowe leczenie choroby nerek, mające na celu zebranie 25 milionów dolarów; i Acurx Pharmaceuticals, których celem jest zebranie 15 milionów dolarów.

Pierwsza oferta publiczna ETF-ów na Renaissance Exchange,
+ 0,42%
Mieszkanie w 2021 r., ale o 56% wyższe niż 12 miesięcy temu, podczas gdy S&P 500 SPX,
+ 0,34%
W tym roku zyskał 12,5% i jest o 35,5% więcej niż rok wcześniej.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top