Ryanair ogłasza inwestycję 800 mln dolarów w Krakowie, w tym dziesięć nowych tras

Ryanair ogłosił swoją największą inwestycję w Croco, o wartości 800 milionów dolarów. Będzie miał 73 trasy, w tym 10 nowych, kursujących latem na największej polskiej bazie.

Uruchomione w Polsce w 2005 r. Irish Cheap Airlines są największą linią lotniczą w kraju pod względem liczby pasażerów. Lata z 12 lotnisk w Polsce, z czego połowa to strony, w tym Kraków.

Firma będzie obsługiwać latem 260 lotów tygodniowo, ponad 40 w 2019 roku przed wybuchem epidemii – powiedział na konferencji prasowej Michał Kaczmarzyk, dyrektor generalny Buzz, polskiej spółki zależnej Ryanaira.

Oprócz głównych miast, w tym Londynu, Mediolanu i Paryża, trasy te obejmują również popularne miejsca wakacyjne, takie jak Corbu, Kreta, Santorini i Jader. Gazeta Wyborcza. 10 nowych połączeń z Agadirem, Angoną, Berlinem, Budapesztem, Lily, Newcastle, Rygą, Sztokholmem, Turynem i Olstein-Mussoorie.

Ryanair poinformował, że inwestycja obejmie 420 bezpośrednich miejsc pracy dla pilotów, załogi i personelu naziemnego oraz 3450 pośrednich miejsc pracy w Krakowie. Szacuje się, że firma zainwestowała w Krakowie 800 milionów dolarów, donosi Rzeczpospolita Codziennie.

Kaczmarzyk powiedział, że Kraków jest ważnym strategicznym lotniskiem dla linii lotniczych, ponieważ stara się wyjść z epidemii. – To nasza największa baza w Polsce, a wraz z Budapesztem największe lotnisko Ryanaira w tej części Europy – powiedział, cytując TVP3.

Firma spodziewa się obsłużyć 4,5 mln pasażerów w Krakowie – o 20% więcej niż w 2019 r. – i 15 mln w Polsce do lata 2022 r.

READ  Polska skutecznie obroniła drużynowych mistrzów Europy na własnym terenie

Sześć z ośmiu samolotów na krakowskim lotnisku to nowe samoloty Boeing 737-8200, znane jako „zmieniacze gry”. Po dwuletnim opóźnieniu Ryanair nabył samolot latem 2021 roku z 4% większą liczbą miejsc, o 16% mniejszą emisją CO2 i 40% mniejszą redukcją hałasu.

Polska w dużej mierze odwołuje turystów podczas wojny na sąsiedniej Ukrainie

Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport, powiedział, że Ryanair z przyjemnością kontynuuje tam inwestycje.

„Po ciężkich czasach epidemii wszyscy podróżnicy są gotowi podróżować Ryanairem na wakacje do gorących i słonecznych miast w Europie” – powiedział. „Zapraszamy wszystkich do Krakowa i Małopolski, bo wiosna to idealny czas na poznanie piękna miasta i odwiedzenie naszego regionu.”

Ruch pasażerski na krakowskim lotnisku rośnie z tygodnia na tydzień, „nie ma końca uroku i radości podróży lotniczych” – dodał.

W tym miesiącu Ryanair poinformował, że straty sprzed wyjątku za rok podatkowy mają wynieść od 350 do 400 milionów euro. Czasy finansowe. Liczba pasażerów wzrosła z 27,5 mln rok wcześniej do 97 mln rocznie, ale była mniejsza od liczby sprzed epidemii 149 mln.

Kraków już trzeci rok z rzędu został wybrany najlepszym miastem na przerwę w Europie

Kluczowe źródło obrazu: mangopulp2008 / Flickr (Poniżej CC BY-NC-ND 2.0)

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top