Rozwój firm zajmujących się naukami przyrodniczymi w Vancouver zwiększył zapotrzebowanie na konkretną przestrzeń: broker

Według Altus Group koszt budowy nowej powierzchni laboratoryjnej waha się od 585 do 830 dolarów za stopę kwadratową w Vancouver i jest znacznie droższy niż powierzchnia biurowa klasy A.

Treść artykułu

Według Andrew Petrozzi, dyrektora brokera Avison Young, „drugie nadejście” firm zajmujących się naukami przyrodniczymi w Kolumbii Brytyjskiej, kierowanych przez ciężką firmę AbCellera Biologics, doprowadziło do rozwoju drogich, budowanych na zamówienie powierzchni komercyjnych.

W latach 90. i na początku XXI wieku firmy biotechnologiczne z Kolumbii Brytyjskiej, takie jak QLT Inc. oraz Abgenix Biopharma i Angiotech Pharmaceuticals w centrum uwagi, ale później zniknęły po ich przejęciu lub zaprzestaniu.

Według Petrosa, rozwój technologii nanocząstek przez firmę AbCellera, która umożliwia szczepionce mRNA Pfizer-BioNTech COVID-19 wnikanie do ludzkich komórek, zwiększył zapotrzebowanie sektora na przestrzeń fizyczną.

AbCellera, która rozpoczęła działalność w 2012 roku w laboratorium Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej, zebrała 555 milionów dolarów, kiedy weszła na giełdę w grudniu 2020 roku, co oznacza największą w historii pierwszą ofertę publiczną (IPO) kanadyjskiej firmy biotechnologicznej. Następnie, na początku 2021 roku, otrzymał prawie 200 milionów dolarów tantiem za przeciwciało opracowane wspólnie z gigantem farmaceutycznym Eli Lilly & Co.

Reklamy

Treść artykułu

„Doładowany wzrost” przełożył się na zapotrzebowanie AbCellera na szereg nowych budynków, powiedział Petrozzi.

READ  Burger Superiority wprowadza się do Odessy Diner

„Mają one bardzo specyficzne potrzeby”, dodał, wyjaśniając wyższe wysokości sufitów, aby pomieścić systemy HVAC, a także opcje chłodzenia, zasilania i „czystego pomieszczenia”.

Treść artykułu

Według Altus Group koszt budowy tego typu przestrzeni laboratoryjnej waha się od 585 do 830 dolarów za stopę kwadratową w Vancouver. Jest to dość drogie w porównaniu z powierzchnią biurową klasy A, która kosztuje od 270 do 340 USD za metr kwadratowy.

Lokalizacja jest również specyficzna.

Dwa przyszłe budynki AbCellera będą znajdować się na 4th Avenue w Mount Pleasant o łącznej powierzchni 380 000 stóp kwadratowych. A trzeci, który został wynajęty kilka lat temu, znajduje się przecznicę dalej na Manitoba Boulevard, również w Mount Pleasant.

Inną firmą biotechnologiczną z siedzibą w Vancouver o kapitalizacji rynkowej przekraczającej 1 miliard dolarów jest Zymeworks. Wytwarza również produkty przeciwciał i niedawno nabył budynek M2 o powierzchni 80 000 stóp kwadratowych dla rozwoju Mount Pleasantz Main Alley.

„Zagospodarowanie przestrzenne zwykle wymaga elementu przemysłowego (wewnątrz budynku), dlatego dużo go widać w Mount Pleasant” – powiedział Petrozzi. „Nie możesz zostawić firmy zajmującej się naukami przyrodniczymi w centrum Vancouver”.

Wyzwanie polega na małej podaży wschodzących startupów, które nie mają jeszcze głębokich kieszeni na finansowanie kosztownych projektów rozwojowych. Wiele małych firm działa w laboratoriach na kampusach uniwersyteckich lub wykorzystuje przestrzeń w starych budynkach z wcześniejszej ery firm biotechnologicznych, takich jak siedziba QLT przy Great North Road.

[email protected]

Komentarze

Postmedia jest zobowiązana do utrzymania żywego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w Witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja obserwowanego wątku komentarza lub jeśli jest to użytkownik obserwujący komentarz. odwiedziliśmy Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat ustawiania pliku E-mail Ustawienia.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top