Rozszerzone ograniczenia. Pojawiło się nowe ograniczenie, wskazana jest sekwencja szczepionki

  • Przedsiębiorcy prowadzący działalność związaną z prowadzeniem dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaburków, siłowni, klubów i klubów fitness, zgodnie z dotychczasowym rozporządzeniem
  • Do nowego rozporządzenia dodano nowy rozdział wskazujący sekwencję szczepień i pierwsze etapy „na zero”
  • W pierwszej z kolei: pacjenci placówek opiekuńczo-leczniczych, powyżej 80., 70. i 60. roku życia, nauczyciele, edukatorzy, funkcjonariusze Siły Zbrojne RP, Policja, Straż Graniczna, BSP, SOP, prawnicy
  • Więcej podobnych informacji można znaleźć na stronie głównej Onet.pl.

Zmienia istniejące kontrole epidemii, zmieniając przepisy, wprowadzając pewne ograniczenia, nakazy i ograniczenia dotyczące epidemii 21 grudnia ubiegłego roku. Do 31 stycznia br.

Na dotychczasowych warunkach, od 28 grudnia do 17 stycznia, przedsiębiorcze prowadzenie dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaburków, siłowni, klubów i klubów fitness, a także działalność usługowa związana z poprawą kondycji (ujęta w polskiej klasyfikacji) pododdział 96.04.Z). Do 17 stycznia przedsiębiorcy związani z hotelarstwem nie mogli kontynuować swojej działalności.

Sekwencja szczepionek przeciwko COVID-19

W nowym rozporządzeniu dodano nowy rozdział 3a zatytułowany „Szczepionki przeciwko COVID-19”, który odnosi się do kolejności szczepień w pierwszej fazie.

Stanowi, że firmy przeprowadzające szczepienia przeciwko COVID-19 powinny stosować te szczepionki w następującej kolejności: w pierwszej kolejności osoby pracujące w placówce medycznej; Osoby, które są przeszkolone podczas wykonywania czynności medycznych w ramach praktyki zawodowej; Przedstawiciele prawni dzieci urodzonych przed 37. tygodniem ciąży przyjmowani są do szpitala w dniu podania przez ich przedstawicieli prawnych pierwszej dawki szczepionki COVID-19.

Kolejne grupy: osoby inne niż wymienione w dwóch pierwszych punktach, pracujące w organizacji prowadzącej działalność leczniczą; Farmaceuci i technicy farmaceutyczni pracujący w farmacji ogólnej; Nauczyciele akademiccy i doktoranci pracujący na uczelni medycznej oraz studenci tej uczelni uczestniczą w zajęciach z udziałem pacjentów; Osoby pracujące w dziale organizacyjnym pomocy społecznej.

READ  Świetna gra na Boże Narodzenie. Komentator zaczął mówić po polsku. „Jak ona to zrobiła ?!” [WIDEO] Tenis

Sekwencja szczepionek w pierwszej grupie. Pojawili się prawnicy

Następnie należy zaszczepić następujących pacjentów: Pacjenci: placówka opiekuńczo-lecznicza, placówka pielęgnacyjno-opiekuńcza, oddział odnowy biologicznej i szczepień, a także osoby przebywające w szpitalu. Późniejsze urodzenia: po 1941 r., W latach 1942–1951, w latach 1952–1961.

Kolejne grupy to nauczyciele, wykładowcy i inni pracownicy naukowi oraz pracownicy przedszkoli i innych placówek wychowania przedszkolnego; Nauczyciele akademiccy pracujący na uczelni innej niż nauczyciele medycyny i inne osoby prowadzące zajęcia ze studentami lub doktorantami na tej uczelni.

W pierwszej fazie ostatnimi oficerami lub żołnierzami będą: Siły Zbrojne RP, Policja, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna, Służba Ochrony Państwa, Służba Więzienna, Inspekcja Ruchu Drogowego i Straż Ochrony Kolei, Prawnicy i rzecznicy prawni Z kolei członkowie ochotniczej straży pożarnej, ratownicy górscy i wodni prowadzą akcje ratownicze.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top