Rozmowy Nugenta Hopkinsa i Eulerów poszły „z boku”

Tak wiele rzeczy poszło „na bok” dla wiecznie rozczarowujących Edmonton Oilers w ciągu ostatnich kilku sezonów, więc dlaczego negocjacje kontraktowe z jednym z ich najważniejszych aktywów potoczyłyby się inaczej?

Prawdopodobnie najważniejszy kawałek dla zespołu poza Connorem McDavidem i Leonem Draisaitlem, Ryan Nugent-Hopkins zmierza do wolnej agencji w następstwie najbardziej tragicznego końca sezonu Oilers od czasu, gdy obecny rdzeń był razem. Ponieważ pułap wynagrodzeń zbliżał się od kilku lat, a Nuge chciał zarobić pieniądze na swojej ostatniej „wielkiej” transakcji, obie strony musiały znaleźć wspólną płaszczyznę, aby to zadziałało.

Według doniesień małżonkowie Eulers i Ryan Nugent Hopkins postępują naprzód podczas negocjacji „okaleczonego” kontraktu. (GT)

Ale to w ogóle nie dzieje się w negocjacjach, które stały się napięte i „zniekształcone”, Według Elliotta Friedmana z Sportsnet.

„Muszę ci powiedzieć, że było ciężko” – Friedman Powiedział w piątek w Sportsnet 960 w Calgary. „Byli naprawdę blisko przed rozpoczęciem sezonu i załamał się w ostatniej sekundzie. Nie wiem, co się tam stanie. Cokolwiek jest na stole, nie jestem przekonany, że jest teraz na stole. Musimy zobaczyć. Te negocjacje poszły w bok. Próbowali ponownie kilka razy. Razy. Naprawdę nie wiem, jak to powstrzymać. Naprawdę nie ”.

„Coś tu się wydarzyło. Myślę, że plan zawsze polegał na tym, że Nugent Hopkins zostanie, a oni chcieli go zatrzymać. Myślę, że każdy, kto jest świadomy tej sytuacji, powie ci, że myślą, że to się stanie, a ty to schrzanisz. Teraz Nie wiem – dodał Friedman.

„Dla mnie nie wydaje mi się, żeby to było najgorsze, gdy ktoś wchodzi do środka, o ile robisz coś dobrego w przykrywce”.

Nugent Hopkins nie opuścił swojej najbardziej produktywnej kampanii, strzelając 16 goli i 35 punktów w 52 meczach w ubiegłym sezonie, zanim strzelił tylko jednego gola w czterech kolejnych porażkach Edmonton do Gates w pierwszej rundzie. Niemniej jednak nadal jest bardzo skutecznym graczem na obu końcach lodu, wypełniając główne dziury w grze o władzę, z możliwością poruszania się w górę iw dół w składzie, często zajmując decydujące miejsce w Oilers 2C.

READ  Demko kończy mecz, gdy Canucks usuwa Kings w debiucie Boudreau

Ponieważ franczyza musi agresywnie posuwać się naprzód, zanim cierpliwość i pomysłowość McDavida powoli osłabną, tracąc lokalnie pojawiającą się pozycję drugiej linii (lub skrzydłowego, jeśli zechcesz) kalibru Nugent-Hopkins za nic, byłaby to kolejna brutalna porażka dla Oilers.

Chyba że, oczywiście, wykorzystają bardzo dobrze ponad 6 milionów dolarów pożądanej powierzchni. To bardzo trudne zadanie dla organizacji, która w przeszłości nie była wzorem doskonałości w zarządzaniu kapslami. Nieważne, kto jest na krześle GM.

Friedman powiedział: „Pod koniec dnia próbowali konkurować na jakimś poziomie w tym roku. Myślę, że widzą wartość w Nugent Hopkins w organizacji. Myślę, że próbowali to podpisać. Ale jeśli tak, myślę, że by powiedzieć: „Zabieramy 6 milionów dolarów na pokrycie pokoju. I coś z tym robimy:„ Nie sądzę, że to jest koniec świata. Teraz musisz coś z tym zrobić ”.

Więcej od Yahoo Sports

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top