Rosyjska szczepionka przeciwko COVID. Ile osób zachorowało

Jak wyjaśnił Lagunov, spośród wszystkich zaszczepionych osób ponad 1,7 miliona otrzymało dwudawkowy produkt. Sputnik V podaje się w dwóch dawkach, na około trzy tygodnie.

Przedstawiciel ośrodka ocenił, że „zdecydowaną większość szczepień można przeprowadzić w połowie lata, w zależności od okoliczności”. Wcześniej urzędnicy ogłosili, że należy uzyskać około 60 procent szczepionki. Dorosła populacja kraju.

Szczepienia na dużą skalę w Rosji rozpoczęły się 18 stycznia. Są wolontariuszami, ale są doniesienia z wielu kręgów, zwłaszcza wśród pracowników służby zdrowia: lekarzy i nauczycieli.

Wzrost codziennych zakażeń koronawirusem w Rosji spada od tygodnia. W ciągu ostatnich 24 godzin w całym kraju zgłoszono 14 494 nowych infekcji, po raz pierwszy od 17 października, z mniej niż 15 000 infekcji.

Całkowita liczba epidemii w Rosji od wybuchu epidemii Kovit-19 w środę przekroczyła 4 miliony: obecnie wynosi 4 012 710. W ciągu ostatnich 24 godzin zginęło 536 osób, a od wybuchu epidemii 78134 zmarło.

Przeczytaj także:
Dlaczego tak wiele szczepionek jest marnowanych? MZ Answers

READ  Granica polsko-białoruska: obozy są puste, trwają próby przekroczenia

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *