Rosyjscy artyści uliczni wchodzą do przestrzeni wystawienniczej (zdjęcia)

Te kreatywne duchy łamały prawo, „dekorując” przestrzeń publiczną swoim graffiti, ale rosyjska Fundacja Ruarts wezwała tych prowokujących artystów undergroundowych, by stali się pełnoprawnymi członkami świata sztuki.

1. 0331c. bransoletka

Artysta uliczny Zhenya, pseudonim 0331c, prowadził już wystawy indywidualne. Jedna nazywa się „Płot”, a jej motto brzmi „Jestem tylko literami na płocie”. Jego dzieło to ceramiczny kawałek w postaci betonowej ściany, która została rozrzucona po całym Związku Radzieckim. (Przeczytaj historię za słynnym sowieckim płotem tutaj.)

2. Powiększ. Katastrofa naszych dni

Uliczny artysta Zoom zazwyczaj odtwarza w swoich pracach miejskie powierzchnie: brudne ściany, zardzewiałe metalowe drzwi lub ulubione miejsce wielu artystów graffiti – szopę transformatorową.

3. Misza Most. #213

Misha Most jest jednym z najbardziej znanych i kreatywnych rosyjskich artystów graffiti i był już pokazywany na całym świecie. Jego sztuka ukazuje wiele warstw i znaczeń, które można odnaleźć w dziele sztuki ulicznej.

4. Władimir Abich. sztuka fal ulicznych

Vladimir Abikh pracuje w wielu różnych gatunkach, na pograniczu multimediów i street artu. Myśli o miejscu człowieka w wirtualnej przestrzeni io wpływie wirtualnej rzeczywistości na realne życie.

5. Sława Petrack. Widok z okna z „Szarej serii”

Używając szablonów, swobodnego natryskiwania, ogromnych murali, plakatów, plakatów i instalacji, Slava Ptrk pracuje w różnych technikach i uważa sarkazm za swoje główne narzędzie. Podkreśla absurd otaczającej rzeczywistości.

6. Grupa artystyczna Zele (Tydzień)

Aby uzasadnić nazwę grupy, grupa artystów „Wick” zadaje prowokacyjny cios w najbardziej wrażliwe punkty w społeczeństwie. Ich trudny dyskurs wyśmiewa społeczne i kulturowe sprzeczności w naszym życiu.

7. Dmitrij Asci. matka gwiazd

Dmitriy Assky jest teoretykiem rosyjskich artystów ulicznych, który był pod silnym wpływem graffiti. Tworzy grafiki, street art, duże obrazy i dzieła sztuki publicznej. Jej unikalną i nieporównywalną techniką i techniką jest mozaika ze sklejki.

READ  Satelity wypatrują wielorybów z kosmosu

8. Timofey jest zadowolony. Rysunek 2. Gry

Timofey Radya znany jest z listów, które tworzy publicznie. „Życie jest jak gra wideo bez szans na wygraną”; „Chciałem cię przytulić, ale jestem tylko smsem”; „Och, kochasz mnie”; I inne absurdalne komentarze, które przemawiają głośniej niż cokolwiek innego. Radya tworzy także wielkie widowiska i prowokacyjne instalacje satyryczne, które dają nam możliwość dogłębnego poznania zmysłów. Jego wydajność wideo Rysunek 2. Gra jest dostępna tutaj.

9. Turbina. złoto

Turben tworzy street art od 2008 roku, a na swojej drodze twórczej eksperymentował z rozpylaniem go w wielu gatunkach i przy użyciu różnych aluzji. Łączy graffiti, graffiti, pop-art i obrazy kultury masowej.

10. Aleksiej Bartola. Projekt elementów ścian #35

Alexey Bartola po raz pierwszy pojawił się z książką z czarno-białymi fotografiami moskiewskich artystów ulicznych przy pracy. Przeprowadził także zakrojony na szeroką skalę przegląd rosyjskiej sztuki ulicznej i wydał dwa albumy fotograficzne, Elements of the Wall.

11. Artem Stefanow. Marie

Artem Stefanov bawi się iluzjami optycznymi, łącząc elementy z życia wzięte z cyfrowymi grawerami estetycznymi.

12. Aleksander Zuniew. Jedna ręka myje drugą

Żuniew szuka inspiracji w pop-arcie, a także w sztuce ulicy Banksy’ego. Eksperymentował z różnymi stylami, zanim znalazł swój własny. Pixel Art jest jego głównym celem od 2013 roku.

Wystawa „True Ly” prezentuje prace rosyjskich artystów ulicznych i jest prezentowana w Fundacja RuArts Do 15 maja 2022

Jeśli korzystasz z jakichkolwiek treści Russia Beyond, w części lub w całości, musisz zawsze podać aktywne hiperłącze do oryginalnego materiału.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top