Rosnące rentowności obligacji skarbowych i oprocentowanie kredytów hipotecznych: Rynki zaczynają zmagać się z ilościowym zacieśnieniem

To się teraz szybko rozwija.

za pomocą Wilk Richter do Wilcza ulica.

Rentowność dwuletnich obligacji skarbowych zaczęła rosnąć pod koniec września z około 0,23% i zakończyła rok na poziomie 0,73%. W ciągu ostatnich pięciu dni handlowych podskoczył do 0,87%, najwyższego poziomu od 28 lutego 2020 r. Większość skoku nastąpiła w środę i czwartek, z powodu jastrzębich protokołów posiedzeń Fed w środę.

Rynki wreszcie małymi krokami zaczynają poważnie traktować Fed. I najbardziej lekkomyślny Fed w historii — wciąż drukujący pięść do dostarczania pieniędzy i tłumiący krótkoterminowe stopy procentowe do prawie 0%, pomimo najgorszej inflacji od 40 lat — w końcu i małymi krokami, po jakimś nadejściu — chwila Jezusa spóźniona ostatnia rok Zaczyna poważnie traktować inflację. Zwroty skarbu odpowiadają teraz:

Jawboning na temat zaostrzenia ilościowego.

Chociaż Fed nie zrobił nic jastrzębiego, wciąż drukując pieniądze i obniżając stopy procentowe do prawie 0%, kładzie podwaliny pod niezliczone ostrzeżenia na całym świecie, od redaktora po posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku 15 grudnia. i Kiedy Powell powiedział, że wszystko potoczy się szybciej, do jastrzębich przemówień prezesów Rezerwy Federalnej, aby Bardzo jastrzębie protokoły z posiedzeń FOMC, które stawiają ilościowy stres w czerni i bieli.

Fed daje teraz do zrozumienia, że ​​przeprowadzi zacieśnienie ilościowe – QT jest przeciwieństwem luzowania ilościowego – jego głównego narzędzia polityki antyinflacyjnej. Wyjaśniła nawet w minutach, dlaczego QT nie wysadziło rynku repo, jak ostatnio we wrześniu 2019 r., ponieważ w lipcu ubiegłego roku Fed utworzył stałe obiekty repo (SRF), aby schłodzić rynek repo, podczas gdy saldo się pozbywa papieru szybciej I szybciej i więcej niż ostatnio.

Dla wszystkich jest teraz jasne, że Fed podniesie stopy procentowe wcześniej i bardziej niż oczekiwano jeszcze kilka miesięcy temu, oraz że znacznie wcześniej, szybciej i znacznie więcej obniży swój bilans.

READ  Activision Blizzard zatrudnia średniej wielkości pozew do Amazon Union

To jest wielka rzecz. A Fed przekazuje tę zmianę rynkom, aby rynki mogły się do niej stopniowo dostosowywać, mniej lub bardziej regulowane, a nie od razu. A rynek skarbowy to robi.

Najwyższa rentowność 10-letnich obligacji skarbowych od prawie dwóch lat.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła od końca roku o 25 punktów bazowych do 1,78% w piątek. Jest teraz w najwyższym punkcie od 21 stycznia 2020 r., zanim pandemia była czynnikiem dla rynków:

Rozwijanie się będzie trwało, dopóki morale się nie poprawi.

Pokonani przez najgorszą nieprzejściową inflację od 40 lat, nawet najważniejsi gołębie z Fed, jak prezes Fed z San Francisco Mary Daly w piątek, mówią teraz o podwyżce stóp w tym roku i, co ważniejsze, o nadejściem zacieśnienia ilościowego wkrótce po starcie . .

„Naszą najlepszą wizją jest stopniowe dostosowywanie stopy procentowej i przejście do cięć bilansowych wcześniej niż w poprzednim cyklu”, powiedziała, harmonijnie powtarzając to, co szczegółowo opisaliśmy w protokole FOMC ze spotkania 15 grudnia w środę.

Powell i protokół nazwali redukcję bilansu „odpływem”. To zacieśnianie ilościowe, czyli QT, jest przeciwieństwem luzowania ilościowego.

Luzowanie ilościowe ma na celu obniżenie długoterminowych stóp procentowych i wykonało świetną robotę, wywołując największe bańki na rynku aktywów, jakie kiedykolwiek widziały Stany Zjednoczone, w tym ogromną bańkę na rynku nieruchomości, Przy cenach domów o 20% w okresie 12 miesięcy, z naprawdę wysokich poziomów.

QT robi coś przeciwnego: pozwala długoterminowym stopom procentowym dryfować w górę, a rynki dostosują się do tego, tak jak dostosowały się do luzowania ilościowego.

Rynki reagują na niestabilność Fed, długoterminowe stopy procentowe już rosną, mimo że Fed dopiero zaczął mówić o QT, jednocześnie nadal łagodząc ilościowe i jednocześnie tłumiąc stopy krótkoterminowe. Jawboning jest podstawowym i oficjalnym narzędziem w zestawie narzędzi Fed.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych jest najwyższe od dwóch lat i szybko się zmienia.

Wzrost rentowności 10-letnich Skarbu Państwa przełożył się już na najwyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych od blisko dwóch lat. Te stawki poruszają się z większą prędkością.

READ  Tesla jest w górę, ale te akcje biotechnologiczne Nasdaq zostały całkowicie zmiażdżone w środę

Według Freddiego Maca średnia 30-letnia stopa oprocentowania kredytów hipotecznych wzrosła do 3,22%, najwyższego poziomu od maja 2020 r. Było to jednak oparte na sondażach, które większość bankierów wypełniała na początku tygodnia. Od tego czasu oprocentowanie kredytów hipotecznych poszły w górę.

Dzienne miary średnich oprocentowania kredytów hipotecznych skakały każdego dnia. Średni 30-letni wskaźnik stałego oprocentowania kredytów hipotecznych według Codzienne wiadomości hipoteczne Podskoczył do około 3,50% w czwartek i piątek – ceny, których nie widzieliśmy od końca stycznia 2020 r. (wykres za pośrednictwem Codzienne wiadomości hipoteczne)

Ta stawka 3,50% jest nadal bardzo niska, ale jest znacznie wyższa niż w 2020 roku, kiedy średnia ryczałtowa 30-letnia spadła do 2,65%. Fed nadal tłumi długoterminowe stopy procentowe poprzez luzowanie ilościowe. QT nie uruchomi się nawet przez kilka miesięcy. Więc serial jeszcze się nie rozpoczął. Oglądamy podgląd.

Nadchodzące wysokie oprocentowanie kredytów hipotecznych będzie musiało zostać wykorzystane do sfinansowania cen domów, które eksplodowały absurdalnie w ciągu ostatnich 18 miesięcy od absurdalnie zawyżonych cen, biorąc pod uwagę masowe luzowanie ilościowe i tłumienie stóp procentowych przez większość ostatnich 13 lat.

Lubisz czytać WOLF STREET i chcesz ją wesprzeć? Używaj programów do blokowania reklam — całkowicie rozumiem dlaczego — ale czy chciałbyś wesprzeć witrynę? Możesz przekazać darowiznę. Bardzo to doceniam. Kliknij na kufel piwa i mrożonej herbaty, aby dowiedzieć się, jak to zrobić:

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia e-mailem, gdy WOLF STREET opublikuje nowy artykuł? Rejestracja tutaj.

Klasyczne metalowe systemy dachoweNasz sponsor wykonuje piękne panele metalowe:

  • Różnorodność wykończeń i kolorów na bazie żywic
  • Głębokie rowki dla ekskluzywnego, naturalnego wyglądu
  • Bezobsługowy — nie rdzewieje, nie pęka ani nie gnije
  • Odporny na zrzucanie i rozmazywanie
READ  Zwycięzca finałowej loterii świątecznej „12 dni świąt Bożego Narodzenia” rusza do Music City

osiągnąć Klasyczne metalowe pokrycia dachowe O ludzie, Kliknij tutaj Lub zadzwoń 1-800-543-8938

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top