Rosja testuje naddźwiękowy pocisk cyrkonowy podczas inwazji na Ukrainę – National

Rosyjska marynarka wojenna przeprowadziła w sobotę kolejny test możliwego pocisku naddźwiękowego, co jest dowodem na zdolność wojska do przeprowadzania uderzeń dalekiego zasięgu podczas walk w… Ukraina.

Ministerstwo Obrony poinformowało, że fregata Admirał Gorszkow z Floty Północnej na Morzu Białym wystrzeliła pocisk manewrujący Cyrcon na Morzu Barentsa i zdołała trafić w cel szkoleniowy na Morzu Białym oddalonym o około 1000 kilometrów (540 mil morskich).

Czytaj więcej:

Putin mówi, że jest gotów przedyskutować sposoby na wznowienie dostaw zboża przez Ukrainę

Premiera była ostatnim z serii testów cyrkonu, które mają wejść do służby jeszcze w tym roku.

Prezydent Rosji Prezydent Rosji Władimir Putin Powiedział, że cyrkon może latać z prędkością dziewięciokrotnie większą niż prędkość dźwięku i ma zasięg 1000 kilometrów (620 mil). Putin podkreślił, że jego rozmieszczenie znacznie zwiększy możliwości rosyjskiego wojska.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Cyrkon jest przeznaczony do uzbrajania rosyjskich krążowników, fregat i okrętów podwodnych i może być używany zarówno przeciwko wrogim okrętom, jak i celom lądowym. Jest to jeden z kilku pocisków naddźwiękowych opracowywanych w Rosji.

Rosyjscy urzędnicy chwalili się zdolnościami Cyrkonu, mówiąc, że przechwycenie istniejących systemów antyrakietowych byłoby niemożliwe.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:„Wróciło się do poprzedniego stanu”: Ukraiński Charków powoli się odradza


„Wróciło się do poprzedniego stanu”: Ukraiński Charków powoli się odradza

Putin, który stanowczo ostrzegał zachodnich sojuszników, by nie ingerowali na Ukrainie, ostrzegał w przeszłości, że rosyjskie okręty wojenne uzbrojone w Cyrkon dałyby Rosji możliwość uderzenia „centrów decyzyjnych” w ciągu kilku minut, gdyby zostały rozmieszczone na wodach neutralnych.

© 2022 Kanadyjska prasa

READ  Huragan sieje spustoszenie w Gaylordzie

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top