Rosja obwinia awarie oprogramowania po chwilowym wykolejeniu stacji kosmicznej

Treść artykułu

Rosja w piątek obwiniła awarię oprogramowania za wypadek, który na krótko wykoleił Międzynarodową Stację Kosmiczną, i powiedziała, że ​​posuwa się naprzód z pracą nad aktywacją nowo podłączonego modułu w środku pętli.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna została wykolejona w czwartek po tym, jak rosyjska Nauka, czyli „naukowa” jednostka badawcza, wystrzeliła około trzech godzin po tym, jak przestała działać.

Władimir Sołowjow, generalny projektant Energii, rosyjskiej agencji kosmicznej, starał się uspokoić międzynarodowych partnerów, że incydent został opanowany i powiedział, że kosmonauci wkrótce nad nim zaczną pracować.

Reklama

Treść artykułu

„Z powodu krótkotrwałej awarii programu omyłkowo wykonano bezpośrednie polecenie uruchomienia silników jednostki do holowania, co spowodowało pewne modyfikacje w kierunku kompleksu jako całości” – powiedział w oświadczeniu.

“Załoga jest teraz zajęta równoważeniem ciśnienia w jednostce Nauka. Po południu załoga otworzy bramy, wejdzie do jednostki, uruchomi środki do oczyszczenia atmosfery i rozpocznie normalną normalną pracę.”

Dmitrij Rogozin, szef Roscosmosu, powiedział później, że może istnieć czynnik ludzki.

„Wszystko szło dobrze, ale był czynnik ludzki. Była jakaś euforia (po udanym dokowaniu) i wszyscy się rozluźnili” – powiedział portal Komsomolskaja Prawda.

Reklama

Treść artykułu

Według NASA siedmiu członków załogi na pokładzie – dwóch rosyjskich kosmonautów, trzech kosmonautów NASA, japoński astronauta i astronauta ESA z Francji – nie było w bezpośrednim niebezpieczeństwie.

READ  Metalowe baterie alkaliczne i chlorowe Stanford przechowują do sześciu razy więcej energii

Rosyjski kosmonauta Oleg Nowicki, który jest na pokładzie, powiedział w piątek swoim obserwatorom na Twitterze, aby się nie martwili.

“Drodzy przyjaciele, czytam wasze liczne komentarze. Nie martwcie się! Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej trwają prace nad integracją nowoprzybyłego modułu Nauka! Dziś wieczorem otworzymy bramy. Zachowajcie swój plakat!”

Rosyjska agencja kosmiczna Roscosmos poinformowała, że ​​rosyjscy specjaliści przeprowadzili zdalne kontrole silników Naoka, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo, i że Międzynarodowa Stacja Kosmiczna znajduje się na swoim normalnym torze lotu.

Reklama

Treść artykułu

Powiedziała, że ​​dokowanie było równie udane, jak szczelność między nowym modułem a resztą ISS.

Rogozin, szef Roscosmosu, okrzyknął wejście Nauki do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej poprzedniego dnia jako „bardzo trudne i ważne dla nas zwycięstwo” i gorąco przyjął na Twitterze gratulacje od astronauty Elona Muska.

Rogozin mówił także o planach wystrzelenia kolejnego rosyjskiego modułu na Międzynarodową Stację Kosmiczną w listopadzie.

Roskosmos przeżył szereg wpadek i skandali korupcyjnych, m.in. podczas budowy kosmodromu Wostocznyj na dalekim wschodzie kraju, gdzie kontrahenci zostali oskarżeni o defraudację państwowych funduszy. (Sprawozdanie Alexandra Marrow i Andrew Osborne’a Dodatkowe raporty Marii Tsvetkovej Redakcja Gilesa Elgooda, Williama Macleana i Davida Gregorio)

Reklama

uwagi

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania aktywnego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w Witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja obserwowanego wątku komentarza lub jeśli jest to użytkownik obserwujący komentarz. odwiedziliśmy Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat ustawiania pliku E-mail Ustawienia.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top