Ropa wydłuża slajd, ponieważ dane inwentaryzacyjne zwiększają obawy o wirusy

Ceny ropy spadły w Nowym Jorku po nagłym wzroście zapasów ropy w USA, co wywołało obawy o ożywienie popytu, ponieważ Chiny walczą z odrodzeniem się wirusa Corona.

Kontrakty terminowe na ropę naftową West Texas Intermediate spadły o 3,8 procent. Szczep delta COVID-19 został wykryty w prawie połowie z 32 prowincji Chin w ciągu dwóch tygodni, a co najmniej 46 miast odradzało mieszkańcom podróżowanie bez konieczności podróżowania. Tymczasem dane rządowe pokazały, że dostawy ropy w USA wzrosły o 3,63 mln baryłek, największy wzrost od marca. Spready głównych kontraktów terminowych zmniejszyły się w odpowiedzi na słabe podstawy podaży i popytu.

„Kompleks naftowy będzie nadal wykazywać słabość, dopóki ryzyko związane z nową epidemią COVID nie będzie dobrze zdefiniowane” – powiedział Bart Mellick, szef strategii towarowej w TD Securities.

Po nieznacznym postępie w lipcu sierpień okazał się trudny dla ropy naftowej. Ściślejsza kontrola w niektórych krajach azjatyckich w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa może zmniejszyć popyt na ropę w czasie, gdy Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) i jej sojusznicy stopniowo zwiększają dostawy.

Ponura perspektywa popytu nadal osłabiała różnice czasowe na amerykańskim rynku ropy w środę, chociaż główny indeks nadal utrzymuje zwyżkową strukturę regresywną, ponieważ ceny w krótkim terminie notowane są z premią w stosunku do cen zewnętrznych. Październikowe kontrakty terminowe w środę były o 33 centy za baryłkę powyżej kontraktu listopadowego, w porównaniu do ponad 1 dolara miesiąc temu.

ceny:

  • Cena ropy naftowej West Texas Intermediate z dostawą we wrześniu spadła o 2,47 USD do 68,09 USD za baryłkę o 13:02 w Nowym Jorku.
  • Ropa Brent w październiku spadła o 1,88 USD do 70,53 USD za baryłkę

Energy Information Administration poinformowała, że ​​amerykańskie zapasy benzyny spadły o 5,29 miliona baryłek do najniższego wolumenu od listopada, podczas gdy wskaźnik popytu na paliwo i całkowita ilość dostarczanych produktów pozostała na niezmienionym poziomie.

READ  Grupa branżowa twierdzi, że zasady efektywności energetycznej nowych urządzeń mogą podnieść koszty - Wiadomości biznesowe

Obserwujemy stały wzrost zużycia paliwa, co jest dobrym znakiem ożywienia gospodarczego. Chociaż istnieje wyraźne zaniepokojenie wirusem Delta, ogólnie obserwujemy ciągłe ożywienie po stronie popytu” – powiedział Quinn Kelly, menedżer portfela w Tortoise.

Najnowsza epidemia w Chinach rozprzestrzeniła się na Pekin pomimo surowych środków stolicy, a władze podjęły we wtorek kroki w celu zakazania pasażerom kolei z 23 regionów. Centrum finansowe Szanghaju również zgłosiło przypadek wirusa w tym tygodniu. W miarę wzrostu ryzyka analitycy rewidują swoje prognozy wzrostu gospodarczego.

W minionym tygodniu doszło również do wzmożonych napięć w pobliżu Zatoki Perskiej – obszaru o kluczowym znaczeniu dla światowych rynków ropy. Brytyjska marynarka wojenna powiedziała, że ​​statek był bezpieczny po możliwym porwaniu w pobliżu Iranu, kilka dni po ataku drona na tankowiec, który Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Izrael obwiniały Republikę Islamską.

Powiązany zakres:

  • Occidental Petroleum wykorzysta swój największy od ponad dekady nadzwyczajny zysk gotówkowy na zmniejszenie zadłużenia, a nie na zwiększenie płatności.
  • Kampania nr 1 funduszu hedgingowego przeciwko ExxonMobil była sejsmicznym zwycięstwem nad gigantem naftowym w kwestiach środowiskowych. Jakie firmy mogą być następne?
  • Drugi tydzień z rzędu ożywienie globalnego ruchu lotniczego cofnęło się. Liczba miejsc w liniach lotniczych spadła do 68 procent kwoty oferowanej w tym samym tygodniu 2019 r., zgodnie ze śledzeniem lotów Bloomberga.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top