Ropa spada po największym wzroście dostaw w USA od trzech tygodni

(Bloomberg) – Ropa lekko spadła dzień po wzroście zapasów w USA i dzień po ogłoszeniu skoordynowanego uwalniania ropy z rezerw strategicznych.

Najczęściej czytane z Bloomberg

Kontrakty terminowe na Nowy Jork zamknęły się o 0,1% niżej. Raport rządowy wykazał, że zapasy w USA wzrosły w zeszłym tygodniu o 1,02 mln baryłek. Biały Dom ogłosił we wtorek uwolnienie 50 mln baryłek ze swoich rezerw, we współpracy ze Stanami Zjednoczonymi, Chinami, Japonią, Indiami, Wielką Brytanią i Koreą Południową.

Ed Moya, główny analityk rynku w Oanda Corp.

Uwolnienie rezerw zostało już wycenione na rynkach ropy od tygodni, a cena ropy spadła o 10 USD z wieloletnich szczytów w październiku. Uwaga skupia się teraz na OPEC+ i na tym, jak grupa zareaguje na ruch niektórych z jej największych klientów. Przed ogłoszeniem sojusz powiedział, że wydanie nie było uzasadnione ze względu na obecne warunki rynkowe i być może będzie musiał ponownie rozważyć plany zwiększenia dostaw na comiesięcznym spotkaniu w przyszłym tygodniu.

Stany Zjednoczone potwierdziły również we wtorek, że ich beczki – które stanowią większość startu – będą w większości kwaśne lub o wysokiej zawartości siarki. Nie rozwiązuje to w niewielkim stopniu podstawowego problemu braku słodkiej rudy o niskiej zawartości siarki. W rezultacie kluczowa różnica czasu, która mierzy kondycję tych rynków, znacznie wzrosła.

„To niewiele zrobi, aby złagodzić trwające złe samopoczucie w słodkich rudach” – napisali analitycy Energy Aspects, w tym Amrita Sen, w notatce skierowanej do klientów. „Wysiłki USA zmierzające do obniżenia cen ropy naftowej w krótkim okresie – wszystko inne bez zmian – doprowadzą do wyższych cen w przyszłym roku.”

Z 50 milionów baryłek wydanych przez Stany Zjednoczone, 32 miliony baryłek zostanie uwolnionych ze Strategicznych Rezerw Ropy Naftowej jako swap w ciągu najbliższych kilku miesięcy, a pozostałe 18 milionów będzie pochodzić z szybkiego uwolnienia wcześniej autoryzowanych sprzedaży, Biały Dom powiedział w oświadczeniu we wtorek. Wysoki urzędnik administracji powiedział, że beczki mogą zacząć się poruszać już w połowie grudnia.

READ  Naprawy mostu Skytrain oznaczają opóźnienia między Surrey a New Westminster w przyszłym miesiącu

„Uwalniając rezerwy z rezerwy strategicznej, zasadniczo zmniejszasz ochronę, którą masz w przypadku prawdziwego kryzysu”, powiedział Neil Beveridge, starszy analityk w Sanford C. Bernstein w wywiadzie dla Bloomberg TV. „To naprawdę nie robi wielkiej różnicy na dzisiejszym rynku, ale prawdopodobnie pogorszy, a nie polepszy sytuację w przyszłości”.

Raport amerykańskiej Agencji Informacji Energetycznej wykazał również, że zapasy w największym centrum magazynowym w Stanach Zjednoczonych w Cushing w stanie Oklahoma wzrosły o 787 000 baryłek, a zapasy benzyny spadły o 603 000 baryłek.

Najczęściej czytane Businessweek Bloomberga

© Bloomberg LP 2021

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top