Roomba j7+ uczy się skanować z ekscytującą konfiguracją wysięgnika

ja robotem –prawie Od Amazon — zapowiada przełomową robota Roomba z nową funkcją: może jednocześnie zamiatać i myć. Poznaj Roombę Combo j7+, robota sprzątającego Combo o wartości 1100 USD, który zostanie dostarczony w październiku.

iRobot nie przeprojektowuje serii j7+ w celu dodania funkcji wycieraczek. W rzeczywistości aktualizacja wygląda prawie jak modernizacja. j7 wygląda na zupełnie nowy stary j7 Z aparatem z przodu, dużym koszem na śmieci z tyłu i konstrukcją dna, która jest prawie identyczna jak w starym bagażniku. Jest nowy pojemnik na kurz i… czy to tylny spoiler?

Funkcja mopa działa dalej wyższy (Tak, na górze) j7+, który ma teraz duży otwór z tyłu. Górna część tego rozdziału jest plastikowa, a spód to mokra podkładka do mopa, która jest połączona z robotem za pomocą dwóch bocznych ramion. Kiedy nadejdzie czas na skanowanie, następuje ekscytujące przejście podobne do transformatora. Dwa panele otwierają się z boku Roomby, ujawniając, że górna klapa mopa jest w rzeczywistości połączona z robotem za pomocą pary wahaczy. Odcięta część na górze robota jest podnoszona i kołysze się najniższy A pod robotem duży ruch o 180 stopni. Teraz przeciągasz mokry mop po podłodze z minimalnymi zmianami w układzie j7+.

Nie wygląda na to, by j7+ zapewnił najlepsze wrażenia ze skanowania od iRobota, który nadal będzie należeć do specjalnie skonstruowanego Braava Jet M6. Niestandardowy robot z mopem iRobota przewyższa j7+, ponieważ około 50 procent korpusu Braava to zbiornik na wodę i jest wyposażony w przedni rozpylacz wody. J7+ ma przeprojektowany kosz na śmieci, który jest teraz zbiornikiem na kurz i wodę. Miejsce na kurz jest mniejsze, aby zrobić miejsce na zbiornik na wodę o pojemności 210 ml. Oznacza to mniejszą pojemność na kurz, ale nie ma to większego znaczenia, ponieważ Roomba odwiedza stację bazową, aby ją wyczyścić za każdym razem, gdy pojemnik jest pełny.

Podnieś mop w pracy. Kiedy nadchodzi czas, aby przejść po dywanie, mop podnosi robota, dzięki czemu dywan nigdy nie jest mokry.

ja robotem

Najnowszym zmontowanym robotem czyszczącym będzie prawdopodobnie Roborock S7 MaxV Ultra o wartości 1400 USD lub Ecovacs o wartości 1550 USD Deebot X1 Omni, z których oba mają pojemnik na kurz. A Zbiornik na wodę robota wraz z gigantyczną stacją bazową, która odkurza robota z kurzu, napełnia go świeżą wodą, a następnie myje mop i przechowuje ścieki w osobnym zbiorniku. iRobot wciąż ma przed sobą długą drogę, aby nadążyć.

Układ wahacza wygląda świetnie, ale trzeba się zastanawiać nad jego długowiecznością. Te roboty znoszą wiele nadużyć, wpadając na wszystko i stale radząc sobie z kurzem – to po prostu natura pracy. Ten duży ruch wymaga dużej liczby małych ruchomych części i małych punktów obrotu. W przeciwieństwie do tego, coś takiego jak Roborock ma tylko mop na stałe przymocowany do spodu robota i ustawia go na zawieszeniu o zmiennej wysokości, dzięki czemu można go lekko podnieść, aby uniknąć dotykania dywanu. Działa to w przypadku cienkich dywanów, ale jeśli masz poważny stos, robot może zatonąć i zmoczyć dywan. iRobot twierdzi, że konfiguracja wahacza została zaprojektowana, aby tego uniknąć.

Komunikat prasowy iRobot rzuca nieco cienia na konkurencję, mówiąc: „Inne mopy 2 w 1 podnoszą tylko kilka milimetrów – jeśli w ogóle – i w rezultacie mogą pozostawić wilgotne zabrudzenia na wielu dywanach lub chodnikach. the only 2 V1 z mopem podnosi się na górę robota, całkowicie z dala od dywanów i chodników. Dwa całkowicie schowane metalowe ramiona mopa podnoszą nakładkę mopa, gdy robot wyczuje dywany i chodniki, zapobiegając niepożądanemu zabrudzeniu.”

Nowy robot kombi jest już gotowy do złożenia zamówienia w przedsprzedaży.

Lista zdjęć z Roomba

READ  Cyber ​​​​Showdown Halo Infinite jest już dostępny: wszystko, co musisz wiedzieć

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top