Ronitz i ikona lat 60. Ronnie Spector umiera w wieku 78

Ronnie Spector, skała o kocich oczach i plastrze miodu I syrena, która śpiewała jak piosenki z lat 60. być moim dzieckiemi Kochanie kocham cię i chodząc w deszczu Jako liderka dziewczęcej grupy Ronettes nie żyje. Miała 78 lat.

Jej rodzina powiedziała, że ​​Spector zmarł w środę po krótkiej walce z rakiem.

„Ronnie przeżyła swoje życie z błyskiem w oczach, odważną postawą, złowrogim poczuciem humoru i uśmiechem na twarzy. Była przepełniona miłością i wdzięcznością” – czytamy w oświadczeniu.

Żadne inne szczegóły nie zostały ujawnione.

Pozdrowienia od kolegów muzyków

W mediach społecznościowych pojawiły się hołdy, a Stevie van Zandt powiedział, że to był zaszczyt być producentem, a Brian Wilson z Beach Boys napisał na Twitterze: „Tak bardzo kochała swój głos, że była bardzo wyjątkową osobą i drogim przyjacielem”.

Seksowny wygląd i mocny wokal The Ronettes – plus pisanie piosenek i pomoc ówczesnego męża Ronnie, Phila Spectora – sprawiły, że stały się jednym z podstawowych elementów ery girlsbandów. Odbyli tournee po Anglii z Rolling Stones i zaprzyjaźnili się z Beatlesami.

Spector wraz ze swoją siostrą Estelle Bennett i kuzynką Nidrą Tally odnieśli imponujące sukcesy z arcydziełami popu. Kochanie kocham cięi chodząc w deszczui słyszę muzykę i być moim dzieckiemNapisane wspólnie przez Spector, Jeff Barry i Eli Greenwich.

„Nie baliśmy się być gorącymi” – powiedziała Spector w swoich pamiętnikach. „To była nasza sztuczka”. „Kiedy zobaczyliśmy Sherrillis wchodzących na scenę w swoich szerokich sukniach wieczorowych, poszliśmy w przeciwnym kierunku i wcisnęliśmy nasze ciała w najciaśniejsze spódnice, jakie mogliśmy znaleźć. Następnie wychodzimy na scenę i podnosimy je, aby bardziej pokazać nogi”.

READ  Wyrzucona gwiazda American Pickers, Frank Fritz, nazwała oświadczenie poparcia Mike'a Wolfe'a „Bulls---”
Członkowie Ronts, po lewej, Spector, Nedra Tally i Estelle Bennett, październik 1964. (Ekspres / Archiwum Hultona / Getty Images)

Urodzona Veronica Bennett, Spector i jej wielorasowi koledzy dorastali w dzielnicy Washington Heights na Manhattanie. Zaczęli śpiewać i tańczyć w klubach takich jak Rooney i Relatives, i stali się znani dzięki obfitemu używaniu eyelinera i tuszu do rzęs.

„Im głośniej klaszczą, tym więcej tuszu do rzęs założymy następnym razem” – napisała w swoim pamiętniku. „Nie udało nam się przyciągnąć ich uwagi, więc musieliśmy zrobić wrażenie naszym stylem. Nic z tego nie było zaplanowane; po prostu rzuciliśmy i przeskalowaliśmy wygląd, z którym się urodziliśmy”.

W marcu 1963 Estelle Bennett zdołała zorganizować przesłuchanie do Phila Spectora, znanego ze swojego masywnego stylu dęciaków i perkusji, nazywanego The Wall of Sound. Zostały podpisane z Phillies Records w 1963 roku. Po podpisaniu śpiewali jako podkład do innych aktów, dopóki Spector nie zdobył zbiorowej płyty być moim dzieckiem i Kochanie kocham cię.

Od lewej Spector, Steve Van Zandt, Ben E King i Mike Stoller uczestniczą w premierze Piece of My Heart: The Burt Burns Story w Pershing Square Signature Center, 21 lipca 2014 r. w Nowym Jorku. (Ben Gap/Getty Images)

Pierwszy album grupy, Świetna prezentacja runts z udziałem VeronikiZostał wydany w 1964 roku. Pięć z dwunastu utworów trafiło na amerykańskie listy przebojów Billboard.

„Nic nie ekscytuje mnie bardziej niż samo bycie na scenie, zabawa, flirtowanie i mruganie do facetów i tym podobne rzeczy” – powiedziała magazynowi People w 2017 roku. „Świetnie się bawiłem. To najlepsze uczucie, kiedy wychodzę i mówią: „Panie i panowie” – moje serce zatrzymało się na chwilę – „Ronnie Spector i Ronitz!”. Potem wychodzę, a publiczność reaguje w ten sposób reagują i mogę śpiewać w nieskończoność”.

Po tournée po Niemczech w 1967 r. rodzina Roentsów rozpadła się. Spector poślubił Ronnie w 1968 roku, a następnie powiedział, że trzymał ją w ich rezydencji w Beverly Hills. Jej biografia w 1990 roku Bądź moim dzieckiem: jak przeżyłem tusz do rzęs, minispódniczki i szaleństwo Opowiada żałosną historię nadużyć. Para rozstała się w 1974 roku, Phil Spector został uwięziony w 2009 roku za zabójstwo aktorki Lany Clarkson i zmarł w 2020 roku.

Zastąp typ efektu

Wpływ Ronniego Spectora był szeroko odczuwalny. Brian Wilson miał na jego punkcie obsesję być moim dzieckiem Ze scenariuszem Billy’ego Joela Pożegnaj się z Hollywood Na cześć Spectora. Amy Winehouse często wymieniała Spectora jako fetysz.

Użyj Martina Scorsese być moim dzieckiem Aby otworzyć swój film w 1973 r. mam na myśli ulice Piosenka pojawia się w sekwencji tytułowej brudny taniec I środki końcowe na dziecko jego matki. Pojawił się również w telewizji w światło księżyca i lata cudów.

Kiedy Ronettes zostały wprowadzone do Rock and Roll Hall of Fame, Keith Richards z Rolling Stones wspominał otwarcie trio w Anglii w połowie lat 60-tych. „Potrafią śpiewać całą swoją drogę przez ścianę dźwięku” – powiedział Richards. „Niczego nie potrzebowali. Dotknęli tam mojego serca, a potem nadal go dotykają”.

Rekruci Rock And Roll Hall of Fame, po lewej, Bennett, Spectre i Tally kłaniają się po występie na scenie podczas gali wprowadzającej w Waldorf-Astoria 12 marca 2007 roku w Nowym Jorku. (Scott Grace/Getty Images)

Po rozwiązaniu Al Ronitz Spector kontynuował tournee i komponował muzykę, w tym Zabierz mnie dzisiaj do domu Z Eddiem Mooneyem, nagranie Joel Pożegnaj się z Hollywood Z zespołem E Street Band Bruce’a Springsteena, nagrywając EP z 1999 r. rozmawiam z tęczą, które obejmowało jej pierwsze w historii nagranie Nie martw się kochanieNapisane przez jej Briana Wilsona.

W 2006 roku wydała Ostatnia z gwiazd rockaJej debiutancki album od 20 lat zawierał The Racontor, Keith Richards, Patti Smith i Raveonettes. W 2010 roku wydała świąteczną EP-kę doo-wop zatytułowaną Najlepszy urodzinowy Ronnie Spector w historii A w 2016 roku został wydany angielskie serceJej covery piosenek pochodzą z Wielkiej Brytanii z lat 60-tych.

Została pozostawiona przez męża Jonathana Greenfielda i dwóch synów, Jasona i Austina.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top