Rolnicy z Ontario twierdzą, że kanadyjskie cła na nawozy karzą ich za wojnę z Rosją

Podczas gdy rząd federalny kontynuuje wysiłki zmierzające do ekonomicznego ukarania Rosji za inwazję na Ukrainę, grupy rolnicze Ontario i przedstawiciele kanadyjskiego sektora nawozów ostrzegają, że koszty ponoszą rolnicy i konsumenci.

W marcu minister finansów Chrystia Freeland i sekretarz handlu międzynarodowego Mary Ng ogłosili, że jest to odwet za nielegalną inwazję Rosji na Kanadę. Na prawie cały rosyjski import nakładała ogólną cło w wysokości 35 proc. W tym nawozy azotowe, na których rolnicy we wschodniej Kanadzie polegają w celu zwiększenia plonów.

Czas – zaledwie kilka tygodni od rozpoczęcia sezonu sadzenia – nie mógł być gorszy. Rolnicy często podejmują ryzykowne decyzje o tym, jakie rośliny zasadzić i zamawiają nasiona i nawóz z wielomiesięcznym wyprzedzeniem.

Rosja jest niezawodnym źródłem dostaw azotu. Przed nałożeniem ceł eksportował 660 000 ton nawozów azotowych rocznie do wschodniej Kanady – około 85 do 90 procent całkowitego zastosowanego nawozu.

„O jednej trzeciej [of the 2022 shipments] Nie zostały jeszcze dostarczone do Ontario, kiedy obowiązywała ta taryfa, a niektórym z tych statków powiedziano, że będą musiały zawrócić – powiedział Ryan Cozlag, dyrektor generalny Ontario Bean Growers, która reprezentuje prawie 1100 rolników. którzy uprawiają prawie 100 000 akrów suchych upraw, takich jak biała lub czarna fasola.

Ceny nawozów są głównym kosztem wejściowym do i tak już niskomarżowych operacji upraw pieniężnych. 35-procentowy wzrost tej taryfy – w połączeniu z już i tak zawyżonymi przez rolników rachunkami za energię i benzynę – wywiera dużą presję na wzrost cen towarów.

Dlatego Koeslag – wraz z Grain Farmers of Ontario, Ontario Canola Growers, Atlantic Grains Council, Les Producteurs de Grains du Quebec, inną grupą rolników ze wschodniej Kanady i przedstawicielami przemysłu nawozowego – po raz kolejny zaprosił rząd federalny do tego tygodnia, aby recenzja.

Dlaczego Kanada zmusza naszych rolników do płacenia za wojnę na Ukrainie?– Ryan Coslag, hodowca fasoli w Ontario

„Spójrz na to po raz drugi, ustal, czy był to wynik, który ostatecznie chcieli osiągnąć, wprowadzając tę ​​taryfę, a następnie porównaj to z tym, co postrzegamy jako problem inflacyjny w sklepie spożywczym” – powiedział Koeslag w rozmowie z CBC News.

„Potrzebujemy rekompensat dla rolników, którzy ucierpieli z powodu ceł, i chcemy bezpiecznych i niezawodnych dostaw nawozów, abyśmy mogli zakasać rękawy i pomóc światu w przezwyciężeniu tego kryzysu” – powiedział Brendan Byrne, prezes Ziarno. Rolnicy z Ontario, w komunikacie prasowym.

inne opcje?

Grupy twierdzą, że jeśli rząd nie dyskontuje kosztów taryfy, to powinien zainwestować w zwiększenie krajowej podaży nawozów, aby w 2023 r. rolnicy nie znaleźli się ponownie w takiej sytuacji.

Kanada ma zasoby gazu ziemnego, aby stać się samowystarczalnymi nawozami, jeśli rząd zainwestuje w krajową produkcję azotu, powiedział Koeslag.

Po spotkaniu federalnych, prowincjonalnych i terytorialnych ministrów rolnictwa w Saskatoon w piątek minister rolnictwa i żywności Marie-Claude Bebeau powiedziała, że ​​rząd inwestuje w przemysł nawozowy, finansując badania i innowacje oraz pomagając rolnikom znaleźć nowych dostawców.

Podczas gdy nowoczesne techniki rolnicze, takie jak rośliny okrywowe i płodozmian, mogą pomóc w zmniejszeniu zużycia nawozów w dużych ilościach, nie wszyscy rolnicy mogą liczyć na ani grosza, powiedział Koeslag. Naturalne źródła azotu, takie jak nawozy zwierzęce, są również celem polityki rządu federalnego dotyczącej zmian klimatycznych.

„Trudno być zielonym rolnikiem, kiedy pracuje się na minusie” – powiedział Quislag.

Gdy rolników nie stać na optymalny poziom nawozu, mogą zużywać mniej na swoich polach i poddać się niższym plonom.

Tymczasem rekordowe zbiory białek roślinnych i zbóż od kanadyjskich producentów mogą pomóc w rozwiązaniu problemów związanych z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego i łańcuchem dostaw spowodowanym utratą hektarów na Ukrainie i zakazami eksportu.

Sojusznicy G7 zostawili nawóz w spokoju

„Taryfy, odpowiedzi i kary są najskuteczniejsze, gdy możesz opracować polityki, które będą miały maksymalny wpływ na kontrahenta, o którego uwagę zwracasz, i wyrządzą jak najmniej szkody sobie”. Powiedział, że tydzień po inwazji na Rosję i dwa dni przed nałożeniem ceł zeszłej zimy. Już na tym wczesnym etapie ostrzegała, że ​​wojna może zaszkodzić kanadyjskiej gospodarce.

Cła na nawozy mogą sprawić, że kanadyjskie uprawy będą mniej konkurencyjne na światowym rynku w okresie względnego niedoboru, hamując wzrost gospodarczy.

OBEJRZYJ: Trudeau odpowiada na doniesienie o porozumieniu w sprawie uwolnienia ukraińskiego eksportu rolnego

Trudeau odpowiada na wiadomość o umowie między Ukrainą a Rosją w sprawie eksportu zboża

Premier Justin Trudeau powiedział, że Kanada będzie współpracować z międzynarodowymi odpowiednikami, aby bezpiecznie eksportować zboże z ukraińskich silosów, ale pozostaje sceptyczny co do wiarygodności Rosji w zakresie eksportu milionów ton zboża z zablokowanych portów Morza Czarnego.

Sojusznicy G7 nie brali za cel nawozów, co sprawia, że ​​wniosek o zwolnienie różni się od tych, które wiążą się z sankcjami ściśle koordynowanymi przez zachodnie demokracje.

„Stany Zjednoczone nie stosują ceł. Wielka Brytania i Francja nie stosują ceł. Dlaczego Kanada zmusza naszych rolników do płacenia za wojnę na Ukrainie… co również uważamy za niesprawiedliwe i nieuzasadnione”? – powiedział Koeslag.

Około 90 procent zbóż uprawianych w Ontario jest eksportowanych.

Podczas gdy prośba Niemiec do Kanady o złagodzenie sankcji, aby umożliwić ponowne zatwierdzenie turbiny gazowej rosyjskiego gazociągu Nord Stream 1 – kontrowersyjna decyzja, która teraz Temat nadchodzących przesłuchań parlamentarnych Podniesiony przez oficjalną opozycję – grupy rolnicze nie otrzymały jeszcze żadnej odpowiedzi na ich prośbę o odroczenie.

Ministrowie rolnictwa ogłosili w piątek poprawę w programach dopłat i pożyczek dla rolników, ale Bibio nie odpowiedziało nic na konkretne pytania dotyczące taryfy.

„Istnieje rodzaj podwójnego standardu, jeśli chodzi o to, jak traktujemy duże firmy w porównaniu z drobnymi rolnikami” – powiedział Koslag.

„Wiem, że odesłano wiadomości… Gdy usuniesz cło dla jednej branży, będziesz musiał usunąć ją dla wszystkich, w co nie wierzę. Myślę, że jesteśmy mądrzejsi niż to. Jesteśmy mądrzejsi niż to. opinia publiczna rozumie sytuację bardziej niż to.” .

READ  Sceny zagłady pojawiają się z ukraińskiej wsi wyzwolonej spod okupacji rosyjskiej

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top