Rolls-Royce Electric Plane: firma twierdzi, że opracowała najszybszy na świecie całkowicie elektryczny samolot

Londyn (CNN) – Brytyjski producent silników lotniczych Rolls-Royce Mówi, że rozwinął się „najszybciej na świecie cała energia elektryczna samolotów”, zgodnie z oświadczeniem spółki.

Samolot – nazwany „Duchem Innowacji” – osiągnął w locie prędkość maksymalną 387,4 mil na godzinę (623 km/h), co według Rolls-Royce’a czyni go „najszybszym całkowicie elektrycznym pojazdem na świecie”.

Rolls-Royce powiedział w Komunikat prasowy Spirit of Innovation ustanowił w sumie trzy rekordy świata, w tym 16 listopada, osiągając 345,4 mil na godzinę z prędkością 1,86 mil na godzinę. Firma poinformowała również, że samochód osiągnął najszybszy czas pokonywania 3000 metrów w ciągu jednej minuty przy czasie 202 sekund.
Samolot przeleciał 300 mil na godzinę przez 9,32 mil w Wiltshire w Wielkiej Brytanii Ministerstwo ObronyW oświadczeniu stwierdzono, że miejsce testowania samolotów wojskowych było o 182 mile na godzinę szybsze niż poprzedni rekord.
Zmontowany w ramach projektu Aeronautical Accelerator Electrification (ACCEL) i sfinansowany przez Instytut Technologii Lotniczych (ATI) oraz brytyjski Departament Biznesu, Energii, Strategii Przemysłowej i Innowacji, samolot ma moc 400 kW. wytwarzanie energii elektrycznej,.

Według Rolls-Royce’a samolot wykorzystuje 400-kilowatowy elektryczny układ napędowy i najbardziej energochłonny akumulator napędowy, jaki kiedykolwiek stworzono w kosmosie.

Jane Stockdale / Rolls Royce

Według Rolls-Royce’a wykorzystuje również najbardziej energochłonny akumulator napędowy, jaki kiedykolwiek stworzono w lotnictwie.

Osiągając prędkość maksymalną, pilot testowy i dyrektor operacyjny Rolls-Royce Flight Operations Phil O’Dell powiedział: „To najważniejszy punkt mojej kariery i niesamowite osiągnięcie dla całego zespołu”.

„Ustanowienie światowego rekordu prędkości z napędem elektrycznym jest niesamowitym osiągnięciem dla zespołu ACCEL i Rolls-Royce” – powiedział dyrektor generalny firmy Warren East.

„Po świecie skupionym na potrzebie pracy w COP26To kolejny kamień milowy, który pomoże urzeczywistnić Airplane Zero i wesprze nasze ambicje osiągnięcia przełomu technologicznego, którego społeczeństwo potrzebuje do dekarbonizacji transportu drogą powietrzną, lądową i morską.

Brytyjski sekretarz ds. biznesu Kwasi Quarting powiedział, że samolot „zademonstruje potencjał lotu elektrycznego i pomoże odblokować technologie, które mogą uczynić go częścią codziennego życia”.

„Rząd z dumą wspiera takie projekty, aby skorzystać z prywatnych inwestycji niezbędnych do odblokowania czystszych, bardziej ekologicznych samolotów, które pozwolą ludziom latać tak jak teraz, ale w sposób zmniejszający emisje” – dodał Quarting.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top