Roger Waters z Pink Floyd odwołuje Polskę w sprawie wojny z Ukrainą – National

Różowy Floyd Współzałożyciel wody Roger Jego daty koncertów były Polska Anulowany pośród wściekłości z powodu jego postawy Rosji wojna przeciwko UkrainaWedług polskich mediów i doniesień artystów.

Urzędnik w Darren Arena w Krakowie, gdzie Waters miał zagrać dwa koncerty w kwietniu 2023 r., powiedział, że Waters odwołała koncerty za pośrednictwem swojego menedżera „bez podania przyczyny” – czytamy w oświadczeniu szeroko rozpowszechnionym przez polskie media – ale Waters mówi, że zespół nie odwołał żadnych koncertów.

Czytaj więcej:

Protestujący strzelają do martwego rosyjskiego oficera inwazyjnego przygotowującego pobór do wojny na Ukrainie

Na początku tego miesiąca Waters napisała publiczny list do pierwszej damy Ukrainy Oleny Zełeńskiej, w którym wezwała do pokoju między Ukrainą a Rosją i oskarżyła „skrajnych nacjonalistów” na Ukrainie za „wprowadzenie państwa na ścieżkę tej katastrofalnej wojny”. ”.

Historia jest kontynuowana poniżej ad

Krytykował także Zachód za dostarczanie broni na Ukrainę, szczególnie obwiniając Waszyngton.

List Watersa nie odnosił się do roli Rosji w wojnie, co skłoniło Zełenską do odpowiedzi na Twitterze: „Roger Waters, lepiej poproś prezydenta (Rosji) o pokój. Nie Ukrainę”.

Komentarze Watersa na temat wojny rozzłościły radnych miejskich w Krakowie, gdzie poparcie dla sprawy ukraińskiej pozostaje silne. Oczekuje się, że w przyszłym tygodniu zagłosują nad propozycją nazwania Watersa persona non grata, wyrażając „oburzenie” postawą muzyka wobec wojny na Ukrainie.

„Biorąc pod uwagę zbrodniczą agresję Rosji na Ukrainę i rosnącą liczbę zbrodni wojennych popełnianych przez rosyjskich żołnierzy, (radni) wyrażają oburzenie na tezę i oświadczenia Rogera Watersa dotyczące rosyjskiej inwazji na Ukrainę” – czytamy w rezolucji. BBC.

Historia jest kontynuowana poniżej ad

W poście na Facebooku „Hej! Łukasz Wantuch! „Zostawcie dzieci w spokoju!” Waters powiedział, że doniesienia mediów o odwołanych koncertach w Polsce są nieprawdziwe i skrytykował głosowanie w sprawie ogłoszenia radnego miasta Krakowa niewykonawczym w mieście.

„Łukasz Wantuch zagroził, że zorganizuje spotkanie, prosząc Izbę o ogłoszenie mnie „persona non grata” z powodu moich publicznych wysiłków, aby zachęcić wszystkich zaangażowanych w katastrofalną wojnę na Ukrainie, w szczególności rządy Stanów Zjednoczonych i Rosji, do pracy na rzecz negocjacje. Pokój” – napisał Waters w poście. Facebook.

Czytaj więcej:

Jak zobaczyć Jowisza, który zbliża się do Ziemi za 59 lat?

„Łukasz Wantuch nie wie nic o mojej życiowej historii pracy, na własny koszt, w służbie praw człowieka” – dodał Waters. „Jeśli pan Łukasz VanDuch osiągnie swój cel i moje najbliższe koncerty w Krakowie zostaną odwołane, będzie to dla mnie smutna strata, ponieważ nie mogę się doczekać dzielenia się moim przesłaniem miłości z Polakami.”

Historia jest kontynuowana poniżej ad

Później opublikowane przez Waters List otwarty do prezydenta Rosji Władimira Putina Opowiedział się w nim za „zawieszeniem broni i dyplomatycznym rozwiązaniem, które odpowiada na potrzeby bezpieczeństwa zarówno Ukrainy, jak i Federacji Rosyjskiej”. Skrytykował rosyjską inwazję na Ukrainę, mówiąc, że była to „brutalna wojna agresywna, sprowokowana lub nie”.

Aby wynegocjować pokój, powiedział Waters, Rosja musiałaby zgodzić się na „całkowicie wiążące porozumienie, aby nikogo więcej nie najeżdżać”.

„Wiem, wiem, że USA i NATO najeżdżają inne suwerenne narody z oka lub za kilka baryłek ropy, ale to nie znaczy, że musisz” – napisał artysta.

– Z plikami z Associated Press

© 2022 Global News, Chorus Entertainment Inc.

READ  Ankieta IPRS dla Onetu: Piece oddala się od rywali

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top