Rivian zebrała 12 miliardów dolarów podczas jednej z najważniejszych IPO w 2021 r. – TechCrunch

Rivski przemysł samochodów elektrycznych Wycenił swoją początkową ofertę publiczną na 78 dolarów za akcję, co spowodowało, że znacznie przekroczył swoją docelową cenę akcji, ponieważ inwestorzy rozpoczęli najbardziej oczekiwaną ofertę publiczną tego roku.

Aktualizacja: Historia została zaktualizowana, aby odzwierciedlić numery rejestracyjne.

Firma zaoferowała 153 miliony akcji zwykłych po 78 USD za akcję, zgodnie z wnioskiem regulacyjnym, który był Opublikowano późnym piątkowym wieczorem. Rivian dał również ubezpieczycielom opcję zakupu kolejnych 22,95 mln akcji, liczbę wyższą niż wcześniej oczekiwano.

Oczekuje się, że całkowite wpływy z oferty wyniosą około 11,9 miliarda dolarów, przed obliczeniem prowizji, rabatów i innych wydatków. Kwota ta nie obejmuje również możliwości wykupu przez ubezpieczycieli dodatkowych akcji. Gdyby ubezpieczyciele skorzystali z tych opcji, Rivian pozyskałby łącznie 13,8 miliarda dolarów.

W pełnym zakresie oznacza to wycenę Rivian na ponad 77 miliardów dolarów.

Firma, która jest wspierana przez Amazon, powiedziała w oświadczeniu na początku tego miesiąca, że ​​planuje zaoferować 135 milionów akcji w cenie od 57 do 62 USD. Ubezpieczyciele mieli również możliwość zakupu do 20,25 mln dodatkowych akcji. Następnie podniósł przedział do 72–74 USD ze względu na zainteresowanie inwestorów firmą.

1 października Rivian awansowała, by zostać publiczna spółka akcyjna w Stanach Zjednoczonych. Dokument S-1 nie ujawniał wówczas docelowej ceny akcji. Zmieniony dokument złożony w poniedziałek dostarczył nowych informacji, które obejmowały zainteresowanie częstego sponsora Amazon i nowicjusza Blackstone w Rivian.

Amazon, fundusze i konta, którym doradza T. Soros Fund Management LLC, wyraził zainteresowanie zakupem akcji zwykłych klasy A o wartości do 5 miliardów dolarów.

Niedawny raport Amazona pokazuje, że gigant e-commerce posiada już ponad 20% udziałów w Rivian.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top