Rivian nadal utrzymuje partnerstwo z Amazonem pomimo nowej umowy ze Stellantis

Zaktualizowano 16:29 czasu wschodniego o oświadczenie Rivian.

Rivian nadal ściśle współpracuje z Amazonem, co potwierdzili w dzisiejszych uwagach rzecznicy giganta e-commerce i startupu EV. Amazon podpisał nową umowę ze Stellantis na oprogramowanie do deski rozdzielczej w samochodzie. Akcje Rivian spadły w wiadomościach o ponad 10%.

„Amazon i Stellantis NV, wiodący globalny producent samochodów i dostawca usług transportowych, ogłosiły dzisiaj serię globalnych, wieloletnich umów, które zmienią sposób korzystania z samochodów milionów klientów Stellantis i przyspieszą przejście branży mobilnej na zrównoważone oprogramowanie – powiedział producent samochodów. Stellantis i Amazon będą rozpowszechniać wiedzę specjalistyczną w zakresie technologii i oprogramowania firmy Amazon w ramach Fundacji Stellantis, w tym opracowywać pojazdy, budować połączone doświadczenia w pojazdach oraz szkolić nową generację inżynierów oprogramowania motoryzacyjnego”.

Partnerstwo ma miejsce zaledwie dwa miesiące po IPO Rivian, co spowodowało gwałtowny wzrost wartości akcji i wyceny spółki. Jednak akcje nie zareagowały dobrze na wiadomości o partnerstwie Amazon-Stellantis. W chwili pisania tego tekstu Rivian (Nasdaq: Rev) o 11,22 proc.

Amazon potwierdził, że partnerstwo ze Stellantis jest uzupełnieniem współpracy Rivii. „Zawsze wiedzieliśmy, że nasze ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju dla operacji ostatniej mili będą wymagać wielu dostawców elektrycznych samochodów dostawczych”, oświadczenie wysłane przez Amazon do CNBC Powiedział. „Jesteśmy podekscytowani naszą relacją z Rivian, a to nie zmienia niczego w naszej inwestycji, naszej współpracy ani skali i czasie realizacji zamówienia”.

Rzecznicy Rivii powiedzieli moje sekrety:

„To dobra wiadomość dla branży, Rivian i Amazona. Duże floty skoncentrowane na energii elektrycznej i neutralności węglowej są korzystne dla misji obu firm. Skala Amazon jest bezprecedensowa na całym świecie i oczekujemy, że będą one kupować pojazdy od wielu dostawców – nasze partnerstwo z nimi jest zdrowe, kwitnie i rozwija się.”

Współpraca Rivian z Amazonem sięga 2019 roku, kiedy to firma z siedzibą w Seattle poszukiwała 100 000 elektrycznych samochodów dostawczych Z normalnego rozruchu EV z siedzibą w Illinois. Od czasu partnerstwa Amazon przetestował ciężarówki dostawcze Rivian w kilku lokalizacjach, w tym w San Francisco i Los Angeles.

Elektryczny wózek dostawczy Rivian firmy Amazon rozpoczyna dostawy w San Francisco w miarę kontynuowania testów

Amazon również ujawnił Ogromny udział własnościowy w Rivian w zgłoszeniu do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd pod koniec 2021 r.” „Na dzień 31 grudnia 2020 r. i 30 września 2021 r. inwestycje kapitałowe nie są rozliczane metodą praw własności i bez łatwej do zidentyfikowania wartości godziwej, w tym akcji uprzywilejowanych Rivian Automotive, Inc., która reprezentuje udział własnościowy w wysokości około 20%, o wartości księgowej 2,7 miliarda USD i 3,8 miliarda USD i jest wykazywana w naszych skonsolidowanych bilansach w pozycji „Inne aktywa” z korektami ujmowanymi w pozycji „Inne przychody (koszty), netto” w naszych skonsolidowanych sprawozdaniach z działalności Amazon zapisał w swoim pliku 10-Q. Rivian wspomniała również w oświadczeniu z połowy 2021 r., że Amazon zainwestował w producenta samochodów ponad 1,3 miliarda dolarów i posiada około 150 milionów akcji.

READ  W jaki sposób ogólnoświatowa sieć oszustw związanych z subskrypcją została prześledzona do Montrealu?

Ujawnienie: Joey Klenders nie jest udziałowcem RIVN US Dollars.

Bardzo chciałbym usłyszeć od ciebie! Jeśli masz jakieś uwagi, wątpliwości lub pytania, napisz do mnie [email protected]. Możesz również skontaktować się ze mną na Twitterze Umieść tweeta, a jeśli masz wskazówki dotyczące nowości, możesz wysłać do nas e-mail na [email protected].

Rivian nadal utrzymuje partnerstwo z Amazonem pomimo nowej umowy ze Stellantis


Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top