Revlon wnosi o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11

Daniel Acker | Bloomberg | Obrazy Getty

kosmetyczny gigant Revlon Firma złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie Rozdziału 11 w środę wieczorem, ponieważ zmagała się z ciężarem obciążonego długu i niespokojnym łańcuchem dostaw.

Firma poinformowała, że ​​spodziewa się otrzymać 575 milionów dolarów finansowania dłużników z istniejącej bazy pożyczkowej, co pomoże we wspieraniu jej codziennych operacji.

Debra Perlman, prezes i dyrektor generalny Revlon, powiedziała w komunikacie prasowym wydanym w czwartek rano, że depozyt „pozwoli firmie Revlon oferować naszym klientom wyróżniające się produkty, które oferujemy od dziesięcioleci, zapewniając jednocześnie wyraźniejszą ścieżkę dla naszego przyszłego wzrostu”.

„Nasza trudna struktura kapitałowa ograniczyła naszą zdolność do radzenia sobie z kwestiami makroekonomicznymi w celu zaspokojenia tego zapotrzebowania” – dodał Perelman.

Zgłoszenie upadłości firmy Revlon wykazało, że firma nie jest obecnie w stanie zaspokoić w odpowiednim czasie prawie jednej trzeciej zapotrzebowania klientów na swoje produkty, ze względu na niemożność uzyskania „odpowiednich i regularnych dostaw surowców”. Dodała, że ​​wysyłka komponentów z Chin do Stanów Zjednoczonych zajmuje od ośmiu do dwunastu tygodni i kosztuje cztery razy więcej niż ceny z 2019 roku.

Revlon jest pierwszą dużą firmą skierowaną do konsumentów, która złożyła wniosek o ochronę upadłościową po wieloletniej przerwie z powodu niepokoju w sektorze detalicznym. Ponad trzydziestu detalistów złożyło wniosek o upadłość w 2020 rokuosiągając najwyższy poziom od 11 lat, co zdaniem ekspertów było powszechnym, wywołanym pandemią ciągiem działań restrukturyzacyjnych.

Do 31 maja S&P Global Market Intelligence wykrył 143 bankructwa we wszystkich branżach, jak dotąd w tym roku, najwolniej od co najmniej 2010 roku. S&P prześledził tylko trzy wnioski o upadłość detaliczną w tym samym okresie, najmniej od co najmniej 12 lat, powiedział.

Teraz, gdy inflacja się nagrzewa, stopy procentowe rosną, a konsumenci zaczynają ciągnąć wydatki na artykuły uznaniowe, eksperci przewidują, że coraz więcej firm detalicznych znajdzie się pod presją restrukturyzacji. Zwłaszcza, że ​​wiele z tych firm boryka się z ciągłymi wyzwaniami łańcucha dostaw, które pozostawiły im wadliwe zapasy.

READ  Sprzedaż i ceny nieruchomości w Kanadzie spadają, a eksperci ostrzegają, że dopiero się rozkręcają

Producent lakierów do paznokci i szminek, prowadzony przez miliardera Rona Perlmana, MacAndrews & Forbes, wymienił aktywa i pasywa od 1 miliarda do 10 miliardów dolarów, zgodnie z amerykańskim sądem upadłościowym złożonym w Southern District of New York.

Zgłoszenia papierów wartościowych wykazały, że Revlon miał dług długoterminowy w wysokości 3,31 miliarda dolarów na dzień 31 marca. Wartość rynkowa firmy osiągnęła prawie 123 miliony dolarów na koniec handlu w środę. Obrót akcjami Revlonu został zawieszony na czwartkowej sesji giełdowej.

Pod koniec 2020 roku, gdy konsumenci tkwiący w domu drastycznie ograniczyli wydatki na artykuły kosmetyczne, Revlon Trudno uniknąć bankructwa Kiedy wystarczająca liczba obligatariuszy uczestniczyła w programie restrukturyzacji zadłużenia. Firma ostrzegła na początku listopada tego roku, że być może będzie musiała wystąpić o ochronę na podstawie rozdziału 11.

Jego sprzedaż na poziomie około 1,9 miliarda dolarów w 2020 r. spadła o 21% w porównaniu z poziomem z 2019 r. Chociaż biznes odbił się w 2021 r., przychody Revlonu pozostają poniżej poziomów sprzed pandemii.

Startupy, w tym Glossier, Kylie Jenner’s Kylie Cosmetics i Rihanna’s Fenty Beauty, również rzuciły wyzwanie Revlonowi, rywalizując o dolary młodszych konsumentów.

MacAndrews & Forbes należący do Perelmana nabył Revlon w ramach wrogiego przejęcia za 1,8 miliarda dolarów w 1985 roku. Wszedł na giełdę 11 lat później.

Firma rozwijała się przez lata dzięki przejęciom, w tym kotiePraca Cutexa i Elizabeth Arden. Oprócz sztandaru makijażu o tej samej nazwie, jej portfolio obejmuje również zapachy Almay, American Crew i Britney Spears.

PJT Partners pełni funkcję doradcy finansowego Revlon, a Alvarez & Marsal jest doradcą restrukturyzacyjnym.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top