Restauracje i bary przygotowują się do podniesienia płacy minimalnej o 19 proc.

Zbliżająca się podwyżka płacy minimalnej w Ontario pomoże pracownikom o niskich dochodach, ponieważ inflacja podniesie koszty, ale także mocno uderza w sektor restauracyjny w trudnych czasach, mówią specjaliści z branży.

Treść artykułu

Zbliżająca się podwyżka płacy minimalnej w Ontario pomoże pracownikom o niskich dochodach, ponieważ inflacja podniesie koszty, ale także mocno uderza w sektor restauracyjny w trudnych czasach, mówią specjaliści z branży.

Reklamy

Treść artykułu

1 stycznia płaca minimalna wzrośnie do 15 dolarów za godzinę, z 14,35 dolarów, które zarabiała większość pracowników.

Ale sektor restauracyjny odnotuje jeszcze większy wzrost, ponieważ zarobki wielu osób, które obecnie zarabiają 12,55 USD na godzinę, wzrosną do 15 USD, co stanowi wzrost o ponad 19 procent. To ogromny skok w czasach, gdy restauracje są ograniczone w 50 procentach ze względu na wariant Omicron COVID-19.

„Trudno to znieść. Odnotowują ogromny wzrost w czasie, gdy inne koszty idą w górę, a my wykorzystujemy 50 procent ich przepustowości. Dużo się dzieje w barach i restauracjach” – powiedział James Rilett, wiceprezes Restauracji Kanada.

„Wiele restauracji próbuje znaleźć sposoby na zarabianie pieniędzy, ale Omicron utrudnia to”.

Rillet uważa, że ​​skutki te doprowadzą do wzrostu cen menu w 2022 r., które według niego wyniosą około ośmiu procent, a wiele restauracji może zostać tymczasowo zamkniętych przy chłodnej, lekkiej pogodzie po miesiącach świątecznych.

Reklamy

Treść artykułu

„Myślę, że zobaczysz, jak niektóre firmy odetchną i tymczasowo się zamkną”.

Jednak wzrost płacy minimalnej jest potrzebny, aby nadążyć za inflacją, powiedział Jerry Dias, krajowy prezes Unifor, największej kanadyjskiej federacji sektora prywatnego. Dodał, że pracownicy usług w handlu detalicznym, sklepach spożywczych i restauracjach narażają zdrowie idąc do pracy podczas pandemii.

„To ogromne i od dawna spóźnione. W ogóle nie nastąpiła podwyżka płac, ponieważ małe firmy nie narzekały. Od dawna mówimy o płacy wystarczającej na życie” – powiedział Dias.

Powiedział, że uważa, że ​​wpływ na sektor restauracyjny może być wyolbrzymiony, ponieważ wielu z nich podnosi teraz płace, aby przyciągnąć pracowników, biorąc pod uwagę braki kadrowe w sektorze usług.

Reklamy

Treść artykułu

Ci ludzie będą wydawać pieniądze na towary, a to pobudzi gospodarkę.

Dias powiedział, że warto zauważyć, że wielu pracowników handlu detalicznego, młodych pracowników i kobiet, również ma niskie zarobki.

„Niektórzy płacą (15 USD za godzinę), aby przyciągnąć pracowników. Pracownicy mają już dość. COVID zmienił sposób, w jaki patrzą na rzeczy. Nie będą już wykonywać trzech prac z płacą minimalną. Są bardziej selektywni. „

W Ontario jest 750 000 pracowników, którzy zarabiają minimalną płacę.

Dawghouse na Wilkins Street ma nowych właścicieli, którzy w trudnym czasie postrzegają wzrost płac jako dodatkowy wydatek.

„Istnieje zaniepokojenie, ponieważ mamy 50 procent (wydajności)” – powiedział. Chuck Thompson, partner w barze.

Co gorsza, poprzeczka nie zasługuje na wsparcie rządu, ponieważ wszelkie wsparcie jest uzależnione od zeszłorocznej sprzedaży, ale jako nowi właściciele nie można jej wezwać.

Reklamy

Treść artykułu

„Nasza zdolność wynosi 50 procent, ale nadal zarabiają przyzwoite pieniądze, aby zarabiać pieniądze wolne od podatku” Thomson Powiedział, że kelnerzy i kelnerzy otrzymują napiwki.

„To idzie prosto do ich kieszeni i zarabiają od 10 do 20 procent na rachunku. Ale większość klientów nie wie, że to idzie w górę i nie wiedzą, że otrzymują płacę minimalną.”

READ  Ceny złota ustabilizowały się, a budownictwo mieszkaniowe w USA spadło w kwietniu o 9,5%

Jeśli chodzi o to, jak małe firmy poradzą sobie z rosnącymi kosztami, Relette pochwalił rząd federalny za ciągłe wspieranie sektora, mówiąc, że utrzymuje otwarte restauracje, które w przeciwnym razie zostałyby zamknięte.

Teraz, w obliczu Omicron, Ottawa zobowiązała się zapewnić 75 procent dotacji na płace i czynsze firmom, które wykazują 25-procentowy spadek sprzedaży.

„To bardzo pomaga”, powiedział Rilett.

Kanadyjska inflacja surowców w tym roku wynosi 4,4 procent, co stanowi znaczny wzrost w stosunku do zwykłej średniej rocznej wynoszącej 1,4 procent.

Reklamy

Treść artykułu

Mike Moffat, ekonomista z Western University, powiedział, że popiera podwyżkę płac, aby pomóc pracownikom nadążyć za rosnącymi cenami.

Pomoże pracownikom o niskich dochodach nadążyć za kosztami utrzymania. „Płace dla wielu poziomów dochodów rosną, a to pomoże im nadążyć” – powiedział adiunkt w Ivy School of Business.

Moffat dodał, że ograniczenia COVID i Omicron są tymczasowe, a te zmiany płac są konieczne, aby pomóc pracownikom w dłuższej perspektywie.

„Wiem, że sektor cierpi z powodu znalezienia pracowników, a wzrost płacy minimalnej może pomóc” – powiedział.

Sylvain Charlebois zauważył, że Ontario jest pierwszą prowincją, w której pensje dla osób uzależnionych od napiwków, takich jak obsługa kelnerska i barmani, zostały podniesione do ogólnej płacy minimalnej. i Starszy Dyrektor Laboratorium Analizy Żywności Rolnej na Uniwersytecie Dalhousie.

Reklamy

Treść artykułu

„To ciekawa decyzja i pierwsza w Kanadzie, ale dla sektora gastronomicznego obawiam się, że to ogromny skok” – powiedział.

W całym kraju obserwujemy wzrost wynagrodzeń. Nie jestem przeciwny wzrostowi sektora, ale czy to nastąpi z czasem? „

Charlebois powiedział, że przewiduje czas, w którym restauracje mogą działać jak linie lotnicze, świadcząc usługi tylko wtedy, gdy mają zapewnioną prawie pełną obsługę.

READ  Akcje szybują w górę, S&P 500 i Nasdaq osiągają nowe maksima

„Rzadko zdarza się siedzieć w samolocie, który jest w połowie pełny” – powiedział.

„(Przepisy rządowe) zmniejszyły biznes o połowę i zwiększyły koszty pracy. To dużo. To się nie dzieje na czas.”


Płaca minimalna w Ontario

  • wzrośnie 1 stycznia
  • Ogólna płaca minimalna wynosi 15 USD za godzinę z 14,35 USD.
  • Znosi się specjalną stawkę płacy minimalnej za serwowanie napojów alkoholowych.
  • Bar, pracownicy restauracji otrzymają 19,5 procent podwyżki do 15 dolarów za godzinę z 12,55 dolarów.
  • Wynagrodzenie dla uczniów poniżej 18. roku życia, którzy pracują 28 godzin tygodniowo lub mniej w czasie zajęć szkolnych lub pracują podczas wakacji szkolnych lub wakacji letnich, wzrośnie do 14,10 USD za godzinę z 13,50 USD.

[email protected]

Twitter.com/NormatLFPress

Reklamy

    Reklamy

uwagi

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania aktywnego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w Witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja obserwowanego wątku komentarzy lub jeśli jest to użytkownik, którego obserwujesz. odwiedziliśmy Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat ustawiania pliku E-mail ustawienia.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top