Republikański sekretarz stanu Alabamy wylewa zimną wodę na zarzuty oszusta wyborczego MyPillow

Sekretarz stanu Alabamy powiedział, że w wynikach wyborów prezydenckich w 2020 roku w jego stanie było „zero” zmienionych głosów. To ostra nagana wobec niedawnych twierdzeń prezesa MyPillow i zwolennika Trumpa, Mike’a Lindella, że ​​hakerzy mogli „odwrócić” 100 000 głosów w stanie za pomocą Bluetooth.

„Tak się nie stało” – powiedział sekretarz stanu John Merrill, republikanin. niezależny Środa. “Wiem, że nie było żadnych niespójności, żadnych nieprawidłowości ani żadnych dochodzeń, które doprowadziłyby do naruszenia któregokolwiek z naszych systemów, co doprowadziłoby do manipulowania liczbami w naszym systemie. Jestem tego pewien.”

W niedzielę Lendl, kluczowy sojusznik Trumpa i jeden z najgłośniejszych zwolenników bezpodstawnych spisków wyborczych w kraju, opublikował wideo chwalące Alabamę jako „wzór do naśladowania” w bezpieczeństwie wyborów, ale mimo to twierdził, że jej systemy „hakowały…”. tak jak w każdym innym stanie”.

„Pozornie nie widać, gdzie to się dzieje” – powiedział Lindell w filmie – „Gwarantuję, że musieli zrobić w Alabamie źli ludzie… zagłębić się w studnię. Tak głęboko w studni, jak zrobili zwroty akcji.

W zeszłym tygodniu Lindell odwiedził czołowych urzędników stanu Alabama, w tym gubernatora Kay Ivey i sekretarza Merrilla, mówiąc, że ma nadzieję „przetestować” stanowy rejestr wyborców.

„Dotknęło to każde hrabstwo w Alabamie, wpłynęło na każdy hrabstwo w kraju” – powiedział Lindell. niezależny w wywiadzie.

Twierdził, że w każdym województwie w kraju odsetek wyborców w określonych grupach wiekowych odpowiada ich udziałowi w populacji w spisie z 2010 r., który jego zdaniem dowodzi, że doszło do jakiegoś oszustwa, jego zdaniem najprawdopodobniej z rąk rządu. Chiński rząd. .

Lindell powiedział, że jego zespół zbadał dostrzeżone nieprawidłowości w agregatach w 22 stanach i zatwierdził je za pomocą płótna od drzwi do drzwi, chociaż nie wykonał takiej pracy na terenie Alabamy. „Nie chodzi o Donalda Trumpa czy Joe Bidena, chodzi o utratę naszego kraju” – dodał. Lindell planuje zgłosić się do biura Sekretarza Stanu w przyszłym tygodniu. Według naczelnego urzędnika wyborczego stanu Alabama, konstrukcja stanowej maszyny do głosowania nie pozwala nawet na manipulację cyfrową. Jedyną częścią procesu wykorzystującą Bluetooth jest system sprawdzania wyborców w ich lokalu wyborczym przed głosowaniem, a nazwiska nie mogą być dodawane ani odejmowane na liście.

READ  Eksperci ostrzegają przed wybuchem COVID-19 w Indonezji: „Będzie bardzo źle” Wiadomości o pandemii koronawirusa

„Myślę, że jeśli ktoś stawia zarzuty i nie ma dowodów na potwierdzenie swojej pozycji, zawsze dobrze jest porozmawiać z tą osobą i upewnić się, że zrobisz wszystko, co w twojej mocy, aby zapoznać ją z faktami” – pan Merrill dodany. Powiedział, że z przyjemnością zapoznałby się z wszelkimi materiałami przesłanymi mu przez dyrektora generalnego MyPillow, ale nalegał, że nie widzi niczego, co potwierdzałoby zarzuty o oszustwo wyborcze w Alabamie.

Zwolennicy MAGA zakwestionowali wyniki wyborów w całym kraju – wiele sądów i opowieści uznało, że wszystkie ich zarzuty dotyczące wpływowych oszustw wyborczych są fałszywe – ale jak dotąd nie szukali miejsc, w których Donald Trump zdecydowanie wygrał, jak Alabama w 2020 roku. były prezydent odzyskał państwo z Ponad 26 procent robi postępy Joe Biden, gdzie otrzymał ponad 500 000 głosów więcej niż jego konkurent.

Co więcej, była to Alabama Pionierski rodzaj restrykcyjnych zasad głosowania Partia Republikańska lobbowała w całym kraju w ostatnich latach, po upadku kluczowych części ustawy o prawach głosu.

To i tak nie powstrzymało pana Lindella przed posuwaniem się naprzód.

Kontrowersyjny prezes stoi przed Pozew o zniesławienie w wysokości 1,3 miliarda dolarów od Dominion Voting Systems Ze względu na często bezpodstawne komentarze na temat roli firmy w wyborach, pozwał do sądu, twierdząc, że naruszają one przepisy dotyczące wymuszeń. (niezależny Analityka Odkryłem, że machiny Dominium nie odwracały głosów ani nie przyczyniały się do oszukańczych procesów wyborczych).

W sierpniu Lendl, który nie ma doświadczenia w cyberbezpieczeństwie, zorganizował webinarium na temat wyborów 2020 i twierdził Bez weryfikowalnych dowodów Że Chiny popełniły oszustwo wyborcze.

Kopie powszechnie używanych programów wyborczych Dominion Voting Systems Dostał się do publiczności Według ekspertów z tego wydarzenia potencjalnie zagraża to systemom głosowania używanym w prawie 30 stanach.

READ  Przeciwnicy izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu ogłaszają porozumienie koalicyjne

„To zmienia zasady gry, ponieważ środowisko, o którym rozmawialiśmy, stało się rzeczywistością” – powiedział agencji Associated Press Matt Masterson, były główny urzędnik ds. bezpieczeństwa wyborczego w administracji Trumpa. “Urzędnicy wyborczy powiedzieli nam w zasadzie, że powinieneś założyć, że ta informacja już istnieje. Teraz wiemy, że tak jest i nie wiemy, co z nią zrobią.”

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top