Republikanie z Arizony przedstawiają ponowne wyniki wyborów prezydenckich w 2020 r.

Phoenix — Wstępny raport z przeglądu wyborów w największym hrabstwie Arizony przez zwolenników byłego prezydenta USA Donalda Trumpa wykazał, że urzędujący prezydent USA Joe Biden wygrał już tam konkurs prezydencki w 2020 r., Żenujący koniec dziwacznej dążeniu do znalezienia dowodów na poparcie Trumpa. Fałszywe twierdzenie, że przegrał z powodu oszustwa.

Ostateczny raport ma się dziś ukazać, jako wynik wielomiesięcznego przeglądu partii finansowanego częściowo przez podatników. Projekt dokumentu zaczął krążyć w czwartek wieczorem, pokazując wyniki niechlujnej ręcznej liczby audytów wszystkich 2,1 miliona kart do głosowania w hrabstwie Maricopa, domu Phoenixa. Liczenie w projekcie dokumentu pokazało, że Biden zyskał 360 głosów netto nad oficjalnymi wynikami.

Biuro Prokuratora Okręgowego Hrabstwa Maricopa przedłożyło projekt Associated Press. Republikańska przewodnicząca Senatu Karen Fan powiedziała w sms-ie, że dokument był „przeciekiem trzy dni temu”, ale nie kwestionowała jego autentyczności. Nie powiedziała, czy liczba głosów w projekcie zmieniła się w ciągu tygodnia, mówiąc, że podpisała umowę o zachowaniu poufności.

Niezależnie od ostatecznej liczby wymienionej w raporcie, nie ma ona wpływu na oficjalne raporty zatwierdzone w hrabstwie Maricopa czy Arizonie. Dwa poprzednie audyty wyborcze przeprowadzone przez branżowych bezstronnych specjalistów wykazały, że Biden wygrał oba.

Jednak dla wielu krytyków statystyki zawarte w projekcie podkreślają powagę procesu, który pogłębił sceptycyzm wyborców co do wyborów i przyczynił się do kontroli fałszywych kopii w całym kraju.

„Oznacza to, że sprzęt liczący liczył głosy zgodnie z jego przeznaczeniem, a wyniki odzwierciedlały wolę wyborców” – powiedział Jack Sellers, przewodniczący Rady Nadzorczej Hrabstwa Maricopa. – To powinien być koniec historii. Wszystko inne to tylko hałas.

Hałas polityczny jest prawdziwym celem przeglądu, powiedział Adrian Fontes, demokrata, który nadzorował Biuro Wyborcze hrabstwa Maricopa podczas wyborów w 2020 roku.

READ  Organizacja polityczna Donalda Trumpa zebrała 82 miliony dolarów w pierwszej połowie 2021 roku

„Próbują przestraszyć ludzi, by podejrzewali, że system rzeczywiście działa” – powiedział. „To jest ich motywacja. Chcą zniszczyć zaufanie opinii publicznej do naszych systemów”.

W projekcie zarzucono szereg uchybień w procedurze wyborczej, sugerowano, że ostateczny wynik był nadal niewiarygodny i zalecano kilka zmian w prawie stanowym. Ale przegląd wcześniej zawierał serię fałszywych twierdzeń, które od tego czasu zostały cofnięte, na temat tego, jak odbyły się wybory w hrabstwie Maricopa, które jest kierowane przez większość republikańską w komisji hrabstwa.

„Niestety, raport jest pełen błędów i błędnych wniosków na temat tego, jak hrabstwo Maricopa przeprowadziło wybory powszechne w 2020 roku” – powiedzieli na Twitterze urzędnicy hrabstwa Maricopa.

Urzędnicy wyborczy twierdzą, że dzieje się tak, ponieważ zespół audytowy jest stronniczy i niedoświadczony w złożonym obszarze przeglądu wyborów i zignorował szczegółowe procedury liczenia głosów w prawie Arizony.

Dwie z rekomendacji zawartych w projekcie raportu od razu wyróżniły się, ponieważ pokazały, że jego autorzy źle zrozumieli procedury wyborcze – że należy wykonać kopię zapasową kart do głosowania i że maszyny do głosowania nie powinny być podłączone do Internetu. Wszystkie karty do głosowania w Arizonie są już oparte na papierze, tylko maszyny używane do zestawiania głosów i nie ma żadnego sprzętu wyborczego podłączonego do Internetu.

„Za każdym razem, gdy Trump i jego zwolennicy otrzymują forum, na którym można przedstawić tę sprawę, kulą się i tęsknią” – powiedział Ben Ginsberg, długoletni republikański adwokat ds. wyborów i zdeklarowany krytyk presji Trumpa, by odwołać wybory.

Choć powszechnie wyśmiewany, przegląd z Arizony stał się wzorem, który zwolennicy Trumpa chętnie powtarzają w innych swingowych stanach, które wygrał Biden. Demokratyczny prokurator generalny Pensylwanii złożył w czwartek pozew o zablokowanie nakazu sądowego GOP dotyczącego szerokiego zakresu materiałów wyborczych. W Wisconsin emerytowany sędzia Konserwatywnego Sądu Najwyższego prowadzi dochodzenie w sprawie nakazu republikańskiego w sprawie wyborów w 2020 r., a w tym tygodniu zagroził wezwaniem urzędników wyborczych, którzy nie zastosują się do nich.

READ  Talibowie przyznają się do zabicia afgańskiego komiksu, aby spróbować rzekomych zabójców | wiadomości z Azji

Żadna z tych recenzji nie mogła zmienić zwycięstwa Bidena, które zostało poparte przez urzędników w jego stanach i Kongresie 6 stycznia — po tym, jak zwolennicy Trumpa, podsycani fałszywymi oskarżeniami, które doprowadziły do ​​kontroli, szturmowali Kapitol, aby spróbować zapobiec zeznaniom jego straty.

W Arizonie pięć osób ma publicznie wyjaśnić wyniki w piątek po południu dwóm czołowym republikanom w stanie, w tym Dougowi Loganowi, dyrektorowi generalnemu Cyber ​​Ninjas, firmy konsultingowej w zakresie cyberbezpieczeństwa bez doświadczenia wyborczego. Pełnił funkcję szefa zespołu przeglądowego pomimo swojej wcześniejszej pracy promującej spiski wyborcze „Stop kradzieży”.

Shiva Ayadurai, który zyskał lojalnych zwolenników promujących dezinformację na temat COVID-19 w mediach społecznościowych, omówi swoją recenzję podpisów na kartach do głosowania. Nie jest jasne, dlaczego ma do tego kwalifikacje. Ayadorai, lepiej znany swoim fanom jako Dr Shiva, posiada tytuł doktora. Ale nie lekarz.

Ekspert kryminalistyki obliczeniowej Ben Cotton przedstawi zarys swojej analizy maszyn liczących. Cotton wycofał swoje twierdzenie o usunięciu głównej bazy danych o wyborach.

Ken Bennett, były sekretarz stanu Republikanów i Randy Boleyn, były szef Partii Republikańskiej w Arizonie, również mają przemawiać. Obaj działali jako łączniki między Senatem a zespołem przeglądowym.

Bennett powiedział w tym tygodniu konserwatywnemu prezenterowi radiowemu, że „otrzyma krótki opis sytuacji, w których okręg Maricopa nie spełnił i nie przestrzegał prawa stanowego oraz procedur wyborczych”.

Senat zatwierdził wydatki 150 000 USD na audyt, oprócz kosztów ochrony i mediów. To blednie w porównaniu z prawie 5,7 miliona dolarów, które sojusznicy Trumpa wpłacili pod koniec lipca.

Liczenie głosów w okręgu Maricopa zostało przeprowadzone przed ponadpartyjnymi obserwatorami, podobnie jak wymagane prawem kontrole mające na celu sprawdzenie, czy maszyny do głosowania działają prawidłowo. Badanie punktowe na częściowe liczenie rąk wykazało idealne dopasowanie.

READ  Senatorowie odmawiają nazwania traktowania przez Chiny ludobójstwa Ujgurów

Dwa dodatkowe przeglądy powyborcze przeprowadzone przez federalnych akredytowanych ekspertów ds. wyborów nie wykazały żadnych dowodów na to, że maszyny do głosowania zmieniały głosy lub były podłączone do Internetu. Rada Organów Nadzoru zamówiła nadzwyczajne recenzje, aby udowodnić zwolennikom Trumpa, że ​​nie ma problemów, ale Fan i inni, którzy popierają jej partyzancką recenzję, nie byli przekonani.

Eksperci ds. wyborów spekulują, że raport może błędnie interpretować normalne procedury wyborcze, aby twierdzić, że coś jest oburzającego lub podnosić drobne błędy do poważnych zarzutów niewłaściwego postępowania.

powiedział David Baker, były prawnik w Wydziale Głosowania Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, który założył Centrum Innowacji i Badań Wyborczych.

Biden wygrał Maricopa County z 45 109 głosami i Arizonę z 10 457 głosami. Becker powiedział, że drobne kwestie proceduralne nie wpłyną na margines tej wielkości.

W lipcu Logan wysunął serię zarzutów wynikających z niezrozumienia danych wyborczych, które analizował, w tym 74 000 kart do głosowania zarejestrowanych jako otrzymane, ale niewysłane. Trump wielokrotnie zawyżał zarzuty. Ale mieli nieszkodliwe wyjaśnienia.

——

Associated Press pisarze Nicholas Ricciardi z Denver i Christina A. Cassidy w Atlancie.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top