Rentowności 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych spadły, podobnie jak złota

Powszechnie wiadomo, że ceny złota są bardzo wrażliwe na wzrost lub spadek rentowności 10-letnich obligacji skarbowych. Im wyższy zysk z 10-letniej obligacji (odsetki płacone kupującemu) ma odwrotną korelację z ceną złota. Oznacza to, że rosnąca rentowność amerykańskiego instrumentu dłużnego wywiera presję na złoto w celu obniżenia cen. Odwrotnie, przy niższych rentownościach amerykańskich instrumentów dłużnych, ma tendencję do tworzenia byczych podtekstów dla cen złota.

Dzisiejsi uczestnicy rynku widzieli coś wręcz przeciwnego, ponieważ rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła do 10-letniego minimum, a ceny złota notowane są w ciągu dnia na niższych poziomach. 10-letnia obligacja sprzedawana była po 1,179%, najniższej rentowności w ciągu ostatnich pięciu lat. 10-letnia nota zamknęła się na poziomie 1,193%, a kontrakty terminowe na złoto odbiły się od śróddziennego minimum wynoszącego 1795 USD.

Jeszcze bardziej zagadkowe, kontrakty terminowe na złoto były pod ogromną presją, gdy rentowność 10-letnich obligacji spadła do 1,179%. Jednak siła dolara była przyczyną całego dzisiejszego spadku kontraktów terminowych na złoto. Indeks dolara amerykańskiego jest obecnie notowany o 15 punktów wyżej, z zyskiem netto +0,17%. W porównaniu z dzisiejszym częściowym spadkiem cen złota, który obecnie wynosi -0,09%, widać wyraźnie, że uczestnicy rynku licytowali cenny żółty metal, a siła dolara nie była przyczyną dzisiejszego spadku.

Akcje globalne i amerykańskie były dziś pod presją, przy czym Dow Jones Industrial Average stracił -2,09%, Nasdaq Composite stracił -1,06%, a wreszcie S&P 500 stracił -1,59% w dzisiejszych notowaniach.

Analitycy z wielu platform przypisują spadek globalnych zapasów wyższym wskaźnikom infekcji w wariancie delta. Zazwyczaj prowadzi to również do wzrostu amerykańskich instrumentów dłużnych, podobnie jak w innych krajach. Tak więc fakt, że odnotowaliśmy spadek przychodów w Stanach Zjednoczonych, jest nieco zagadkowy.

Jak donosi MarketWatch, „Gang Hu, partner zarządzający i trader TIPS w WinShore Capital Partners, mówi, że niegdyś popularne transakcje deflacyjne ustępują miejsca zupełnie innym obrotom, ponieważ inwestorzy zaczynają radzić sobie z wolniejszym niż oczekiwano wzrostem w USA, a także Perspektywy na długi okres wysokich odczytów inflacji To, co nazywa „niskim obrotem” – w którym inwestorzy sprzedają akcje i towary, jednocześnie kupując długoterminowe obligacje skarbowe – ma potencjał, aby zepchnąć 10-letnią stopę do 1% w ciągu następnych dwóch miesięcy, mówi.

READ  Komuniści w Chinach kontrolują technologię

Od 17:21 na podstawie kontraktów futures na złoto EST, najbardziej aktywny kontrakt Comex w sierpniu 2021 r. jest obecnie bez zmian i wynosi 1813,30 USD, co oznacza spadek netto o 1,70 USD w porównaniu z piątkowym zamknięciem. Jednak w porównaniu z dzisiejszym otwarciem 1811,60 USD, kontrakty terminowe na złoto zyskały kilka dolarów od ceny otwarcia.

Technicznie rzecz biorąc, dzisiejsze minimum wynosiło około 4 USD ze 100-dniowej średniej kroczącej, która obecnie utrzymuje się na poziomie 1791 USD.

Dla tych, którzy chcą uzyskać więcej informacji, użyj ten link.

Życzę Ci jak zwykle dobrego handlu i dobrego zdrowia,

Zrzeczenie się: Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora i mogą nie odzwierciedlać poglądów Kitco Metals Inc. Autor dołożył wszelkich starań, aby zapewnić dokładność podanych informacji; Jednak Kitco Metals Inc. nie może. Autor nie gwarantuje też tej dokładności. Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest nakłanianiem do przeprowadzania jakiejkolwiek wymiany towarów, papierów wartościowych lub innych instrumentów finansowych. Kitco Metals Inc. nie akceptuje Autor tego artykułu będzie odpowiedzialny za straty i/lub szkody powstałe w wyniku korzystania z tej publikacji.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top